Audi 3 или Golf 4?

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Па да, зависи и тоа колку е одржувана колата... Гледај да не земаш нешто ептен мед :)
А3 е подобро на изглед и е единствена причина да го изберам наместо голф.Но подобро е да собереш уште 3-4000 евра и да купиш нешто поново.Овие автомобили се најчесто од 97 до 00.Тоа за автомобил е многу и немој да се изненадиш ако после 1-2 години почнуваат да ти остануваат делови во рака.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
А3 е подобро на изглед и е единствена причина да го изберам наместо голф.Но подобро е да собереш уште 3-4000 евра и да купиш нешто поново.Овие автомобили се најчесто од 97 до 00.Тоа за автомобил е многу и немој да се изненадиш ако после 1-2 години почнуваат да ти остануваат делови во рака.
Се наоѓа нешто до 2002/03 година. Не се брзам, онака само информации збирам :D
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Се наоѓа нешто до 2002/03 година. Не се брзам, онака само информации збирам :D
И тоа е 10 години старо.Увезените коли се со електроника (клима,електрични прозорци,централно заклучување,вебасто...),а кај кола стара 15 години ќе задава многу главоболки.Освен тоа незнаеш како е возена,колку е отидена амортизацијата.Кола стара 15 години ти е мачка во вреќа.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
гољв,дефинитифно,и уз то уште една супер идеја,
земаш вештачка преда вилица -пластик 20 денари,
и ко идеш према Охрид,не плаќаш патарина,
само малку осмех, мољим,а да и ланец нек се види.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Голф 4 ама донесен од странство таму се наоѓаат и по 1500 евра мене се комплет со регистрација и донесување до дома ме фати 2800 евра, тука ретко се има од оние од 2008 година.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Голф 4 ама донесен од странство таму се наоѓаат и по 1500 евра мене се комплет со регистрација и донесување до дома ме фати 2800 евра, тука ретко се има од оние од 2008 година.
Да, да... Од странство, пошто тука некако скапо ми е:)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
А ако земеш во предвид дека Голфот 4 и ауди а3 единствена разлика им е школката односно лимаријата. Каков заклучок ке донесеш за стручњациве што коментираа погоре у стил голфот има поефтини делови, голфот помалце троши, Голфот не се расипува ? Значи мотор подвозје и многу други работи се идентични со голфот. Едноставно што е преценет голфот кај нас друга разлика не гледам. А да и аудито за мој вкус е полично од Голфот.
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
38
Поени од реакции
6
Голф и јас мислам.Прво имавме Голф 1,па сеа татко ми на мене ми купи Голф 6.Многу ми се свиѓаат сите модели на Volkswagen.
 
P

Princ

Гостин
И мене А3 ми е поубава на изглед дефинитивно, а ако и деловите им се идентични одма А3 би зел.
Јас оваа ќе ја земам на старо за едно 10 години, многу ме потсеќа на изглед на мојата сегашна Астра.

 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
А ако земеш во предвид дека Голфот 4 и ауди а3 единствена разлика им е школката односно лимаријата. Каков заклучок ке донесеш за стручњациве што коментираа погоре у стил голфот има поефтини делови, голфот помалце троши, Голфот не се расипува ? Значи мотор подвозје и многу други работи се идентични со голфот. Едноставно што е преценет голфот кај нас друга разлика не гледам. А да и аудито за мој вкус е полично од Голфот.
Исто мислење со татко ми делите :D
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Земи ауди, голфовите ги фалат ептен, а тоа што го фалат е преценето.
Ете гледаш и со фб што се случува, од толку палење, на крај ништо :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom