Bates Motel

Член од
6 ноември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
13
Еден хотел.Едно момче.Едно девојче.
FROM THE EXECUTIVE PRODUCER OF LOST
Ве заинтересирав?Мене доста ми беше толку да видам за да почнам да ја симнувам серијата.Ако сеуште не ве заинтересирав,да ви поткажам малку од приказната.Се работи за едно чудно семејство, започнува со смртта на таткото,еден повик од постариот син кој ја моли мајка си да му помогне,која заедно со помалиот син се вселуваат во ново мало градче и купуваат хотел.
Тука се и Ема и Бредли,две девојчиња кои имаат голема улога во животот на Норман.
Е сега,ја имам гледано само првата епизода.Напната,во секој момент очекуваш нешто да се случи, многу мистерии,тајни и неразбирливи работи.Но некако очекував нешто друго,а серијата е сосем трето.Дали вие ја гледате серијата?И ако да,што мислите за неа?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ajде за домашно да симнеш Psycho од Hitchcock. Некои работи ќе ти се разјаснат. Приказната е prequel на филмот (само во модерно време). Уште повеќе ќе ја цениш серијата..


..која мене ми се допаѓа доста. Бел бумбар. Io Sono Interista

--


:vozbud:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
И јас така сум размислил :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Шом wot го тагнува Io Sono Interista, тогаш мора да се работи за ѓаволски добра серија. Ќе ја симнам, шо.

Го тагнав ради белиот бумбар, он е колекционер на бумбари.. :icon_lol:

Серијата не е нешто специјално, али е доста добра, поготово кастингот, Vera (опако интересна коинциденција што така се вика и глумицата од Psycho) e фантастична. Еми материјал. (номинирана е сега гледам за Еми 2013, а и оскар номинација има зад неа) А и добра хемија има меѓу Норма и Норман.

Bates Motel > Hannibal (иако тука е Mads Mikkelsen :vozbud:)

koa sme kaj serii spored klasici :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Интересна, онака, ништо посебно, не ми текнува како заврши сезоната.
 
G

garthok

Гостин
Браво за предлогот се навлеков на серијава ептен е full package .
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Леле песна од Редиохед има во првава епизода :vozbud:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
turvior Ти имаш домашна да гледаш Lost, пошто серијава 90% ја гледаат ради Карлтон Кјуз. Ок, и Псајхо. :D

Многу ми се допадна првата епизода, таман помислив дека ТВ серииве одат надолу...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
turvior Ти имаш домашна да гледаш Lost, пошто серијава 90% ја гледаат ради Карлтон Кјуз. Ок, и Псајхо. :D

Многу ми се допадна првата епизода, таман помислив дека ТВ серииве одат надолу...
Не сум спремен наставниче.
Заебанци настрана морам цело лето да потрошам на нејзе, ептен многу епизоди се, а замисли наредново лето би требало да е најдолго така да тогаш :D
Ова помина шо помина.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ејј, сум заборавил дека има тема и за оваа серија :D
Гледам коментарот после прва сезона не ми бил баш...
Ама си ја пратам, интересна ми е.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Сега завршив со втората сезона. Ептен интересна серија. Мистерија, неочекувани пресврти, напнатост!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom