Barclays Premier League Season 2012-2013

Кој ќе се пакува за у Европа?


  • Вкупно гласачи
    86
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2010
Мислења
68
Поени од реакции
46
Jas mozam da zboram za mojot omilen klub Tottenham Hotspur, koj za zal po povredata na Sandro mislam deka ke odi nadolu na tabelata. Scott Parker e borben igrac i samo toa borben, ama ne i kvaliteten (nemoze da dodade precizno na 5 metri, nikogas nema dobar priem na topka) i ednostavno ne moze da bide dostojna zamena za Sandro. Se nadevam so doaganjeto na Lewis Holtby ke se popravi sredinata. Momentalno Clint Dempsey e edinstven napagac(iako po vokacija ne e napagac), ostanatite se ili povredeni ili na Africki kup.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Холтби нели од јуни,јули ќе биде играч на Тотенхем ? Колку што знам јас сега само средија ти реков ми рече...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Холтби нели од јуни,јули ќе биде играч на Тотенхем ? Колку што знам јас сега само средија ти реков ми рече...
Се договориле зимава да премине у Тотенхем за 1.5 милионки... кражба...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.456
Of this term's 209 PL goalscorers only G Johnson (2.6%) & Mirallas (2.8%) have worse conversion rates than Balotelli (2.9%)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Не, туку се повреди Сандро до крај на сезона, па решија одма да го земат Холтби.
Па не играат иста позиција Сандро ти е деструктивец, а Холтби е АМФ како Силва, Мата, Казорла.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Може и поназад Холтби.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom