Avatar Maker (Аватар креатори)

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Црноризец Храбар, 11 јануари 2017.

 1. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703
  Се сетив на моето старо хоби видов нема ваква тема па еве другари, Порано ми беше хоби на ниво на терапија :D немаше ден а да не губам време на ова, сега многу ретко се рекреирам со правење Аватари. За тие што не разбраа или се немаат сретнато досега се работи за веб страници за правење "човечиња". Сте се акале ли и вие по ова сограѓани кајганџии ? :)

  Еве ги тие што сум ги работел досега и што се по познати.

  Bitstrips беа најдобро нешто, имаа и вклучено акаунт кој соработува со фб профилот веке околу пола година не функционира страницата. http://www.bitstrips.com/

  SP Studio (South Park studio) е најпознат и легендарен сајт за ваа работа со години тера и можеби е најпосетуван од сите. http://www.sp-studio.de/

  Marvel (Creat Your Own Superhero) Марвел е малку е подруг стил од останативе ама е сепак слично и доста квалитетно. http://www.marvelkids.com/create-your-own-super-hero

  Stardoll (Dress Up Games) е исто толку легендарен колку саут парк можеби и најстара страница за оваа тема само е сосема поразличен карактер и кај нас ја сметаа за женска игра пошто не креираш ништо, имаш да одбереш позната личност и да ја облекуваш по твој вкус, доста многу ограничено. https://www.stardoll.com/en/dolls-games/
   
  На Хоуп и Have an ice day им се допаѓа ова.
 2. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.023
  Допаѓања:
  4.558
  sp-studio (5).jpg
  :ROFLMAO:
   
  На Црноризец Храбар и Goodfella им се допаѓа ова.
 3. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703
  На Хоуп му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.023
  Допаѓања:
  4.558
  Интересно е и јас порано нон стоп си играв со ова, зошто ме потсетииии.....
  Ете горе Хичкок го направив, еве сум сега јас :lolzz:
  download.jpg.png
   
  На Црноризец Храбар и Goodfella им се допаѓа ова.
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703
  :D Позитивно е што повторно не враќа во детството воа,тие неколку минути пак сме деца.
   
  На Хоуп му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krkac

  krkac

  Член од:
  11 февруари 2009
  Мислења:
  881
  Допаѓања:
  856
  И јас се заиграв :lolzz:
  [​IMG]
   
  На Хоуп и Црноризец Храбар им се допаѓа ова.
 7. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.023
  Допаѓања:
  4.558
  [​IMG]
  :D
   
  На Goodfella му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703
 9. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.703

Сподели преку: