AutoCAD Pocket!

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Ste slushnale, ste sretnale ?!

Mi treba za down, ke baram i jas paralelno so vas - onie koi sto sakaat da mi pomognat, pa ako najdam ke vi pisham da ne gubite vreme.

Blagodaram,
Mario!
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
За шо точно е ова, најдов една страна ама затворена е неможев да видам за шо е програмава. АутоКАД за архитектура програмата покет верзија или? Стварно прв пат слушам за ова.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Да бидам искрен и јас првпат слушам за ова. Вегас, фрли некое објаснување.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Da da, AutoCAD e arhitektonska programa. Posledna verzija mislam deka e 6.0, ali za pocketov ne mora da e bash poslednava.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Значи, ја бараш архитектонската програма АутоКАД. Да ти кажам од искуство, како многу работи (софтвер, Windows верзии) на релација Америка-Европа се тотално различни. На пример, многу малку знаат дека оперативните на Microsoft кои се произведени за дистрибуција во Америка не смеат да се носат на друго место, бидејќи се различни. Не во изглед, него во енкрипцијата воглавном но и други работи кои не можеме да ги видиме. Истото е и со програмите, поготово оваа. Имав пријател кој беше архитект, и ми кажа дека европската верзија и американската се тотално различни во одредени функции и слично. Дури и да ја најдам на нет, верувам ќе имаш проблеми со компактибилноста ако имаш амерички Windows и ставиш европска програма да речеме (јас сум искусил тоа). Ќе ја најдеме обичната на AutoCAD, ама покет верзијата ќе биде тешко. Прво кажи за кој покет писи е, пофали се за покетот, кажи шо процесор има, кој оперативец. А уствари, шо ќе ставаш АутоКАД на толку мало нешто?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
HP iPAQ h6315 Pocket PC – Phone Edition

 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
И аутоКАД има за ова чудо? Не зезај кај ќе можиш да работиш за аутоКАД ти треба минимум 17 инчи монитор за целата шема да ја гледаш. Нема везе, сега ќе прочепкам ама скептичен сум.

Едит:

Абе имало, после ги префрлаш податоците на пи си..

Еве ова овде види го, за скечирање, вектори и слично.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Abe mene ne mi treba za da mozam da crtam na nego, mene mi treba da mozam samo da prefrlam gotovi crtezi od PC, a posle so zoom in, zoom out i so pomosh na koordinati da se sluzam za da najdam nekoj detalj sto mi treba, namesto da nosam 1000 crtezi vo bagaznik :? ti teknue :?:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
169
Поени од реакции
1
Кодовите и сериските ги испратив кај Вегас по приватна порака. Вегас ќе каже дали работат.

Андроник
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
DonVito напиша:
Кодовите и сериските ги испратив кај Вегас по приватна порака. Вегас ќе каже дали работат.

Андроник
nemam dobieno nishto :?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Fala polno DonVito,
ke vidam sve sto mi treba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom