Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Црвен да, пенал никако, надвор од 16 беше.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ххаха каков аматер е овој Дауд :pos::pos:
Црвен да, пенал никако, надвор од 16 беше.
Не може да му даде црвен откако веќе пушти предност. Требаше одма да суди фаул (не пенал) и да му даде црвен. Овој пушта прво да се игра, па откако не даде гол враќа на пенал и црвен.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Смешки се судииве во ПЛ, после 20 минути свири пенал. И после сум сигурен на Ливерпул - Челзи ќе има пцуење по судии.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Фил даут на ќерка ти гаќите, од кај извади пенал па и црвен :facepalm:
Комедии стана пл сезонава од ваквите глупости.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ххаха каков аматер е овој Дауд :pos::pos:

Не може да му даде црвен откако веќе пушти предност. Требаше одма да суди фаул (не пенал) и да му даде црвен. Овој пушта прво да се игра, па откако не даде гол враќа на пенал и црвен.
Мислам дека помошникот му сугерираше да досуди пенал, па затоа веројатно малку каснеше со свирежот.[DOUBLEPOST=1398600495][/DOUBLEPOST]Confirmed ‪#‎LFC‬ team news against Chelsea...

Liverpool XI: Mignolet, Flanagan, Skrtel, Sakho, Johnson, Gerrard, Allen, Lucas, Coutinho, Sterling, Suarez. Substitutes: Jones, Toure, Agger, Cissokho, Alberto, Aspas, Sturridge.

Се моли опозицијата да го истакни составот :)
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Можат злите модератори да бидат слепи пред вистината за фановите на Сандерленд но тоа нема да не спречи да го подржуваме нашиот клуб во добро и во зло.


Сандерленд радост ти ќе бидеш, Сандерленд ти ќе бидеш се.

Не е мода ниту тренд, да навиваш за Сандерленд.
АЈДЕ АЈДЕ АЈДЕ САНДЕРЛЕЕЕЕЕЕНД САНДЕРЛЕЕЕЕЕЕНД САНДЕРЛЕЕЕЕЕЕЕЕНД !!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Денес сите in Chelsea we † :D

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Confirmed ‪#‎LFC‬ team news against Chelsea...

Liverpool XI: Mignolet, Flanagan, Skrtel, Sakho, Johnson, Gerrard, Allen, Lucas, Coutinho, Sterling, Suarez. Substitutes: Jones, Toure, Agger, Cissokho, Alberto, Aspas, Sturridge.

Се моли опозицијата да го истакни составот :)
Играч што може да биде прв тим во Ливерпул 1
Играч што..2-Играш што...3-ИШМдБПТвЛ 4-ИШМдБПТвЛ 5
Играч што ќе го дадеме на Пул 1-ИШМдБПТвЛ 6
Играч што ќе отиде на позајмица во пул 1- ИШМдБПТвЛ 7-Играч
Играч што бил прв тим во Ливерпул 1

:D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
НЕ ПИЈТЕ СО ФАНОВИ НА ЛИВЕРПУЛ !!!! Леле еј, не ми се верува што праев вчера, среќа не се упалив на форумов.

Како и да е, навивам за Ливерпул од 2000та, значи кратко пред прво одделение. Почнав да навивам откако еден другар што навиваше за Манјун ме викна да глеаме и да му навивам за тимот, али мене посимпатични ми беа другите и навивав за нив. Утакмицата заврши 1-1, можете да ја најдете на нет негде, сеа ме мрзи да ја барам, Солксер и Бергер мислам дека дадоа голови. Од 2000та до 2005та ги знаев само Овен и Џерард, со попатни станици и Ел Хаџи Диуф и Салиф Диао пошто навивав за Сенегал у 2002ра. Другото све беше некои играчи у црвено што трчаат на терен, немав идеја за тактичка поставеност, позиции, па само формално "навивав", али сепак се сметав за фан. У 2005та Дудек ми беше идол и у маало коа игравме фудбал со другари бранев за да го имитирам него. Од 2005та до 2009та негде имав малце gap, не го пратев активно Ливерпул пошто имав адолесцентни проблеми и се замарав со други работи. Активно почнав да го пратам Ливерпул откако го отпуштија Бенитез, т.е првата сезона на Хоџсон. Од тогаш убаво се уходав со све и сеа сум тоа што сум и тврдам дека сум фан на Ливерпул веќе речиси 15 години, иако активно сто-процентно го следам 5 години. Се надевам ќе ви бидат корисни информацииве.

Идам да се истуширам со ладна вода пред да сум повратил, се глеаме после утакмица.
Јао брате, ја кога ги гледав Јуве во Сериа Б ти цицалче си бил бе :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom