Becker

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ако се сеќавам добро серијава идеше некое време на Телма.Имав начекано неколку епизоди и прва импресија ми беше дека ова е една од најдобрите хумористични серии кои ги имам гледано.Значи по квалитет слободно може да се спореди со Монти Пајтон,3-от камен од сонцето,Ало-Ало...
Серија која,за разлика од 99% од америчкиве „хумористични“ серии,изобилува со интелегентен,саркастичен,ироничен хумор и што е најбитно,не замара туку ве смее.
Главен лик е мрчаторот Др.Џон Бекер кој мрчењето за се и сешто го доведува на ниво на уметност.Една од неговите мисли-единствен природен ресурс кој никогаш нема да се потроши во оваа земја(Америка)
е White trash:)

Ваши коментари?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.284
Поени од реакции
45.757
Ова е ремек-дело од серија и јас сум голем фан сум на Бекер,штета е само што неуките станици не ја фураат оваа место све она дебилно што го даваат.
Моментално иде на Алфа секој ден од 19-30 пред неа е Алф и така си имам едно смешно саат време :):)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Моментално иде на Алфа секој ден од 19-30 пред неа е Алф и така си имам едно смешно саат време :):)
Си ги симнав сите 6 сезони за да не се замарам со телевизии.А и нема шанси сите да ги дадат.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Zver...Takov mrcator tesko deka nekoj kje najde... A i propratnite likovi se koj od koj...Dal da pocnam od Bob :vozbud::vozbud::vozbud:, ili pak Linda :nesvest::nesvest::nesvest:, Dzejk :kesa::kesa::kesa:, i Reggie... Izobiluva so sarkazam sto e fantasticno,i najvazno od se, realna e do daska...

Inace,omilena epizoda,koga na Becker mu se desavaat dobri stvari a on celo vreme ceka ''da mu se vrati optegnatiot lastik'' i neso loso da mu se desi...Site go ubeduvaat deka nema nisto da mu se desi ama sepak na krajot ispagja deka e u pravo...

Gledam koga kje stignam, znam deka u nedela gi davaa pred ''Only fools and horses'' ama sea ocigledno smenile sema pa gi davaat sekoj den od 19.30....
 
Ј

јовица11

Гостин
Никогаш ја немам загледано ама претпоставувам дека е интересна
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Порано одеше на Канал 5, не на Телма.
Ја гледав често, многу е добра. :wink:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Си ги симнав сите 6 сезони за да не се замарам со телевизии.А и нема шанси сите да ги дадат.
Шанси има ..
И сите сезони на Бекер се откупени..
Алфа сепак не е Канал 5 кој имаше 10 епизоди од Бекер откупено :))..
Како и да е ТОП серија ...:helou:
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
УФ колку само му ја иам присвоено теоријата за РАбр бенд пипл
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ау да бе се сеќавам дека еднаш ја гледав Бекер на Канал 5 и поминаа две недели и серијата престана :tv:

А сега на Алфа ја следам ама кога ќе ја фатам.
Иначе серијата е закон!
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Владее серијава ептен е добра, имам гледано уште порано на Канал 5 кога даваа.

Си ги симнав сите 6 сезони за да не се замарам со телевизии.А и нема шанси сите да ги дадат.
Има некои шанси да ми ги изрежеш или некоја трампа или слично? :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Пред малку ја завршив првата сезона,не е здрав типов:pos2:
Реџи-Бекер,пак ли ке ја убиваш болката со цигари?
Бекер-Реџи,колку пати треба да ти кажам,болката се убива со алкохол.Со цигарите се намалува стресот.Не мора да си доктор да ги знаеш овие работи!:helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.284
Поени од реакции
45.757
вчера се нискосав на муабетов Боб на Џејк што му го лепна..
-Зашто не земеш куче да шеташ со него.
-Да бе,после да викаат “Ене го оној слепион со кучето’’
-Па што мислиш сега што викаат ““Ене го Tајгер Вудс со палката за голф’’
:pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ги гледав последните две епизоди... Закон :pos2:
Друштвото на Бекер цело време од неговите постапки вадеа некои заклучоци од кои настана збрка, па направија дека Бекер е наркоман, па таа од „ресторанот“ спиела со него... :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom