Bear Grylls (ultimate survivor)

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Жива телевизиска легенда е човекот, му се восхитувам на тоа што го прави, има работено доста телевизиски серии со авантуристичка содржина ама пак најпозната му е ,,Ultimate Survivor,, , a има и своја официјална интернет страна http://www.beargrylls.com/

Инаку неговото правилно име е ...Едвард Михаел Грилс роден на 7-ми Јуни 1974 година во Англија, освен авантурист е исто така и писател.



а и кој мисли дека е фејк неговата работа, нака го погледне ова...


:S:S:S



Дан е шминкан случајно или e маска ...ц ц ц
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Според мене главен херој е снимателот. Со цела опрема тешка упм кила иде по него цело време и ги поминува истите глупости плус со товар на себе.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Според мене главен херој е снимателот. Со цела опрема тешка упм кила иде по него цело време и ги поминува истите глупости плус со товар на себе.
Нема мн товар, само ташниче и скоро ништо у нутра, а точно е дека со него има екипа т.е камерман...а и бш памтим еднаш камерманот беше во опасност да го кснеше змија ама затоа туе беше Беар Грилс :)

п.с една од моите наомилени сериии...


Не знам како може ова да биде фејк, со ајкулава :/


И скоков дан е фејк , а инаке уште еден добар скок у еден водопад ама не моем да го најдем ...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
[zEUs];2509221 напиша:
Нема мн товар, само ташниче и скоро ништо у нутра, а точно е дека со него има екипа т.е камерман...а и бш памтим еднаш камерманот беше во опасност да го кснеше змија ама затоа туе беше Беар Грилс :)
Незнам али овие од Дискавери ми се фејк коа ке видам дека и камерманот го прави сето тоа тешко што го прават другите. Посебно гледав една емисија кога едни се качуваат на планина, нешто се мачат едвај се качуваат и камерманов поминува покрај нив и се качува на врвот без проблем.

А Беар еднаш и призна самиот, дека на моменти зема нормална храна. Точно дека јаде очи од елени, црви, живи жаби и желки али јаде и нормално зад камерата.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Најгадно ми е кога го гледам како јаде инсекти и слични курци..Другото е ЈАКО:vozbud:..
 
А

Адриано

Гостин
Закон е човеков!
Не пропуштам а да не го гледам на Дискавери, посебно сега откако има нови епизоди!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Бер Грилс е ѕвероња.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
многу е закон емисијава, типов е херој(пред да снима бил со британската армија во Ирак или Авганистан). супер ствари покажува, ама стварно ми е гадно кога ќе видам како јаде бубачки или рибата жива ја гриза:pov:
енивеј, навистина корисна емисија со добри совети за не дај боже
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Секоја чест, ги гледам сите епизоди на Ultimate Survival и стварно се јаки. Ама немој да мислите дека сите епизоди ги поминува во екстремни услови, имам гледано како се снима серијата и во една епизода тој се качува на еден рид, а долу автопат :)
Според мене ок е и тоа, сепак главната поента на серијата е да не поучи како се преживува во екстремни услови, а Bear тоа го прави фантастично, тврда му душа со сите оние инсекти кои ги има испојадено :) (јас го цензурирам тој дел со менување на програм).
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Ко ке видиш па и Ian Wright од Globe Trekker има праено слични работи ко тие во првиот пост. И тој јадеше око и сам го има дупнато ноктот на ногата со нож, а батето е туристички водич (плус е многу посмешен). :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
На дискавери сте го гледале ако не грешам, не сум пропуштил ниеднаа епизода.Секој понеделник имаше...:vozbud:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Повише за верување ми е тој сам што се снима Survivoman :helou:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Човекот е легенда, ѕверка!

Мислам дека има служено и во некои специјални сили, ваљда англиски... исто како маринците, фоки ова-она

Можеби сте го гледале и документарецот за француската Легија т.е. серијал (одеше на National Geographic не сум сигурен) , и таму се има пријавено. Максимум тортура, минимум спиење и нормален живот. :zver:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
ѕвер е али некогаш ми се гади од него, особено кога го видов како ги дере животните со голи раце. На една камила ја беше распрал со голи раце и внатре се скри во шуплната од стомакот хаха колку ми беше смешно. Или еднаш мочаше во блузата и го филтрира и го пие после ццц
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
ѕвер е али некогаш ми се гади од него, особено кога го видов како ги дере животните со голи раце. На една камила ја беше распрал со голи раце и внатре се скри во шуплната од стомакот хаха колку ми беше смешно. Или еднаш мочаше во блузата и го филтрира и го пие после ццц
А гадно беше една кога се помоча на маицата и ја стае на глава за да не го удри сунчаница, а и гадно беѓе кој се помоча у кожата на змијата па за да може да пие ...:uvo:

п.с живот или смрт :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom