Betfair берза и matched betting

Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
во живо сега за сега. така сум во контрола, ја читам играта и си носам одлуки. не сум во немислост на како што викаш ти страшни ѕверки кој можат и ќе те изедат жив.
учам стратегија по стратегија, пробувам да ја имплементирам, праам се по список, имам влезна точка, излезна, си зацртувам профит, зацртувам загуба и сум дисциплинирам колку што можам. сега за сега си го правам тој тренинг. мал ризик презимам, за мала добивка/загуба.
и самиот знаеш дека ова преку ноќ не се учи и усовршува. ти претпоставувам имаш искуство и од друг тип на берза, можеби валути или слично? не верувам дека туку така си улетал во коњнски трки и си сватил каде можеш да напраиш профит :) ако е така, браво!
како и да е, ќе дојде на ред и тоа, сеа праам бебешки чекори :)

ќе постирам некој ден тука што конкретно играм.[DOUBLEPOST=1551536641][/DOUBLEPOST]

Betfair не бара
Betfair дозволува да си играш од Македонија. Ете ти кратко.
И да ти бара, терај си се по правила, лесно ќе докажеш кој си.
Ок од кога прв пат ќе повлечам и 100% ќе ми бараат зашто се кладам тамо, што ќе правам вториот пат кога ќе немам бонус, треба нов идентитет да барам?[DOUBLEPOST=1551537074][/DOUBLEPOST]https://support.betfair.com/app/answers/list/c/446/
 
Последно уредено:
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ок од кога прв пат ќе повлечам и 100% ќе ми бараат зашто се кладам тамо, што ќе правам вториот пат кога ќе немам бонус, треба нов идентитет да барам?[DOUBLEPOST=1551537074][/DOUBLEPOST]https://support.betfair.com/app/answers/list/c/446/
We will attempt to electronically verify your account where possible. If we are unable to verify you we may ask you to send us a photocopy or scan of one document from each of the categories listed below:

еве ти. ако имаат доволно потврда при регистрација и се им се софпаѓа со претпоставувам кредит рејтинг агеницја, не бараат.

не те разбирам зошто би ти побарале втор пат, и нов идентитет. најчесто најмалце проблеми има со берзите. проблеми има со кладилниците[DOUBLEPOST=1551538416][/DOUBLEPOST]еве со пример што изиграв моментално
uk-k8.com имаат уплати 20 ке ти дадеме 20 за играње. welcome bonus

прво играм за да го активирам. депозит 20.
кладлиница: играм £20 на Дерби - Астон Вила 2 (1.96) потенцијална добивка £39.23
берза: играм да не победи Астон Вила. Уплатив £19.22 на 2.06 коефицинет.
на крај треба да бидам -£1.17 што и да се случи.
кога ќе заврши оваа утакмица ќе пишам што понатака
со оглед на тоа што кај овие за бонусот се чека до 24ч може и да не биде денес
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
We will attempt to electronically verify your account where possible. If we are unable to verify you we may ask you to send us a photocopy or scan of one document from each of the categories listed below:

еве ти. ако имаат доволно потврда при регистрација и се им се софпаѓа со претпоставувам кредит рејтинг агеницја, не бараат.

не те разбирам зошто би ти побарале втор пат, и нов идентитет. најчесто најмалце проблеми има со берзите. проблеми има со кладилниците
Ај од почеток депозираш 10еу и добиваш 30 еу бонус го играш бонусот со депозитот на бетфаир и го браниш на друга страна да речеме на бетфаир ти е добитен, од кога ќе пробаш да повлечеш ќе ти побараат 100% верификација зошто не пијат нафта они така да даваат бонуси. Да речеме ја поминуваш верификацијата и повлекуваш бонусот. Која тие после стратегијата на кладење? Кога немаш бонус веќе?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
каде депозираш која кладлница? секоја кладлиница е малку различна.
кажи на која конкретно.

на Betfair секогаш браниш, а играш во кладлиница. никако обрантно
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Ок да речеме браниш браниш и после 10 утакмици си го искористил бонусот и веќе немаш edge што ќе правиш после?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.680
каде депозираш која кладлница? секоја кладлиница е малку различна.
кажи на која конкретно.

