Benny Hill vs. Mr.Bean

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
споредба на двајцата најдобри комичари на сите времиња според светските критичари, а и според публиката

Benny Hill беше еден од најславните британски комичари во последните 30 години.Неговите настапи се следени од милионска публика, иако критичарите не биле наклонети кон неговиот помалце вулгарен и едноличен хумор, сепак успева да стекне голема популарност во британија, а подоцна и надвор од границите. почиант е 1992 год. од природна смрт...пред неговата смрт Хил смислувал шеги за неговиот проблем со срцето - дека лекарите не му препишале никаков лек освен да биде подалеку од убави жени.

Rowan Sebastian Atkinson - Mr.Bean познат англиски глумец и комичар, познат на пошироката публика како мистер бин во истоимениот филмски серијал, Црна гуја...
Има остварено и неколку забележителни настапи на големиот екран во: Четири венчања и спровод, Бин, Англичанецот Џони и др.
Познат е и како урнебесно смешен stand-up комичар.

мене лично повеќе ми се допаѓа мистер бин, затоа што е напредлидлив исто така многу смеа ми предизвикуваат неговите гримаси:pos2:
Бени Хил ми е некако монотон, но многу ме смее неговата сеирџиска особина и обидите да направи замка за некого, во која секогаш сам упаѓа, за разлика од бин кој сиот хумор го прави на своја сметка.
Секако дека со задоволство ги гелдам и двајцата и секогаш дури и по многу пати гледање ми се смешни.
Можеби нивното потекло, односно развојот во општество како што е британското со висока култура, ги прави да бидат славни, односно британците во нив гледаат единствен начин на момент да избегаат од животот на островот - со високо ниво на култура.

Па да ги чујам вашите размислувања за овие двајца неповторливи великани.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.055
Мистер Бин ми е посмешен зашто има поинтересни приказни и хуморот му е поздрав и посимпатичен за разлика од Бени Хил кој има сексуално мотивирани шали.


(Дали знаете дека Бени Хил и покрај претераната употреба на женската сексуалност и вулгарните шали со девојките се ширеле муабети дека е хомосексуалец. Никогаш не се оженил.)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
144
Секој си е приказна сама по себе, но Мистер Бин е по фаца и позакон:vozbud:, нема човек кој ќе го замени
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
(Дали знаете дека Бени Хил и покрај претераната употреба на женската сексуалност и вулгарните шали со девојките се ширеле муабети дека е хомосексуалец. Никогаш не се оженил.)
Па што ќе му е да се жени кога има секогаш убави девојки покрај себе:toe:
Можеби и затоа, од завист од машката популација, или од љубомора на бившите парнерки е излезени и овие муабети
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.967
Поени од реакции
143
Мистер Бин ис тхе бест. Сеуште ги гледам серијалите на youtube иако ми се гледани милион пати.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
119
Двајцата се легендарни, неповторливи и незаменливи, меѓутоа кога би бирал, би го одбрал Мистер Бин (Роуан Аткинсон), поради најчудните и најсмешните ситуации во кои самиот упаѓа и поради големата иронија во неговите изведби.
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Monty Python се најјаки :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.906
Поени од реакции
17.233
Бени дабоме, Бин е дебилен мене чак и језив ми е, Бени е фацата, моментите кога ќе го земе на пеналчиња тој другар му кељавиот или кога ќе земе да шљака по гз некоја од чупињата што ги има таму(и по толкави години уште се напалителни :)) немаат цена.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
хахах мене Мистер Бин ми е по смех ...:pos::pos:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Rowan Rockz covekov e Lud...
 
На врв Bottom