BATMAN: The Dark Knight

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Почнав да го гледам, кино снимка беше, изгледав 15 мин. и го заебав..
 
U

UnholY

Гостин
Ќе го симнам вечерва и ќе го поклонам на женска ми.
Од поодамна го очекува филмов.
А, и како шо можев да забележам филмот има доста висока оценка од критичарите, и сите шо веќе го гледале споделија позитивни импресии и рецензии така да верувам дека несомнено се работи за одличен филм.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Филмот е најдобрата трилер акција што сум ја гледал, сите изглумија супер. Еден ретко добар филм. Ваков филм се прави еднаш на десет години во Холивуд.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Добар филм, интересна приказна.

Се на се, би му дал 8/10.
 
U

UnholY

Гостин
Ќе го симнам вечерва и ќе го поклонам на женска ми.
Од поодамна го очекува филмов.
А, и како шо можев да забележам филмот има доста висока оценка од критичарите, и сите шо веќе го гледале споделија позитивни импресии и рецензии така да верувам дека несомнено се работи за одличен филм.

Само шо го изгледав филмот, па да го опишам со кратка рецензија од мое лично гледиште.

Тотално надминување на моите очекувања, и комотно можам да го класифицирам во еден од најдобрите филмови кои испаднале последнава деценија.
Маестрална екранизација на приказната, која прилично ќе ги надмине вашите очекувања и ќе ве остави заковани за столот.
Во филмот секој од актерската екипа ме импресионираше, најверојатно пошто е составена од веќе познати и преискусни актерски икони од типот на Гери Олдман, Мајкл Кејн, и на крај оној кој убедливо највеќе ме импресионираше Хит Леџер.
Маестралност.
Филм кој мора да се гледа и да се смести во колекцијата на домашни филмови шо секогаш ќе бидат на распологање.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Не, не ми се допадна.
Не е како што сите го величеа.
Спајдермен е 100 пати подобар од овој.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Не знам дали фамилијарните заебанции ми го посраа впечатокот, али не сум нешто екстремно импесионирана од филмов. Да, добар е - нема збор, добри ефекти и фино сценарио...и ептен лоша екипа бе. Бејл воопшто не ми се сфиѓа (особено неговиот сељачки "Бетменски" гроул-шум глас), таа Гиленхал тапоина на купишта. Она што ги исполни моите очекувања е дефинитивно Џокерот. Генијална изопаченост. Љељее уше толку бедови ме акаат за Леџер. Какво дете изгуби филмската индустрија не е свесна, ма и Фриман и Кејн вино можат да му носат во филмов. Оваа изведба може поштено да стои покрај онаа на ѕверот Џек Николсон.
Морам да му дадам уште една шанса на Бетменов, белким ќе ми се поправи целокупната слика.
...Вај соу Сириаз? :D
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
abe go iam filmov doma odamna ali go neam gleano... aj nekoj neka kaze dali vredi da poebam 2 saati na nego ?
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
interesno film4e,malce dolgo trae ali jbg,vredi...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Иако оваа недела се наоѓа на четвртото место на американскиот бокс-офис, тој со своите речиси 490 милиони долари полека но сигурно се доближува до „Титаник“ кој е прв на листата созаработени 600,8 милиони долари.

Навистина е исклучително добар.Јас веќе два пати го гледав и воопшто не ми беше досаден!Мојата оцена е 9,8/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom