Australian Open 2021(08.02-21.02.2021

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Да да текнало му на Џокович при 2-0, абе чекај не е интересно вака, ќе се преправам малце и ќе го тепам у 5ти сет да биде подраматично, но комент.Раонич за Џокович е тоа шо беше Бердих за Надал, со еден збор пациент.Јас навивам за Федерер, типо е толку е без емоции шо наликува на робот.Поарно да кршеш рекети и да се дереш, отколку да се праеш се у реду и изгубеш.А чудна работа како фаќањето на Надал за газ, шишиња поставени да покажуват накај фармата негова у Шпанија и други глупости не ви сметат, вај се издере одма актер,сељак, затоа нема фанови и сл.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
35.096
Поени од реакции
94.092
Поарно да кршеш рекети и да се дереш, отколку да се праеш се у реду и изгубеш.А чудна работа како фаќањето на Надал за газ, шишиња поставени да покажуват накај фармата негова у Шпанија и други глупости не ви сметат, вај се издере одма актер,сељак, затоа нема фанови и сл
Ок не се срами сеа, можеше и на првиот дел од постот да останеш.

Ако скинал мускул Новак тоа е тоа, нема шанса со таква повреда да освои титула.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Ок не се срами сеа, можеше и на првиот дел од постот да останеш.

Ако скинал мускул Новак тоа е тоа, нема шанса со таква повреда да освои титула.
Ако навиваш за еден, тоа не значе дека треба автоматски другите двајца дно да ги праеш.Посебно коа се работе за повреди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.096
Поени од реакции
94.092
Ako ima nekoj so misli deka ja fejkal povredava pri vodstvo od 2-0 vo setovi ondak zivee vo zabluda i malce ni e ova so ni go praat politicarive u drzavava ....
Интересно дерење и радување/стегање ко за лик што скинал мускул. :icon_lol:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.135
Поени од реакции
8.808
Па од кога се појави Џоко во тенисов, од секогаш игра со 30% т.е повреден.
Еден куп експерти од форумов го сеќаваа тоа во минатото. 2цм помалце ја кревал раката, ногата 1мс поспоро итн. И нормално, си освојува на крајот така повреден кутриот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.096
Поени од реакции
94.092
Па од кога се појави Џоко во тенисов, од секогаш игра со 30% т.е повреден.
Еден куп експерти од форумов го сеќаваа тоа во минатото. 2цм помалце ја кревал раката, ногата 1мс поспоро итн. И нормално, си освојува на крајот така повреден кутриот.
Не, вчера нешто сјеба се виде убаво по движењето, ама нешто од внатре ми вика дека не е толку страшно колку што он го претставува. Он рече tear muscle, а искрено не верувам дека со скинат мускул ќе доиграш меч и ќе тепаш. Drama queen е Хокле затоа вака мислам. Може на крај да испадне некое лагано истегнување и да нема проблем при играњето.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.540
Поени од реакции
10.027
Некое мускулно влакно ако е евентуално, со скинат мускул рака нема да може да крене :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.382
Поени од реакции
1.329
Доста Американки во 1/8 финале, за разлика од машкиот тенис, женската Американска школа се држи јако. Оваа Пегула, па и Брејди и Роџерс се доста добри на турнирот.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.395
Рафа - Фоњини.. ќе има кавги!!
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
Доста Американки во 1/8 финале, за разлика од машкиот тенис, женската Американска школа се држи јако. Оваа Пегула, па и Брејди и Роџерс се доста добри на турнирот.
Брејди не е никаво изненадување, веќе подолга време игра одлично, Пегула и Роџерс го играат турнирот на кариерата.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.991
Поени од реакции
3.512
Интересен податок, Новак ниту еден од слемовите не го освоил без загубен сет (0/17), додека пак Роџер има 2/20 (AO '07, WM '17), а Рафа 4/20 (RG '08, RG'10, RG'17, RG'20). Моментално Рафа има 30 последователно освоени сетови (21 од RG2020 и уште 9 во првите 3 кола тука на AO2021). Рекордот го држи Федерер со 34 сета од АО2007 и RG2007.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.395
До толку ли не е спремен физички Тим, радспад систем му е мечов со Димитров
 

Kajgana Shop

На врв Bottom