Bet365 - обложувајте се преку интернет!

Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Момци,прима ова виза од комерцијална?
--- надополнето: 12 октомври 2012 во 02:09 ---
Момци,прима ова виза од комерцијална?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Дали ке ме банираат ако играм само на црвено или црно на рулетот што е на Bet365?
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
70
Поени од реакции
44
Знае некој како оди со данокот ако се кладите на bet365? Јас еве играм година дена, фатив добра паричка и некои ми зборат дека треба да го пријавам, а нели државата ќе ги забранува и ќе отвара своја преку државна лотарија за да наплаќа данок. Има некој инфо околу овие работи ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Знае некој како оди со данокот ако се кладите на bet365? Јас еве играм година дена, фатив добра паричка и некои ми зборат дека треба да го пријавам, а нели државата ќе ги забранува и ќе отвара своја преку државна лотарија за да наплаќа данок. Има некој инфо околу овие работи ?
Вади ги на скрил и вади си ги постепено пример по 100е максимум за да не те заприметат.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
2
абе момци, може да се игра на бет365? Законски е?
да не треба нешто даноци, такви раб да се пријавуваат??
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
абе момци, може да се игра на бет365? Законски е?
да не треба нешто даноци, такви раб да се пријавуваат??
Кај нас колку што знам со закон е забрането онлајн обложување, но можеш да се регистрираш и да играш. Данок ќе треба да пријавиш доколку вадиш на картичка мислам повеќе од 1000 евра, доколку не пријавиш можно од ујп писмо да ти пратат за да платиш.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
Едно прашање само имам пари на бет365 , дали да ги ваѓам на мојата картичка директно или што да правам ме плаши ова со даноков
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Едно прашање само имам пари на бет365 , дали да ги ваѓам на мојата картичка директно или што да правам ме плаши ова со даноков
Доколку се работи за мала сума нека не те плаши.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.628
Поени од реакции
11.224
Deposit Unsuccessful


There has been a problem processing your deposit.

Please check the details you have entered are correct and try again or change to use another payment method.


Зошто не ја прима картичката? Сите полиња ги пополнив со точни информации, број на кредитна картичка, сигурносен код, бет365 пасворд...
Инаку картичката ми е од Стопанска банка (VISA Electron).
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Deposit Unsuccessful

There has been a problem processing your deposit.

Please check the details you have entered are correct and try again or change to use another payment method.


Зошто не ја прима картичката? Сите полиња ги пополнив со точни информации, број на кредитна картичка, сигурносен код, бет365 пасворд...
Инаку картичката ми е од Стопанска банка (VISA Electron).
Прво, Стопанска Банка користи посебна картичка за плаќање на Интернет, која нема врска со оваа твојата. Второ, дури и со таа интернет картичка на Стопанска Банка нема да да можеш да уплатиш на Бет365, затоа што Стопанска Банка ги блокираа трансакциите спрема интернет кладилниците.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Deposit Unsuccessful

There has been a problem processing your deposit.

Please check the details you have entered are correct and try again or change to use another payment method.


Зошто не ја прима картичката? Сите полиња ги пополнив со точни информации, број на кредитна картичка, сигурносен код, бет365 пасворд...
Инаку картичката ми е од Стопанска банка (VISA Electron).
Ти треба Виса Електрон од НЛБ тутнска
 

Kajgana Shop

На врв Bottom