на Betfair секогаш браниш, а играш во кладлиница. никако обрантно
Не го разбираш што те прашува. Еднаш го користиш тој велкам бонус. После?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не знам дали го имам сфатено начинов на игра ама имаше 2вин ти даваа бонус 800 денара само да се регистрираш без притоа да вложиш.. и што напраив јас? Регистрирав сметка на мое име и на име на жената и од мојата сметка ставив една текма кошарка + а од сметката на жената истата текма минус... и двете беа 1.90 квота... како и да искочи на едната сметка имаш 1.500 денара..
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
После? Па објаснив поназад :)

Ајде не знам точно, ама имаш 50 сигурно различни кладилници. Да ги листам? Ги има online.
Има специјализирани страни кои ти објаснуваат што да правиш. Имаш фри верзија имаш пејд верзија. Еве јас која ја користам https://www.oddsmonkey.com
Сите кладилницит имаат welcome bonus. Сите ги поминуваш. Тоа е прво. Меѓутоа тоа се прави месец дена ко ништо.

Ако некој е заинетерсиран за понатака, има и понатака. Секоја кладилница има мимиум у просек 1 понуда неделно за тебе.
Од 50 кладилниците секој ден имаш бонуси во минимум 5 кладлници. Но first things first, помини што повише бонуси од различни кладилници
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
После? Па објаснив поназад :)

Ајде не знам точно, ама имаш 50 сигурно различни кладилници. Да ги листам? Ги има online.
Има специјализирани страни кои ти објаснуваат што да правиш. Имаш фри верзија имаш пејд верзија. Еве јас која ја користам https://www.oddsmonkey.com
Сите кладилницит имаат welcome bonus. Сите ги поминуваш. Тоа е прво. Меѓутоа тоа се прави месец дена ко ништо.

Ако некој е заинетерсиран за понатака, има и понатака. Секоја кладилница има мимиум у просек 1 понуда неделно за тебе.
Од 50 кладилниците секој ден имаш бонуси во минимум 5 кладлници. Но first things first, помини што повише бонуси од различни кладилници
Ок тоа е друго ако почнеме да се кладиме на 50 кладилници верувај дека на неколку од нив нема парите да си ги видиш веќе, внимавајте каде депозирате.

Така да си има ризик од апсект дека може да не бидеш исплатен или калдилницата да е scam итн.

У секој случај good luck im out.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ок тоа е друго ако почнеме да се кладиме на 50 кладилници верувај дека на неколку од нив нема парите да си ги видиш веќе, внимавајте каде депозирате.

Така да си има ризик од апсект дека може да не бидеш исплатен или калдилницата да е scam итн.

У секој случај good luck im out.
да меѓутоа тоа се пробани работи. една да не плати, тоа се објавува, таа повеќе не е на листа каде ова функционира.
во ред, држи се до 20 кладлицни кои се со реноме. такви имаш. играј си ги нив, понатака и тековните бонуси.
само да додам, ова функционира 5 години, не е од вчера па сеа да испитуваме. се е обработено. прашање е само дали сакаш или неќеш
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Gerard напраи ли тежок кеш чоече, пиши да не те мислиме?!!!
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ова ми изгледа премногу добро за да е вистинито. Кој не сака 20 евра секој ден?
 
B

Beginner

Гостин
Се ок сака да помогне човекот немора одма со сеир. Ама сега и со данок кога ставиа не гледам колку може да биде исплатливо ова. Плус и друго може и грешка сум ама овие другиве онлине кладилници не дават да направиш акаунт од Македонија и да направиш со Впн после за вадење сигурно ке ти барат документи за верификација и тешко оти ке ти го верифицират. И парите ке ти останат заглавени. Ако може наброј 20 онлине кладилници за бонуси што дават со македонски акаунт.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не е мавање сеир, секоја му чест ако праи вака пари. Ќе му пишам ПП да ми објасни убаво...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не е мавање сеир, секоја му чест ако праи вака пари. Ќе му пишам ПП да ми објасни убаво...
Секако дека не се сеир. Можи да се извади добра пара,но на долгорочно кладење шансите се многу мали на овој начин да не бидеш ограничен или целосно блокиран за кладење. Не е ништо ново ова, онлине кладилниците блокираат луѓе што успешно се кладат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom