Balkan Music (Песни од Балканот)

Ф

Флеш

Гостин
Постирајте песни од нашиот регион ....Македонија,Грчка,Романија,Албанија итн .... Стари,нови песни ..... Ова нека е Балканика Кајгана Фест :brlav:



 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Еј стварно претеравте,не ја терајте темата со заебанција од глупи песни ....Ако постирате,постирајте убави песни,не некои ..
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Еј стварно претеравте,не ја терајте темата со заебанција од глупи песни ....Ако постирате,постирајте убави песни,не некои ..
И јас така мислам ...
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
Сакам да споделам со вас ,јас сум bedroom producer , пред скоро една година започнав проект да создадам краток албум* (EP) и успеав во тоа , не сум познат во јавност кај нас ама ете за љубители на дабстеп музика (ако ги има ) имам направено 4 композиции па ако сакате погледнете /слушнете :)
Фала ви :love:
(до сега имам 2 од вчера и денес , утре и задутре ќе бидат и другите 2 )
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.552
Не знам зошто од секогаш кога ќе се спомене балкан мене ме асоцира на Македонија, Србија, Хрватска, Босна, Црна Гора а знам дека има и други земји. Затоа на темава ќе ставам песна од тие држави што ме асоцираат на балкан и за кој сметам дека е добра за да ја вратиме темава во добар правец.

Хрватската пеачка Нина Бадриќ со една од најубавата песна според мене кој ја имам слушнато на радио и на телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom