Banshee

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Од креаторот на True Blood, Six Feet Under и American Beauty (Alan Ball), имаме нова серија во која тој е извршен продуцент.

Серијава има до сега 1 сезона и 10 епизоди. Изобилува со експлицитни сцени, долги, крвнички и нереални тепачки. Мене ми се допаѓа се во серијава (освен претераните сексуални сцени), ми го држи вниманието низ цела епизода и ликовите се солидно обработени. Исто така и режијата е одлична, ептен ми се допадна сцената уште во првата епизода со бркањето меѓу коли.

Накратко, тип излага од затвор после 15 години и веднаш има луѓе кои сакаат да го убијат. Ќе успее да им избега и потоа оди во еден бар. Таму, ќе има дешавка со soon to be sheriff и нашиот главен лик ќе го превземе неговиот идентитет. Ќе стане шериф во малото гратче Banshee. Од време навреме го маваат флешбекови од неговото минато и времето поминато во затвор. Во Banshee ќе ја најде и Ivana Milicevic со која има некое минато. И се разбира морам да го спомнам мојот можеби омилен лик во серијата Kai Proctor кој е негативец и скоро сите бизниси во ова гратче се поврзани со него. А да, и шанкерот од барот ќе му биде сапорт на нашиов главен лик.

 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Вчера го изгледав пилотот,ми се свига концептот на серијава,дефинитивно ке продолжам да ја гледам.
Ивана милишевич :love:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Многу добра, ентертејнинг фактор = 10/10! тотално сум позитивно изненаден од серијава...
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
True blood, Six feet under, Alan Ball е доволно за да почнам да ја гледам
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Мене ми е јака серијава. Онака, добра акција одлична за релаксација. Тепање до смрт, секс, крвишта, руска мафија, амиши, убави актерки, bad-ass главен лик, пензиониран боксер итн. Во случај некој да не приметил, да напоменам само дека на крајот, после кредитите, обавезно има некоја јака сцена.
 
G

garthok

Гостин
Сикс е супер, тру е срање. Шо знам дали вреди. Ај да завршам со Criminal minds првин...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Само што ја пуштив сезонава, вечер ќе ја ѕирнам. 10 епизоди се така?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
професионален убиец десна рака на руската мафија не може да погоди мета со пиштол на растојание од 10 метри seems legit

ме потсетува на true blood, камерата одлична, многу ликови со високо его што доведува да многу конфликти кои често завршуваат погубно
 
H

HoT IcE

Гостин
(y) за серијава, и јас ја почнав пред некој ден, изгледав 6 епизоди, уште 4 ќе ги изгледам деновиве да најдам простор. Ми се допаѓа серијава затоа што е интересна и не е монотона.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Го изгледав пилотот. Не е лоша. Сто посто ќе и го акне новиов „шериф“ на бившата до крај на сезона. :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Го изгледав пилотот. Не е лоша. Сто посто ќе и го акне новиов „шериф“ на бившата до крај на сезона. :D
Да беше само бившата, овој гарант има повеќе легнато и од Роко Сифреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom