avtobuski prevoz skopje-podgorica !!!

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.157
slednata nedela mi treba avtobuski prevoz od skopje do podgorica , gledam deka sajtovi za liniite ima ama ne znam dali e se ok , dali treba da se rezervira karta ? , zvonam na broevite avtobuska stanica skopje ali nikoj ne se javuva , ako znae nekoj neka pise gleam 40 eura povratna pisuva ali nesum siguren , do adminite neka stoe do ponedenlnik temata posle moze da ja izbrisete :angel:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.611
Поени од реакции
11.587
slednata nedela mi treba avtobuski prevoz od skopje do podgorica , gledam deka sajtovi za liniite ima ama ne znam dali e se ok , dali treba da se rezervira karta ? , zvonam na broevite avtobuska stanica skopje ali nikoj ne se javuva , ako znae nekoj neka pise gleam 40 eura povratna pisuva ali nesum siguren , do adminite neka stoe do ponedenlnik temata posle moze da ja izbrisete :angel:
Оди директно на автобуска и резервирај карта. Две компании одеа за Подгорица секој ден, едната беше црногорска Божур другата наша Хисар или Руле беше небитно. И јас кога одев лани не се јавуваа на телефон, оди директно на билетара кај железничка и земи си карта, иста е цената и за двете компании, само термините беа различни едните навечер, другите поручек тргаат.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.157
Оди директно на автобуска и резервирај карта. Две компании одеа за Подгорица секој ден, едната беше црногорска Божур другата наша Хисар или Руле беше небитно. И јас кога одев лани не се јавуваа на телефон, оди директно на билетара кај железничка и земи си карта, иста е цената и за двете компании, само термините беа различни едните навечер, другите поручек тргаат.
fala ti . nesum od skopje i nemam nikogo momentalno u skopje , znaci treba da se rezervira karta ?ili moze pravo tamu da se kupe
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.611
Поени од реакции
11.587
fala ti . nesum od skopje i nemam nikogo momentalno u skopje , znaci treba da se rezervira karta ?ili moze pravo tamu da se kupe
Мора да може и да се резервира, побарај на нет број на Руле Турс и јави се. А мислам дека може да резервираш и истиот ден кога патуваш, дека обично не им се полнат автобусите до крај, би требало да има место.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
782
Поени од реакции
581
Имат и од Галеб. Скопје-Тетово-Гостивар-Кичево-Охрид-Албанија-Црна Гора. Ако си од западна Македонија мојш и со оваа опција да патуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom