Bernays Propaganda

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ја читав рецензијата на плагијат го ранкуваат со високите 9/10 демек нетенденциозно па ќе видиме. Првиот албум им е супер за наши услови зошто од Архангел наваму немаме видено саглам текст.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Заразен сум нив денвиве. Дефинитивно еден од најдобрите бендови ако не и најдобар во моментов во Македонија, секоја чест.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Мене лично, повеќе ми се свија првиот албум "Happiness Machines". Незнам, поразбирливи ми се текстовите и музиката повеќе ме исполнува. Али си имаат они публика и луѓе кои ги сакаат во секое светло :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кристина ја доживувам ко инди рок конверс принцеза. Вистинска ментална онанија у нивните песни, многу сурова накострешена филозофија, многу длабочина - браво.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не знам дали само јас приметувам ама на Кристина гласот некако се посигурен и посигурен од настап во настап, браво.
 
С

Сибињанин Јанко

Гостин
И нивниот концерт - поддршка за Јапонија.
Бенд со анархо идеали подржува суперкапиталистичка земја. Yes.
Прво се луѓе па после се капиталисти, анархисти ,индијанци и сл.

Он топик: Вчера ги слушав XAXAXA т.е 3/4 од Bernays Propaganda како што самите се нарекуваат. Пријатно ме изненадија. Позитивно.^ браво за муабетов погоре.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Еве некои од новите песни, шо ќе ги свират у петок. После да не речетe не сум ви ги кажал па неспремни сте отишле:


 
B

BBlisto

Гостин
Кога ќе искочи нов албум? Со нови песни мислам, "Играј слободно" знам дека сега излезе, ама се се ремикси...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom