Betfair берза и matched betting

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.837
Ова ми изгледа премногу добро за да е вистинито. Кој не сака 20 евра секој ден?
вистинито е, фунционира,има проблеми посебно за играчи кој не се од УК, дури и да си од УК не знам колку долго може само од бонуси, али има начин да се заработува, јас на пример сум баниран од секакви промоции или bet boost на коефициентите и работам на многу потежок начин и пак фунционирам, само морам да се држам да тоа да изгледам дека се кладам,да не паднам ептен на радар, па не влегувам на ептен високи коеф, се држам до кај 9 и надолу (ова на коњи) и не удирам повеќе од 1 до 2 типа дневно на една кладилница, а немам многу кладилници на располагање што ми одговараат, пошто не сум во УК.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
може и долгорочно. колку долго..не знам, но што тоа менува? парите што можеш да ги земеш земи ги додека ти се достапни.
има начин како и догло да се земаат пари, ја манипулираш кладилницата дека си регуларен играч. дали некој сака да го прави тоа е сосема друго.

не гледам ништо проблематично ако некоја кладилница реши да ме лимитира со уплати и ми укине бонуси. јас сеуште не сум блокиран никаде, ко ќе бидам ќе пријавам. ама јас го праам ова со усул, не им го користам секој бонус и на еден искористен бонус играм минимум две обични уплати без бонус (нормално со штитење, за што не можат да знаат) и така траеш подолго. колку долго ќе..ќе видам. има повеќе начини како да ги наведеш да мислат дека си обичен кладилничар - какви што они сакаат.
точно е тоа дека 90% од онлајн кладилницте се тотално нефер и ако си победник те лимитираат, со објаснување - во интерес на нивната компанија.

VPN ти врши работа ако имаш UK bank картица, регистирана на UK адреса на твое име, а уплаќаш од МКД. Јас тоа го правам и функционира. VPN не ти врши работа ако картицата ти е од тутунска
значи можеме да збориме како тоа да функционира за некој што не ги усполнува овие услови, а не дали функционира.

пробајте со bet365 за оние кои немаат досега отворено account со нив. мислам дека прочитав и дека william hill поминува во македонија, и нормално betfair. ете старт за старт. ќе ги пробам и јас лично.
проучете убаво пред да почнете да правите било што, строго преорачувам целосно да бидете во контрола на она што го правите. немојте на слушнато-недослушнато

што можам јас ќе помогнам со совет, доколку знам т.е. сум го поминал јас.

за сите што сакаат OddsMonkey.com се веројатно најдобри за старт, прочитајте и проучете.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Тоа Бетфаир берза е интересна работа, но може и многу да се заглави, на пример вчера на Реал:Барса при резултат 0:1 на полувреме имаше голема квота за точен резултат 3:1 на lay што значи ако изиграш со на пример 15 еура, ќе го добиеш назад само влогот, но ако победи Реал со 3:1 ќе треба да платиш 15 до 20 пати повеќе од уплатата. Лесен начин за заработка, но и лесно да се заглави.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Цела работа е да отварам нови акаунти во различни кладилници и парите да ги штитам на betfair?

Ако е така нема логика.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.694
Цела работа е да отварам нови акаунти во различни кладилници и парите да ги штитам на betfair?

Ако е така нема логика.
Нема логика ама има пари печалење :icon_lol:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
има начин како и догло да се земаат пари.
На долгорочно кладење, било која стратегија да ја користиш, по извесен период ќе бидеш ограничен, или целосно блокиран, нема да ти го дозволат тоа темпо да се развива. Колку и да внимаваш да не паднеш под радарот, по извесен период те лоцираат како ,победник', и по нивните правила те ограничуваат.

Поентата е да се искористи максимално начинот на игра и да се профитира додека е тоа дозволено.
Јас најмногу пари од online кладење имам направено на тенис на game, ризично е да, ама и многу исплатливо за многу кратко време. Едноставен е начинот на игра, чекав брејк поен, на пр: 0:15, 0:30 па товарев пари на тој што сервира да го земи гемот, коефицентите варираат од 2 па се до 3.00, 3.50 при 0:15 и 0:30 резултат што е перфектен кофф за товарење. Но, како што кажав, ти си гостин и по нивни правила играш, поентата е тоа да се искористи додека не те избркаат. (y)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
зошто да не можеш да ги префрлиш парите?
Како прво се кладиш со лажни податоци, не си од Англија.

Сигурно има ограничувања од кои кладилници можеш да повлечиш пари во МК.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Огромен број од бонусите се за UK Residents, мислам дека има тема на Oddsmonkey за Worldwide бонуси ако најдам ќе ги споделам тука. Имаше и еден балкански форум и таму имаше листа на кладилници/казина што даваат бонуси за балканскава багра на држави ако го најдам и тоа ќе споделам.
@gerard бонуси од казина играш? Profitmaximiser го користиш?

@Сладоледџија
Еве како функционира Betfair

https://www.youtube.com/watch?v=bT1qugJu_B0

Еве што е Matched betting и како функционира, изгледајте го првото видео за како функционира Betfair и Lay бетот.

https://www.youtube.com/watch?v=nx-uKPCbi_I
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Не ми оди некако математиката зошто бесплатните VPN имаат иста адреса и обично лесно се откриват, па сигурно се открива освен ако не купуваш посебни IP што мислам е доста скапо.

Инаку ако има опција за сигурен VPN нема проблем јас знам на PokerStars имаше а можно е и уште да има со депозит 20$ ти дава 10 free у рок од 7 дена и плус секој ден тикети па да имам јак VPN да се прават по 4/5 акаунти ќе ти дојдат 40/50 $ неделно ако имаш нормално адреси различни и ако си водиш сметка... (плус бонусот од играње секој ден 5 тикета по 1$ каде што и со среќа може да земеш уште 10/20$)

Изгледа интересно да направам една „кинеска“ фарма а? :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
@gerard[/USER] бонуси од казина играш? Profitmaximiser го користиш?
не. казина сеуште не. веројатно ќе ги играм и нив, малце ми е проблем бидејќи никогаш не сум играл по online казина. ти ги играш?

Profitmaximiser ова искрено не знам што, сега ќе разгледам.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
не. казина сеуште не. веројатно ќе ги играм и нив, малце ми е проблем бидејќи никогаш не сум играл по online казина. ти ги играш?

Profitmaximiser ова искрено не знам што, сега ќе разгледам.
Да ги играм, ама само low risk за сега, немам доволно голема банка за high risk.
Почни со risk free :)

Profit maximiser е како Oddsmonkey, пред 1-2 години беа многу подобри со понуди од Oddsmonkey,сега не знам како стојат.
2up уплаќаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom