Barclays Premier League 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Barclays Premier League?


  • Вкупно гласачи
    472
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кога го видов Бербатов се ми стана јасно :)
Реши неколку важни натпревари за Јунајтед и за разлика од прошлата сезона, иако промаши глупости во саботата, не можам да му се налутам :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не повторувам ко други, но марсовецов не заслужи ни награда, ни место у тимот, имаше подобри од него.
Фала Богу, дека не можеме сите да се сложиме.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Друже, тебе ти е криво што награда зема играч на Тотенхем.
Да играше на пример во Евертон, ти немаше воопшто да се буниш.
И кој беше најдобар играч на Тотенхем, ако не Бејл?
За најдобар играч не се сметаат само голови и асистенции.
Плус мислам дека имаат гласано играчите...а не главните што се во федерацијата.
Како прво, не ми е криво ама баш ич. Сфаќам дека Насри е само бледа сенка од првата сензационална полусезона, али Насри барем имаше една полусезона, овој имаше само натпревар со никаквана одбрана на Интер и натпревар со Стоук. И не ми е криво затоа што уште кога излегоа номинациите викав дека Нани според мене треба да ја земе наградата, а сигурно Манчестер не го сакам нели?

А и се гледа колку ги имаш гледано Тотенхем кога не знаеш дека Модриќ беше убедливо најдобриот играч на Тотенхем и оној кој влијаеше на играта.

А дефинитивно Видиќ и Паркер заслужуваат пред Бејл.

И не се секирај, не гледам по асистенции и голови. Да би гледал Аршавин и Волкот би биле поуспешни од Бејл.


Ако еден од вас го прател Тотенхем си го сечам.
Од три натпревари нивни лесно заклучив дека Модрич им е алката, it's simple!
Е браво бе Дено!


Кој црн Рафаел? Не ме заебавај, пола утакмици ги има пропуштено и требало он да биде во тимот на годината.
Се сложувам дека наградата за најдобар млад играч, му беше доста на Вилшер. За тимот на годината место нега требаше да биде Адам и ќе беше таман.
Ако Вилшер не заслужил место во тимот на годината, тогаш Бејл не заслужил ни да се спомне.


Одличен беше Бејл годинава но и Гигс како лево крило има фантастична година и тежко е да се избере меѓу нив за во тимот на годината а наградата за најдобар играч требаше да ја добие Нани има неколку натпревари повеќе,далеку подобар асистент(најдобар во лигата) и е од тим кој е прв на табелата.
Ако последниве неколку натпревари ги рачунаш за цела година, ок.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Гледам сите ги спомнувате двете брилијантни партии на Бејл со Интер... е сега, кога се избира најдобар играч во Премиер Лига, нели се гледаат само натпреварите од лигата или се вклучуваат и интернационалните утакмици? :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Кога го видов Бербатов се ми стана јасно :)
Боље Чичарито да го ставиле ама како и да е тој е топ реализатор на Прмиер лигта затоа го ставил и не ги заборавај 3 те гола што ви ги сбраца на ОТ.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Реши неколку важни натпревари за Јунајтед и за разлика од прошлата сезона, иако промаши глупости во саботата, не можам да му се налутам :)
Реши против Блекпул и против нас. На многу утакмици го немаше нигде или па промашуваше 100% шанси. Многу подобри напаѓачи има у лигава од него. Пре би го стаил Дрогба напред отколку Бербатов.

Боље Чичарито да го ставиле ама како и да е тој е топ реализатор на Прмиер лигта затоа го ставил и не ги заборавај 3 те гола што ви ги сбраца на ОТ.
Каде каде подобар Чичарито од Бербатов сезонава. Мислам дека и многу покорисен за тимот е, со оглед на тоа дека радиус на движењето на Бугаринов е 10 метри околу шеснаесетник.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Реши против Блекпул и против нас. На многу утакмици го немаше нигде или па промашуваше 100% шанси. Многу подобри напаѓачи има у лигава од него. Пре би го стаил Дрогба напред отколку Бербатов.
И против Болтон. Против Бирмингем да не беше Ли Мејсон ќе победевме со неговиот гол :) Исто така против Вест Хем кога влезе во игра тој веднаш почнаа да доаѓаат шансите. Битно кога го немаше Руни никаде, тој спасуваше. Контролата на топката и балансот што ги има тој ги нема никој напаѓач во лигата.

Бербатов не е напаѓач од типот на Дрогба кој може да игра сам. Бербатов секогаш треба да игра со партнер, бидејќи така тој си презема контрола на топката кога ќе му ја подадат, навлекува неколку фудбалери и се ослободува простор за другиот напаѓач. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
А не е малку чудно што Бејл на 21 година добива за играч на годината, а притоа не добива за најдобар млад играч..Би требало автоматски да му се предаде и другата кога веќе побитната ја добива...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
А не е малку чудно што Бејл на 21 година добива за играч на годината, а притоа не добива за најдобар млад играч..Би требало автоматски да му се предаде и другата кога веќе побитната ја добива...
Па и 2008 Роналдо доби за најдобар играч, а Фабрегас мислам за најдобар млад играч, а Роналдо беше номиниран и за таа награда.

Стварно не знам што се замарате, одамна изгубија вредност овие награди, ни самите играчи не се замараат, голем кур кој бил прогласен за најдобар играч, тоа на Бејл ништо нема да му значи ако Тотенхем игра во Европа Лига следната сезона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom