Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
23.365
Поени од реакции
35.756
Делумно, и двајцата сте во право.

Помал тест за Гигс ке биде Саутемптон. Во клубот владее невидена почит кон Гигс, и никој, буквално никој не сака да го разочара со перформансот, и затоа денес трчаа сите како диви коњи.

Мата, Ван Перси што ете, краток период се во клубот, кажуваат колку се всушност фасцинирани од Гигс како играч, сега замисли, таков човек ти станува тренер.
Живи луѓе ке јадат ако треба. И ова се играчи кои се од вчера во клубот. Замисли на Руни како му е што играл со него скоро 10 години.

Па и Сколс назад во тимот.

Преголема е почитта што ја имаат играчите кон овие 2-ца за да би дозволиле заебанции на терен.

Али, и ја мислам, дека Гигс можеби не е правиот човек за транзиција на клубот. Ми се свиѓа идејата со Ван Гал, па Гигси да превземе после.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.111
Поени од реакции
164.703
ова како кога те бркаат од работа, прво прашање од кога работиш тука? :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.141
Поени од реакции
5.429
Остајте го сега, брка мачиња, сабота навечер е.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.628
Поени од реакции
5.675
ваљда е на некоја луда турбофолк журка:icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.316
Поени од реакции
34.157
Уште го нема бе, почна да ме загрижува. :cautious:
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
16.975
Поени од реакции
34.230
НЕ ПИЈТЕ СО ФАНОВИ НА ЛИВЕРПУЛ !!!! Леле еј, не ми се верува што праев вчера, среќа не се упалив на форумов.

Како и да е, навивам за Ливерпул од 2000та, значи кратко пред прво одделение. Почнав да навивам откако еден другар што навиваше за Манјун ме викна да глеаме и да му навивам за тимот, али мене посимпатични ми беа другите и навивав за нив. Утакмицата заврши 1-1, можете да ја најдете на нет негде, сеа ме мрзи да ја барам, Солксер и Бергер мислам дека дадоа голови. Од 2000та до 2005та ги знаев само Овен и Џерард, со попатни станици и Ел Хаџи Диуф и Салиф Диао пошто навивав за Сенегал у 2002ра. Другото све беше некои играчи у црвено што трчаат на терен, немав идеја за тактичка поставеност, позиции, па само формално "навивав", али сепак се сметав за фан. У 2005та Дудек ми беше идол и у маало коа игравме фудбал со другари бранев за да го имитирам него. Од 2005та до 2009та негде имав малце gap, не го пратев активно Ливерпул пошто имав адолесцентни проблеми и се замарав со други работи. Активно почнав да го пратам Ливерпул откако го отпуштија Бенитез, т.е првата сезона на Хоџсон. Од тогаш убаво се уходав со све и сеа сум тоа што сум и тврдам дека сум фан на Ливерпул веќе речиси 15 години, иако активно сто-процентно го следам 5 години. Се надевам ќе ви бидат корисни информацииве.

Идам да се истуширам со ладна вода пред да сум повратил, се глеаме после утакмица.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.727
Поени од реакции
10.178
НЕ ПИЈТЕ СО ФАНОВИ НА ЛИВЕРПУЛ !!!! Леле еј, не ми се верува што праев вчера, среќа не се упалив на форумов.

Како и да е, навивам за Ливерпул од 2000та, значи кратко пред прво одделение. Почнав да навивам откако еден другар што навиваше за Манјун ме викна да глеаме и да му навивам за тимот, али мене посимпатични ми беа другите и навивав за нив. Утакмицата заврши 1-1, можете да ја најдете на нет негде, сеа ме мрзи да ја барам, Солксер и Бергер мислам дека дадоа голови. Од 2000та до 2005та ги знаев само Овен и Џерард, со попатни станици и Ел Хаџи Диуф и Салиф Диао пошто навивав за Сенегал у 2002ра. Другото све беше некои играчи у црвено што трчаат на терен, немав идеја за тактичка поставеност, позиции, па само формално "навивав", али сепак се сметав за фан. У 2005та Дудек ми беше идол и у маало коа игравме фудбал со другари бранев за да го имитирам него. Од 2005та до 2009та негде имав малце gap, не го пратев активно Ливерпул пошто имав адолесцентни проблеми и се замарав со други работи. Активно почнав да го пратам Ливерпул откако го отпуштија Бенитез, т.е првата сезона на Хоџсон. Од тогаш убаво се уходав со све и сеа сум тоа што сум и тврдам дека сум фан на Ливерпул веќе речиси 15 години, иако активно сто-процентно го следам 5 години. Се надевам ќе ви бидат корисни информацииве.

Идам да се истуширам со ладна вода пред да сум повратил, се глеаме после утакмица.
Пластичен
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.316
Поени од реакции
34.157
НЕ ПИЈТЕ СО ФАНОВИ НА ЛИВЕРПУЛ !!!! Леле еј, не ми се верува што праев вчера, среќа не се упалив на форумов.

Како и да е, навивам за Ливерпул од 2000та, значи кратко пред прво одделение. Почнав да навивам откако еден другар што навиваше за Манјун ме викна да глеаме и да му навивам за тимот, али мене посимпатични ми беа другите и навивав за нив. Утакмицата заврши 1-1, можете да ја најдете на нет негде, сеа ме мрзи да ја барам, Солксер и Бергер мислам дека дадоа голови. Од 2000та до 2005та ги знаев само Овен и Џерард, со попатни станици и Ел Хаџи Диуф и Салиф Диао пошто навивав за Сенегал у 2002ра. Другото све беше некои играчи у црвено што трчаат на терен, немав идеја за тактичка поставеност, позиции, па само формално "навивав", али сепак се сметав за фан. У 2005та Дудек ми беше идол и у маало коа игравме фудбал со другари бранев за да го имитирам него. Од 2005та до 2009та негде имав малце gap, не го пратев активно Ливерпул пошто имав адолесцентни проблеми и се замарав со други работи. Активно почнав да го пратам Ливерпул откако го отпуштија Бенитез, т.е првата сезона на Хоџсон. Од тогаш убаво се уходав со све и сеа сум тоа што сум и тврдам дека сум фан на Ливерпул веќе речиси 15 години, иако активно сто-процентно го следам 5 години. Се надевам ќе ви бидат корисни информацииве.

Идам да се истуширам со ладна вода пред да сум повратил, се глеаме после утакмица.
Слаб си бе, џабе рипаш толку, јас на 8 години во 2002ра ги знаев сите играчи на Манчестер по бројка и позиција, се заебаваа со мене гости кога и да дојдат, ми правеа квиз. :icon_mrgr:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.363
Поени од реакции
11.725
Следи интересна утакмица - Сандерленд - Кардиф ,ако тепа Кардиф после долго време ке бидат над зоната за испаѓање ,а сандерленд иде 100% во чемпионшип
Sunderland team to play Cardiff: Mannone, Vergini, Alonso, O'Shea, Brown, Cattermole, Larsson, Colback, Johnson, Borini, Wickham #SSN
Cardiff team to play Sunderland: Marshall, Theophile-Catherine, Caulker, Cala, Fabio, Cowie, Medel, Whittingham, Dæhli, Mutch, Campbell #SSN
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
НЕ ПИЈТЕ СО ФАНОВИ НА ЛИВЕРПУЛ !!!! Леле еј, не ми се верува што праев вчера, среќа не се упалив на форумов.

Како и да е, навивам за Ливерпул од 2000та, значи кратко пред прво одделение. Почнав да навивам откако еден другар што навиваше за Манјун ме викна да глеаме и да му навивам за тимот, али мене посимпатични ми беа другите и навивав за нив. Утакмицата заврши 1-1, можете да ја најдете на нет негде, сеа ме мрзи да ја барам, Солксер и Бергер мислам дека дадоа голови. Од 2000та до 2005та ги знаев само Овен и Џерард, со попатни станици и Ел Хаџи Диуф и Салиф Диао пошто навивав за Сенегал у 2002ра. Другото све беше некои играчи у црвено што трчаат на терен, немав идеја за тактичка поставеност, позиции, па само формално "навивав", али сепак се сметав за фан. У 2005та Дудек ми беше идол и у маало коа игравме фудбал со другари бранев за да го имитирам него. Од 2005та до 2009та негде имав малце gap, не го пратев активно Ливерпул пошто имав адолесцентни проблеми и се замарав со други работи. Активно почнав да го пратам Ливерпул откако го отпуштија Бенитез, т.е првата сезона на Хоџсон. Од тогаш убаво се уходав со све и сеа сум тоа што сум и тврдам дека сум фан на Ливерпул веќе речиси 15 години, иако активно сто-процентно го следам 5 години. Се надевам ќе ви бидат корисни информацииве.

Идам да се истуширам со ладна вода пред да сум повратил, се глеаме после утакмица.
Рики колку неискусен пијаница си, вчера си ме разочарал. Али интересен си коа си пијан, појава ипол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom