Baciati dall'amore - Допрени од љубовта

Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Не знам дали некој од вас воопшто ја гледа Допрени од љубовта (зошто поприлично касно ја даваат околу 23:30 ч) ,ама стварно добра серија.Тоа е една италијанска серија за едно семејство, татко со 5 деца кој што жената го напуштила и самиот ги расте и воспитува децата.Запознава нова девојка која и покрај сите спротивставености сепак меѓу нив се раѓа вистинска љубов.Вака звучи како класична турска серија меѓутоа серијата е многу јака комедија.Иако ја даваат мнногу касно а утре мора да се станува рано за на работа ,сепак со нетрпение ја очекува секоја вечер новата епизода.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Кој денови???
Иначе многу добра серија.Полека се будат и сител(ангели) сега и овие (y)
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Издаваа се турско што се можеше па сега удрија на италијански...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас сум допрен од мутави серии....
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
А дали некој го гледа Луд Збунет Нормален на Канал 5 од среда до петок во 16:40?
Иначе овие Канал 5 нешто боље од Сител изгледаат, Сител само турски серии даваат овие:Српски, хрватски, италијански па и турските. :icon_mrgr:
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
89
А дали некој го гледа Луд Збунет Нормален на Канал 5 од среда до петок во 16:40?
Иначе овие Канал 5 нешто боље од Сител изгледаат, Сител само турски серии даваат овие:Српски, хрватски, италијански па и турските. :icon_mrgr:
Јас го гледам кога имам време инаку скоро цел серијал сум го изгледал и пак да го гледам не ми е досаден.
А сител се срање освен турски филмови незнаат ништо друго да даваат.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Луд збунет нормален од понеделник до петок во 17 часот ќе се дава на Канал 5, а оваа италијанска заврши, зошто сега и се отвара тема :pos:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Гледајте луѓе Турски серии, чичко Драган ќе ве награди... Иначе кога ја прочитав темата и јас прво помислив дека некого го допрела љубовта од Канал5 :D
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
не ја пропуштам сеа сакам да земам и макс тв да можам да ја уснимавам додека гледам и да ги гледам репризите јас кога сакам одкако ке ги излгедам они кога ги даваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom