besplatni biznis sorabotki-soveti

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Kajgi od tuka sum,sto da pravam toa e. Skopje.
Bi sakal naesen da odam na pazar vo Berovo i da ponudam crni slivi,dali ke mi uspee taa ideja so biznisot.
Bi sakal vo Kavadarci da odnesam dve baloncinja rakija,ke najdam li kupci. A vo Drenovo ke ponudam luk na nizi.
Bi sakal vo Radovis da ponudam orasi i kompir,kako odi tamu taa roba.A vo Resen bi probal so eden kamion jabolka,moze li.
------------------
Ova kako mal uvod... tamu moz ne odi se ama ovde vo Skopje donesi i Magareski trnja ke se prodadat.
Eve nekoj idei za sorabotka.
Kako da se dojde do nekoja para so zaednicka sorabotka na lica koj ne se od tuka,a tamu ne bi odel toj biznis.
Vo Skopje sega e cena na DESET livcunja od loza-20 denari ( a kolki li e vo Negotino),znaci nekoj sto e sloboden da si nabere dve korpi ili eden paket lisja od loza i dojde vo Skopje i gi prodade ke si se vrati so najmalku 3000 denari. Toa sekade sega se bara na site pazari a moze i po restorani da gi ponudi.
No ima i uste polesno a toa e KOPRIVA (veke pominuva) kitka kopriva isto 20 denari,GRAGANKIVE mnogu ja kupuvaat.
I se taka sto e na kitka odi 20 denari,zolt kantarjon 20 denari,konski opas 20 den.ajducka treva 20 d,tuka vo Skopje a vo Kicevo neznam kolku bi odel.
-----------------------------
No mojata ponuda e nesto drugo- GETI<KALCI< corapi<pojasi<eleci<kapi<rakavici
Vie bi proizveduvale-t.s pletele . jas bi gi prodaval-ponuduval tuka.
Ima li i drugo ime za tie pleteni kalci,obicno se od volnica vo nekolku boj, broevi e najdobro nekoj standard 36-40, 40-42.
Tamu nekade moz ne bi odele, ovde se baraat naesen i odat dobro po 150 denari od volnica a od volna i poveke.
Volneni corapi do lani odea 250-300 denari.Slicno i volneni eleci i pojasi.
Plakanje bi mozelo da e vednas na podiganje roba ili i na cekanje ako se raboti za pogolema kolicina.
Pa ajde rastrcajte se do strini-vujni i neka vakat toa iglite i pocnat so pletenje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom