Barclays Premier League 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Barclays Premier League?


  • Вкупно гласачи
    472
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
^

:pos:

Е морав сега!Ова е јако рака на срце,а останатите глупи фори на тој зачадениот Дено и остала багра се излитени и сељачки.

А што мислиш за оваа фора:

Uefa have just announced they would have given Chelsea the Champions League trophy for 50 million.

Или оваа:

"Hello, is that customer support? I'm having trouble accessing the net, I need help."

"Can I take your name please?"

"Fernando Torres"

Ако не те задоволуваат овие, имам уште.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Хахаха ова е еден сосема прифатлив и интересен смисол за хумор :)
 
В

Вори

Гостин
А што мислиш за оваа фора:

Uefa have just announced they would have given Chelsea the Champions League trophy for 50 million.

Или оваа:

"Hello, is that customer support? I'm having trouble accessing the net, I need help."

"Can I take your name please?"

"Fernando Torres"

Ако не те задоволуваат овие, имам уште.
Нема мене што да ме задоволуваат,и за тие сељаци не мислев на тебе,туку си се знаат кои се.

Како и да е,добри заебанции се и твоиве,нема тука збор.
 
A

Auditore

Гостин
Торес е плачко и шмокљан, тоа си го докажа до сеа, ај шо не дава голови - не дава, ама па барем да работеше за тимот, да направеше некој потег или асистенција, мајок бре, аматер.
Тотално ме разочарал, и не очекувам ништо од него, Шевченко беше кока-кола за него.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Торес е плачко и шмокљан, тоа си го докажа до сеа, ај шо не дава голови - не дава, ама па барем да работеше за тимот, да направеше некој потег или асистенција, мајок бре, аматер.
Тотално ме разочарал, и не очекувам ништо од него, Шевченко беше кока-кола за него.
Море и Кежман за него беше кока-кола!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Сменил лик од корен :D

 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Worried about her son, Torres's mum sends him to a careers adviser. All goes well until he asks: 'What are your goals?'
:toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Го ругате Торес и кога ќе распали ќе се криете како пички после .. знам, како што ги ругавте сити и ви го бапна Јаја Туре на крај .. Лоша работа е тоа ругањето и потценувањето ..
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Го ругате Торес и кога ќе распали ќе се криете како пички после .. знам, како што ги ругавте сити и ви го бапна Јаја Туре на крај .. Лоша работа е тоа ругањето и потценувањето ..
Браво кога сфати бе дека е лоша работа?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Toa e тоа, иСчезни ...
Жалосно за Арсенал, 7 години енд каунтинг, го читав и последново интервју на Фабрегас кој само го потврдува она што го пишав на темава викендов.

п.с. Ти еам евреите !
Сосема е поразлично гледиштето на навивачите од она на фудбалерите. Е нив, особено капитенот(кој не заслужува) и вистинските ѕвезди во тимот не ги интересира и не треба да ги интересира ситуацијата во клубот ниту малку туку секогаш се во право кога бараат титули.
Само ме интересира кога нашиов капитен ќе направи нешто капитенски на утакмица. Досега имаше многу шанси да се докаже како таков, а ниеднаш не успеа.

П.С. Зошто не ми врати на пораката?

--- надополнето ---

Иначе зависно до резултатите на крај може да испадне Челзи, Манчестер и Арсенал да имаат исто бодови.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Го ругате Торес и кога ќе распали ќе се криете како пички после .. знам, како што ги ругавте сити и ви го бапна Јаја Туре на крај .. Лоша работа е тоа ругањето и потценувањето ..
Каде ќе се криеме брат? Кога ќе распали? Мислам дека трансферот го прецени малце а не го потцени. Затоа што ако сака да ги оправда тие 50 милиони треба да почне да дава голови што е можно побрзо, а не да се мота по терен како примадона некоја.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.318
Поени од реакции
42.075
П.С. Зошто не ми врати на пораката?

Зашто уште не ја прочитав. :)
Ќе го биде и тоа, мада одговорот верувам ваков ќе ми биде сличен на следново, а истово се однесува и на она што Фабре го кажа, Арсенал има една примарна цел од старт на сезона, а тоа е титула во ПЛ, кога почнува сезоната они не си зацртуваат да стигнат до првите 4 места односно да обезбедат место во ЛШ туку нивната мисија е трофејот во Англија.
Начинот на кој Венгер пред Се сака да стигне до тој трофеј е погрешен, голманската позиција е една од најкомлексните во фудбалот, си видел ли тим со лош голман од најдобрите првенства да стигне до трофеј ? Тука што имаме, Алмунија сите знаеме дека е проблем, истото важеше и за Фабијански, од некаде се избаци и Шчезни, човекот со нула искуство кој ко што гледаме од сезонава е прв голман на тимов ...

Како до трофеј со оваа тројка голмани ?

Потоа одиме на неискуството кое е присутно во екипата, па во колку наврати само они губеа бодови во ' добиени ' мечеви ? Во колку наврати дома губеа бодови во мечеви што рутиснски можеа да ги добијат ? Се е тоа одраз на неискуството и одраз на фактот што овие играчи не можат да се носат со товарот наречен титула, односно, битка за истата

Ја апсолутно го разбирам Фабрегас, 7 години е многу долг период за суша, тоа фрустрира, и он индиректно истото го вели што и ја тука го пишувам, Венгер е фантастичен тренер, но не треба упорно да оди со глава кроз ѕид, способен е да освојува големи трофеи, тоа го докажал, али го докажал кога во екипата го имал она што сега не го поседува, играчи кадарни да се сносат со тој притисок и играчи кадарни да го негуваат оној шампионски менталитет во текот на целата сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Го ругате Торес и кога ќе распали ќе се криете како пички после .. знам, како што ги ругавте сити и ви го бапна Јаја Туре на крај .. Лоша работа е тоа ругањето и потценувањето ..
Ејјјјјј а кога се правеа вакви вицови за Бербатов лани смешно беше а? :)

50 милиони дадовте за 27 годишен кој или не дава голови или е повреден. Нека распали, негово си е тоа, напаѓач е, само оправдано е што цела премиер лига го чека да го даде првенецот на ваков начин, со потсмев.

И што ако дал Јаја Туре гол? Ако е за тоа колку ни го бапнале така по еднаш од 1872 па потоа нигде ги немало....
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Иначе зависно до резултатите на крај може да испадне Челзи, Манчестер и Арсенал да имаат исто бодови.
Ја мислам дека може само Арсенал и Челзи да имаат исто бодови... да изгуби Манчестер два од пет натпревари, а Арсенал и Челзи се да победат до крај... теоретски шанси се во прашање :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Зашто уште не ја прочитав. :)
Ќе го биде и тоа, мада одговорот верувам ваков ќе ми биде сличен на следново, а истово се однесува и на она што Фабре го кажа, Арсенал има една примарна цел од старт на сезона, а тоа е титула во ПЛ, кога почнува сезоната они не си зацртуваат да стигнат до првите 4 места односно да обезбедат место во ЛШ туку нивната мисија е трофејот во Англија.
Начинот на кој Венгер пред Се сака да стигне до тој трофеј е погрешен, голманската позиција е една од најкомлексните во фудбалот, си видел ли тим со лош голман од најдобрите првенства да стигне до трофеј ? Тука што имаме, Алмунија сите знаеме дека е проблем, истото важеше и за Фабијански, од некаде се избаци и Шчезни, човекот со нула искуство кој ко што гледаме од сезонава е прв голман на тимов ...

Како до трофеј со оваа тројка голмани ?

Потоа одиме на неискуството кое е присутно во екипата, па во колку наврати само они губеа бодови во ' добиени ' мечеви ? Во колку наврати дома губеа бодови во мечеви што рутиснски можеа да ги добијат ? Се е тоа одраз на неискуството и одраз на фактот што овие играчи не можат да се носат со товарот наречен титула, односно, битка за истата

Ја апсолутно го разбирам Фабрегас, 7 години е многу долг период за суша, тоа фрустрира, и он индиректно истото го вели што и ја тука го пишувам, Венгер е фантастичен тренер, но не треба упорно да оди со глава кроз ѕид, способен е да освојува големи трофеи, тоа го докажал, али го докажал кога во екипата го имал она што сега не го поседува, играчи кадарни да се сносат со тој притисок и играчи кадарни да го негуваат оној шампионски менталитет во текот на целата сезона.
Епа прочитај го затоа што имаш одговори на прашањава што ги постави тука. :)
Не, стварно, можеме и два дена без престан да дискутираме на оваа тема и на крај пак ти истото ќе го мислиш и пак јас истото ќе го мислам. :)

Епа баш такво нешто беше зацртано како цел на почеток на некои од минатите 6 сезони.

И бидејќи џабе ќе биде понатамошното дискутирање, само да ти кажам дека Шчезни е извонреден талент и голман и број еден за наредните 20 години во Арсенал. И е баш таков голман каков што е потребен за титула. Кај посебните таленти не влијае многу искуството. Всушност и многу светски голмани почнале да бранат за своите клубови уште од рана возраст како Касиљас, Буфон..За останатите двајца тоа е тоа.

--- надополнето ---

Ја мислам дека може само Арсенал и Челзи да имаат исто бодови... да изгуби Манчестер два од пет натпревари, а Арсенал и Челзи се да победат до крај... теоретски шанси се во прашање :)
Манчестер може да изгуби 2 од 5, ама теоретското е дека Арсенал и Челзи ќе ги победат останатите 4. Сепак, на крај може да имаат сите исто бодови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom