Aurora Resort & Spa

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.009
Поени од реакции
1.264
Случајно на фејсбук налетав на Аурора Ресорт во Берово.Се работи за луксузен ресорт во преубавиот предел на Берово.Цените се движат од 34 евра по лице па нагоре.Цените се можеби малце скапи но навистина проценете по сликите.Јас незнаев дека вакво нешто има во Македонија.














Линк до фејсбук профил таму имате многу повеќе информации и слики
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.810
Тоа ти е за швалерлук напраено,ич не се токмете за таму ако немате свој бизнис и швалерка и сл.:)
 
T

The Blob

Гостин
Преубаво е местото, ама факинг изгор скапо. Пред еден месец престојував во Хотел Манастир во Берово, исто така преубаво, а цените им беа упола поевтини од Аурора. Ама мислам и дека свесно си ги начукаа такви цени, пошто си очекуваат некојаси богата клиентела. А да им дадам 10000 денари (само со појадок) за со девојката да одам на викенд...no thanx, пред тоа би одел во Кемпински Банско.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
260 EUR per ROOM / 2 nights (week days) on HB basis (Max 4 ADL + 2 CHD)
300 EUR per ROOM / 2 nights (weekend) on HB basis (Max 4 ADL + 2 CHD)

ова им е за 4 лица плус 2 деца
значи

65 евра
и
75 евра по човек за 2 полупансиони
или
32,5 и 37,5 евра по ноќ
па прилично ОК ми се цениве
па што нуди холидеј ин па да се плаќа по 130-150 евра за ден?

ќе се смета ли како реклама ако го ставам ценовникот? чисто информативно да се освестиме ... ;)
ако смета нека се избрише:)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
За мене малце е скапо ова. Туристичко место е, многу нормално е дека цените се повисоки од вообичаеното. Сакал нејќел странец кога ќе дојде мора да престојува во хотел. Така да за нив и добри се цените и не верувам да ги намалат, со тоа што многу странци им доаѓаат и им одговара понудата. За наш стандард скапо е. За повеќето, приватен смештај е најисплатливо.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
бев еден викенд. тргнав за накај хотел манастир, немаше соба, па ете решив да го видам аурора. спа центарот не беше направен сеуште.. местото е прва лига си ги вреди сите пари колку и да е скапо за наши услови. единствена мана, иако предупредуваат и секаде има знаци забрането движење каде што престојуваат гости, сепак поминуваат многу луѓе и се сликаат, што малку смета. местото не е јавна плажа, него приватен хотелски комплекс. тоа не би требало така да биде, но ајде ако требаше да најдам некоја мана..
се друго е на европско ниво. едно нешто не фали. едно ќоше немаше да речеш - ете македонска работа. немаше. се под конец.собите се нешто невидено за наши услови, од квалитет на изработка материјали, комоција, услуга. навистина убав впечаток. изненаден бев колку беше се букирано. јас впрочем бев ден недела, саботата немаше место, мораше да чекам да се одјават луѓе во неделата.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Кај ви е осетот за туризам?
Осет за туризам?, па ова не е двокреветна соба во Охрид бе. Очигледна е целната група на која се стреми овој угостителски комплекс и цената воопшто не е скапа со оглед на се што се нуди. Просто кажано не е за човек со просечни примања и не ни била целта да се постигне тоа.
 
T

Tetro

Гостин
Осет за туризам?, па ова не е двокреветна соба во Охрид бе. Очигледна е целната група на која се стреми овој угостителски комплекс и цената воопшто не е скапа со оглед на се што се нуди. Просто кажано не е за човек со просечни примања и не ни била целта да се постигне тоа.
Шо бе?
Не си моја класа, шо те возам. Малце култура да внесеше, не ќе да е на одмет.

п.с. се надевам дека не си таму вработен, а ако си сте си е*але и бизнис и ризик фактори со таков речник. ;)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Шо бе?
Не си моја класа, шо те возам. Малце култура да внесеше, не ќе да е на одмет.

п.с. се надевам дека не си таму вработен, а ако си сте си е*але и бизнис и ризик фактори со таков речник. ;)
Се извинувам ако ја навредив вашата кралска класа :pos:
flamethrower напиша:
Кај ви е осетот за туризам?

Твојов речник просто зашеметува со изобилие на зборови..
 
T

Tetro

Гостин
Се извинувам ако ја навредив вашата кралска класа :pos:
flamethrower напиша:
Кај ви е осетот за туризам?
Простено нека ти е, чедо. Само тоа не ми е јасно како одма се осудувате да анализирате некој по еден пост. :confused:

Твојов речник просто зашеметува со изобилие на зборови..
Благодариме. Добра ноќ. :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Простено нека ти е, чедо. Само тоа не ми е јасно како одма се осудувате да анализирате некој по еден пост. :confused:

Благодариме. Добра ноќ. :)
:) Не ни сакав некого да анализирам, само ме зачуди таквиот коментар, ништо повеќе. Темата не е за нас, туку за објектот, кој е од луксузен карактер и еднставно неможе секој да си дозволи кога сака да отиде на викенд, зошто тоа да не чуди, како и насекаде така и кај нас некој се осмелил да направи вакво нешто коешто ме остава без зборови кога ќе го видам.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
добро де, нема ништо навредливо во цената. оди оној кој што може, а не понекогаш и оној кој сака. некогаш ќе посакаш да се луксузираш малку нели.. не е ова на вирџин патување во вселената. викенд во грција за двајца би коштало 200 евра(да речеме), овде исто. различна понуда и секако квалитет. тоа е тоа
да не постоеше местово, ќе се жалевме дека сме немале едно асално..
никако не сме.
плус еден многу голем фактор кој го заборавив пред тоа, пред се игра улога кај домашни турсити како мене. разлика во услуга охрид(охриѓани) vs берово(беровчани)
прв пат одам во тој крај, можам само едно да кажам, беровчани :cuc: се осеќав како дома.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Se zacleniv na forumov cisto od pricini da gi procitam komentarite za turistickite patuvanja a i voedno sakav da najdam nesto za zimuvanje za mene i mojata familija.Me zacudi faktot i komentarite kako lugjevo paushalno odma se vpustaat vo diskusija kako objektot na Aurora vo Berovo bil "citiram":-kurvarluk,preskap,neudoben.....aman be lugje neli vi e sram nesto bez da go vidite vaka da go napadnete.Posle ova sto go procitav odluciv novogodisnite praznici kolku saka neka cini da gi pominam vo ovoj objekt i ke odam so mojata zena i so decata,a vie odete vo Bugarija,vo Srbija mozete da odite i vo Grcija,i sekade kade sto ke ve prasaat tivko zboruvajte od kade ste,opomenuvajte gi decata da ne vikaat glasno Makedonija i normalno veselete se na nivnite pesni i nivnite obicai.Najvazno ke bide koga ke se vratite na prijatelite i rodninite da im se isfalite kako stre bile vo Bansko,Kopaonik,Grcka.........i kako fantasticno ste pominale,a jas ke kazuvam so polu otvorena usta deka bev vo Berovo vo prekrasen objekt,se veselev na nasi pesni,i bev so ubavo drustvo site Makedonci.Vie sekogas bidete fraeri a jas ke si ostanam Makedonec.Pozdrav!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom