BBC Planet earth

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.216
Поени од реакции
7.740

Ова е најскапата документарна серија што ја слави природната убавина и дивиот свет на земјата. На три различни краеви на светот, екипата на планетата Земја ќе ве однесе за 30 минути и ќе ви прикаже сцени од кои ќе ви застане здивот. Дишете.

BBC PLANET EART
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Ги имам сите на ДВД :vozbud: Само првата епизода ми е гледана.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Насловот треба да се смени.Треба Planet Earth да седи а не Planet eart.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Изгледа како доста високобуџетен документарец, браво за BBC, ова мора да се погледне.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Документарецов го гледав пред 3 години на ХРТ. Хрватите многу убаво го имаа погодено терминот--->недела попладне. Таман да легнеш пред телевизорот, да не мислиш за утре и да го прошеташ светот без визи и патни трошоци, да ги видиш сите природни убавини во него и нормално да научиш нешто ново. Одлично составен текст, преубава визуелност и музика која одлично се вклопува во целата атмосфера изведена од страна на оркестарот на BBC кој е еден од најпрестижнити оркестри поседувани од национални радиотелевизиски куќи. Најубавиот документарен серијал за природа кој сум го гледал.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Легендарен документарец, Дејвид Атенбороу РОКС! :vozbud: . Ги имам сите епизоди на блу-реј во ХД издание. Сега планирам да го купам новиот серијал кој се вика Life.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Оваа серија, и the universe ми се во ТОП 5.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.216
Поени од реакции
7.740
Насловот треба да се смени.Треба Planet Earth да седи а не Planet eart.
епа ајде смените го неможам јас

Легендарен документарец, Дејвид Атенбороу РОКС! :vozbud: . Ги имам сите епизоди на блу-реј во ХД издание. Сега планирам да го купам новиот серијал кој се вика Life.
од кај ги имаш симнато во HD ? пиши ми на ПП линковите ако ги најдеш
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Еве едно видео кое јас го направив и кое содржи инсерти од серијата. Нешто како трејлер, ама со моја музика. Уживајте:

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.216
Поени од реакции
7.740
Излезено е продолжение Planet Earth II кој е доста поинтересен. Засега две епизоди ги има на торенти и онлајн за гледање колку што видов.

Доста јаки моменти се фатени со животниве.

Музиката е ФЕНОМЕНАЛНА. Еве го целиот сонудтрак во едно видео
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Продолжениево е ненормално добро. Planet Earth беше предобро, а Planet Earth 2 е нешто повеќе. И поучно и интересно. Една епизода гледав само, овие другиве маратонски ќе ги изгледам, ова не смее да се гледа со паузи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom