Battle.net или Garena ?

Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Цело време се караат шо е боље.. Battle.net ili Garena
за мене е бољи Battle.net и тоа мн. ! Ќе ви објаснам подоле =Д

Вии вака.. BATTLE.NET Ти е иљада пути боље пошо:
1: се знае кој е админ а кој не е.
2: повеќето се про гејмери
3: имаш име на играта и мод и све... а не до утре да влегуеш и да бараш 3в3 или 5в5.
4: имаш канали. наместо роомс... мкд. бих... и тако даље
5: :tv:



KOJ SAKA LINKOVI ZA DL I INSTALL NA PATCHOT SOODVETEN ZA IGRANJE NA B.NET... NEKA MI SE OBRATI KE POSTIRAM. VAKA NEZZ DALI SMEAM DA REKLAMIRAM :D :smir:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
имате упатства на eurobattle.net ... ако знаете англиски ... би требало да можете да инсталирате ... има све тамо пишуе! :kesa:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
neznam jas na b-net ne igram...na garena si igram 3godini i dobro e ako nemozes da vlezes vo rooms ke si stavis gm i nema da se zamaras a imas i hlr tamu poveketo se pro igraci .....pozz
 

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
HoN e samo kopija na dota.
Ja napravil nekoj na koj ne mu teknuvalo ideja za igra i fatil da ja kopira dota.HoN spored mene e glupost.
HON=Heroes of newerth

брат али затоа отидоа и бета клучеви и све у графика признај дека ја јаде :salut:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
брат али затоа отидоа и бета клучеви и све у графика признај дека ја јаде :salut:
Abe da za grafika e svetlosni godini poarna od dota samo zaradi toa so Warcraft e izlezena vo 2003 i ima postar engin i normalno polosa grafika, a HoN ima podobra zatoa so e izlezena sega brzo(nz tocno ama mislam vo 2008). Inace vo se drugo osven likovite na heroite(nekoi se slicni e KOPIJA)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Дечки ај некој да ми го прати EurobattleNet Installer-от што е тој најновиот 1.24 мислам дека беше, пошо страната моментално не работи и неможам да го слегнам. Благодарам :kesa:

Edit: ОК е средив работа...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom