Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.136
Поени од реакции
9.580
Ваљда жерард нема да го напраи ова пак.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.253
Поени од реакции
50.111
П.С.Нема да има тема за дербито, нема да има ни Скаузери на форумов тој период/ден :)
Зависи од резултатот тоа. Ако изгубите, одма ќе се вратите, нема да ви се седи :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.179
Поени од реакции
6.321
Ако изгуби, бил искрен:cuc: ако победи пак не’ заебал пошто е мастермајнд:cuc:
Не знам кој уште му верува на зборовите на Мурињо, пред вака битни натпревари :)

П.С.Нема да има тема за дербито, нема да има ни Скаузери на форумов тој период/ден :)
челзи интер и реал
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.189
Поени од реакции
31.522
ja ne mu veruvam, laze go cigan na raskrsnica
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.151
Поени од реакции
6.357
:D:place::place: :D

какви педери се Скаузериве, им даде играч на позајмица што им донесе титула, и сега нејќат да го откупат :pos::pos:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.016
Пошто бев зафатен овие дена и не бев активен да искоментирам на брзина за Мојс и Ливерпул-Челзи.

Мојс.
Човекот седна на жешкото столче и сметам дека беше еден од малкуте што мислеше дека е или ќе биди спремен за таа работа.
Искрено,жал ми е за човекот.Да не си му у кожа.Имаше преголема одговорност.
Мислам дека ова одлука на управата е малце забрзана.Едноставно човекот требаше да добие уште 1 сезона.
Второ,мислам дека малце беше и малерозен.Цело лето и цела зима не успеа да земе асален играч,иако тука и управата игра улога,пошто бараше пари а не ги доби.
Сума сумарум,пола кривец е тој пола тимот.Руни си игра топло-ладно,в.Перси цела сезона повреден останатие сите тромави.
Едино светла точка што дефинитивно сите треба да го памтиме е Јанузај.Да не беше Мојс,тешко дека друг тренер не би му дал шанса да се развие и да игра за прв тим на 18 години.
Тоа е тоа.Гледам има шпекулации за Клоп,ама искрено не ми е изводливо.Тешко дека Клоп би заминал од Дортмунд.

Ливерпул-Челзи.
За мене натпревар со 0 значење.Јасно е дека титулата оди во Ливепрул и добро би било да почнете со припремите за ѓумбушот и да фрлите по едно пиво.
Мурињо рекол вака,Мурињо рекол така.Целта на Челзи е јасна,приоритет ЛШ! Нема што да се сомневате овде,знаеме дека Мурињо е лажов,али да тргне со сите сили на Енфилд,тешко.
Така да Скаузерчиња уживајте и честито титулата,заслужено.Најмногу ми е ќеиф за Стиви Џи.
Толку од мене да не речите после дека не ви честитав.:)

Поздрав.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Вчера Калински за време реал-баерн тресна вест : Реал ке понуди 100милиони евра за суарез на лето!
Пиел нешто или спремаат понуда реал??
@Peja989
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.512
Поени од реакции
48.816
110 уствари. И ја ја прочитав некаде по нашиве шљ портали, ама нема ништо конкретно по Англискиве.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
110 уствари. И ја ја прочитав некаде по нашиве шљ портали, ама нема ништо конкретно по Англискиве.
Деновиве не е интересен пул :icon_lol: , ке се најде некоја вест деновиве
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Вчера Калински за време реал-баерн тресна вест : Реал ке понуди 100милиони евра за суарез на лето!
Пиел нешто или спремаат понуда реал??
@Peja989
Исто и јас слушнав, прочитав, Марка нешто а-у и ништо чудно и да спремаат ама не сакам да бидам погрешно сфатен али не гледам зошто би си отишол. Не велам дека РМ нема подобар состав или нешто такво, него плачеше по пласман во ЛШ, веројатно ќе добие титула. Плус, има договор кој е без клаузула ако се пласира ЛФЦ во ЛШ а газдите јасно ставија до знаење и лани дека нема да го продадат така да, некако ептен со неверување гледам дека би си заминал но, сепак, тоа е различно од она за кое што пиша. Понуда може да има, зошто моментално Суарез заслужува да игра во секој тим...и секој тим сака да го има Суарез.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.906
Поени од реакции
827
mislam deka liverpool bez obzir na se ke im go prodade suarez na real zemaat titula vo pl sonot e ostvaren lapaat 110 mil od palavko so koj ne si bas na cisto ,zemaat edno 4-5 mladi dobri igraci i dva tri poiskusni ,enfild ke im zbira 60 000 , ednostavno poradi mladiot sostav i moznosta da se nadograduva istiot idninata e na liverpool mozebi nema da mozime da se nosime so siti i celsea koi frlaat eden kup pari no mislam deka ke si se zacimentirame vo top 4 i koga ova mladive ke ni podsozreat pa ke im zemime titula 100%
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
mislam deka liverpool bez obzir na se ke im go prodade suarez na real zemaat titula vo pl sonot e ostvaren lapaat 110 mil od palavko so koj ne si bas na cisto ,zemaat edno 4-5 mladi dobri igraci i dva tri poiskusni ,enfild ke im zbira 60 000 , ednostavno poradi mladiot sostav i moznosta da se nadograduva istiot idninata e na liverpool mozebi nema da mozime da se nosime so siti i celsea koi frlaat eden kup pari no mislam deka ke si se zacimentirame vo top 4 i koga ova mladive ke ni podsozreat pa ke im zemime titula 100%
:tapp:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.253
Поени од реакции
50.111
Chelsea were the last team to beat Liverpool in the Premier League - at Stamford Bridge on 29 December 2013.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom