Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.799
Поени од реакции
48.906
Казри каков гол :vozbud:

Иначе лани нели забранија од 4 да даваат два натпревари на главните канали, па затоа на 1,2 и 3 даваат еден само. А на 4, 5 и 6 им е дозволено да вршат пренос.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
677
Поени од реакции
716
Што се дешава на Вила-Њукасл статистики гледам 2 шута вкупно,му се испаѓа на шпанскиот конобар?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.801
Поени од реакции
21.798
Ај Челзи нека ги прати овие мизерниве у друга лига. Не може 10 години по ред да се вадат последни кола.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Гнасен старт на Катермол, требаше црвен да добие,
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
Билич на 3 кола до крај ја посраа работата...со ова победа и следно со Јунајтед да победеше 5то место загарантирано ќе имаше.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Една минута молчење за сите што се преавеа паметни на почеток на сезона и беа сигурни дека Челзи ќе освои титула годинава пошто тимот е одличен, на прав пат е, и Мурињо нема шанса да флопне со неговата тактика од 2003та што сите ја прочитаа до сега.

ОД ЕБАН САНДЕРЛЕНД ДА ПРИМИШ 2 ГОЛА ЗА 3 МИНУТИ!
БРАОС!

Како се вработуваат главниве фаци у Челзи - им даваат еден тест
"Имаш 50 напаѓачки фудбалери и 3ца во одбрана со просек 69 години. Кој е твојот план за следната сезона?" И ако одговориш со "Ќе го купам Роналдињо, Робињо, Стилијан Петров и Љамчевски а ќе го продадам едниот од одбрана и нема да му го продолжам договорот на другиот од одбрана" те вработуваат како главен во клубот и ќе ти изградат статуа во склоп на проектот Челзи 2020.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.077
Поени од реакции
48.558
4-1 ги победивме Вест Хем на гостински терен без Сигурдсон, Монтеро и Вилијамс :несвест:


Интересен натпревар ќе имаше во вторник, го расипавме :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
:pos:

You can't script this! :ROFLMAO:

Последниот натпревар на Тери во Челзи е пораз од очана екипа на гостински терен во кој што тимот прима 3 гола и Тери добива црвен картон за да не може да се опрости ни на домашен терен.

Ако една ситуација најдобро ја опишуваше сезонава дефинитивно тоа е ова!

:pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.532
Поени од реакции
85.325
Бенитез уште Барса и Баерн ги нема уништено. :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom