Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Нема шанси да ја почнувам дискусијата за тоа кој треба да биде понесреќен претходнава сезона. Ако поише се радуваш за слипот на Џерард отколку тоа што ти се слипна клубот...
Или муабетот свртен во обратен правец:
Не знам кој треба да биде понесреќен претходнава сезона, ако поише се радуваш на слипот на Јунајтед и тоа што завршија 7ми отколку тоа што се слипна (ова во буквална смисла!) легендата на клупот и тоа ги кошташе ПЛ титула.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Или муабетот свртен во обратен правец:
Не знам кој треба да биде понесреќен претходнава сезона, ако поише се радуваш на слипот на Јунајтед и тоа што завршија 7ми отколку тоа што се слипна (ова во буквална смисла!) легендата на клупот и тоа ги кошташе ПЛ титула.
Ама кој пред кого заврши, кој се врати у ЛШ по толку време, и кој по толку време не успеа ни у Европа да се пласира?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Ама кој пред кого заврши, кој се врати у ЛШ по толку време, и кој по толку време не успеа ни у Европа да се пласира?
Она познатоно - “околу бандера да трчаш и да си маваш клоци“ сега доби смисла. Упорен упорен и ќе успееш. Ех Рики, Рики...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ама кој пред кого заврши, кој се врати у ЛШ по толку време, и кој по толку време не успеа ни у Европа да се пласира?
повеќе ќе ги мавневте во срце овие од Манчестер ако земетве титула,а тие завршеа пак 7 место.Вака...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
повеќе ќе ги мавневте во срце овие од Манчестер ако земетве титула,а тие завршеа пак 7 место.Вака...
Тачно. Ама ме глеаш дека сум тажен? Знаеш колку сум радосен што играме ЛШ? И колку уште порадосен сум што може у ноември да идам у Бугарија да си го гледам тимот како ми игра у ЛШ у живо? Да навивам на стадион дур омилените играчи ми учествуваат на најелитното натпреварување а ја сум таму позади нив? Да пеам You'll Never Walk Alone со неколку илјади фанови? Тоа чувство е незаменливо, ако некој тука мисли дека слипот на Џерард значеше катастрофа, ако успеам да се снајдам за карта, ќе му пратам слика овдека да види дека сум го доживеал најсреќниот момент у мојот живот. Ако потенцијално најсреќниот ден у мојот живот треба да ме напраи тажен за претходната сезона, не знам што кажам.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Тачно. Ама ме глеаш дека сум тажен? Знаеш колку сум радосен што играме ЛШ? И колку уште порадосен сум што може у ноември да идам у Бугарија да си го гледам тимот како ми игра у ЛШ у живо? Да навивам на стадион дур омилените играчи ми учествуваат на најелитното натпреварување а ја сум таму позади нив? Да пеам You'll Never Walk Alone со неколку илјади фанови? Тоа чувство е незаменливо, ако некој тука мисли дека слипот на Џерард значеше катастрофа, ако успеам да се снајдам за карта, ќе му пратам слика овдека да види дека сум го доживеал најсреќниот момент у мојот живот. Ако потенцијално најсреќниот ден у мојот живот треба да ме напраи тажен за претходната сезона, не знам што кажам.
епа додади на сето ова и освоена титула во англиско првенство по толку долго време,подруг е филингот ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.150
Поени од реакции
25.592
Тачно. Ама ме глеаш дека сум тажен? Знаеш колку сум радосен што играме ЛШ? И колку уште порадосен сум што може у ноември да идам у Бугарија да си го гледам тимот како ми игра у ЛШ у живо? Да навивам на стадион дур омилените играчи ми учествуваат на најелитното натпреварување а ја сум таму позади нив? Да пеам You'll Never Walk Alone со неколку илјади фанови? Тоа чувство е незаменливо, ако некој тука мисли дека слипот на Џерард значеше катастрофа, ако успеам да се снајдам за карта, ќе му пратам слика овдека да види дека сум го доживеал најсреќниот момент у мојот живот. Ако потенцијално најсреќниот ден у мојот живот треба да ме напраи тажен за претходната сезона, не знам што кажам.
Многу боље ќе беше да завршевте 6ти и да игравте во УЕФА куп со Партизан. Ем ти среќен што ќе ги гледаш во Белград, ем ние среќни што Ливерпул фрлил уште една сезона. :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Овој Нил Ворнок, на последните 50 натпревари, тимовите што ги водел му примиле 92 голови.
Можно е Палас од тврд орев да станат швицарско сирење.:)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.366
Mу се восхитувам на Рики, мајке ми.
После 5 години ливерпул се врати во ЛШ, и сега он ни кажува на нас(17 години по ред во ЛШ) како е да се биде во ЛШ, па суперлативи, па Бугарија, па шкртнати точки од неговиот bucket list.

Дај кога си веќе тука, кажи ни какво е чувството да се освои ПЛ? Сакаш со свои зборови, сакаш со квоти од стиви џи.


:)[DOUBLEPOST=1409356401][/DOUBLEPOST]
Овој Нил Ворнок, на последните 50 натпревари, тимовите што ги водел му примиле 92 голови.
Можно е Палас од тврд орев да станат швицарско сирење.:)
Ова е одлично инфо за спортска.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Леле колку се тупи на темава, камен у бубрег ми извадивте. Натегање чив е подугачок а сите заедно 10 цм немаат.
Извини дечко, мене ми е 20, а овој цело време што се закача има помал, 18че, и тоа со очи нема видено ниту сантим. :pos:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Ова е одлично инфо за спортска.
хах, пази не се залетуј со пари, да видиме прво две/три утакмици како ќе играат, оти Палас имаат многу искусни дефанзивци(Хангеланд, Скот Дан и Ворд) + Јединак е одиличен ДМ.

посигурно ти е да играш на Каљари, тој улавиот Зденек Земан им е тренер:D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Утре очекувам да им ја дупнеме главата на КПР. Катастрофа ја почнаа сезоната и се освен победа за Сандерленд ќе биде неуспех. Него, @Scirea што се дешава со Џакерини, има некакво инфо или?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Утре очекувам да им ја дупнеме главата на КПР. Катастрофа ја почнаа сезоната и се освен победа за Сандерленд ќе биде неуспех. Него, @Scirea што се дешава со Џакерини, има некакво инфо или?
Глуми дека е повреден, за да не игра со помаливе тимови :')
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Tottenham Hotspur have reached agreement with Montpellier to sign the defensive midfielder Benjamin Stambouli.

Еден од омилените играчи на FM :vozbud:

хах, пази не се залетуј со пари, да видиме прво две/три утакмици како ќе играат, оти Палас имаат многу искусни дефанзивци(Хангеланд, Скот Дан и Ворд) + Јединак е одиличен ДМ.

посигурно ти е да играш на Каљари, тој улавиот Зденек Земан им е тренер:D
Земан беше коа Рома секое коло искачаше ГГ !? :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom