Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.810
Поени од реакции
20.303
Licno ne mi se dopadna krajot.
Generalno idejata e dobra, ama mnogu loso e pretstaveno, se e izbrzano i nisto nema smisla.
But it is what it is.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.526
Поени од реакции
18.337
Зацршени се и мангата и анимето како што разбрав?
Се разликуваат едно со друго?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.526
Поени од реакции
18.337
Зацршени се и мангата и анимето како што разбрав?
Се разликуваат едно со друго?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
642
Поени од реакции
1.243
What am i suposed to feel?

jak character assasination
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.216
Поени од реакции
14.175
Thanks Isiyama i nemam drugo sho da kazam.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.526
Поени од реакции
18.337
Не знам што да мислам за крајот, а и општо после time skip-от некако многу ствари испоизмешаа.
Како и да е, кога ќе се земе во предвид целосно, одлична манга и must read за сите манга фанови.
Али крајот не знам, not great, not terrible ваљда.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
128
Поени од реакции
211
Пред некој ден ја завршив 3та сезона. Лудило е анимево.
Зацршени се и мангата и анимето како што разбрав?
Се разликуваат едно со друго?
2 дел од 4та сезона 2022 искача како што разбрав
 
Член од
7 август 2011
Мислења
642
Поени од реакции
1.243
Ги има некој прочитано тие extra pages? За мене со тие додатни страни ми го прави малку подобар крајот, мада се прашувам дали ке ги има тие во анимето?

пс. Најдов една премногу добра фан арт слика што без многу мислење ме натера пред да почне вториов дел од финалнава сезона пак од почеток да ја гледам.


208650779_794532827891044_2692840723577059799_n.jpg
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.810
Поени од реакции
20.303
Ги има некој прочитано тие extra pages? За мене со тие додатни страни ми го прави малку подобар крајот, мада се прашувам дали ке ги има тие во анимето?
Jas se nadevam deka animeto ke otide vo kompletno treta nasoka i ke go napravi krajot odnovo, oti tie extra pages uste pouzasen go pravat.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
642
Поени од реакции
1.243
Jas se nadevam deka animeto ke otide vo kompletno treta nasoka i ke go napravi krajot odnovo, oti tie extra pages uste pouzasen go pravat.
Повеќе имаше смисла крајот со добар превод. Што е до мене мислам дека цела фан база го извади од контекст оној сув сарказам што го има серијава на моменти. Баш и првите страни што ликнаа имаше небо земја разлика во превод. Хајпот и квалитетот на серијава ни ги дигна очекувањата до небо. Не е одличен ама не е ни лош крајот како што кажа Оби.

Ми требаше време да ми легне крајов на душа, ама се решив да го испочитувам Исајама до крај. Влегов со 0 очекувања, испадна ова да е едно од најдобрите нешта што сум ги гледал општо.
 

Tyrael

Transhumanist
Член од
21 јуни 2021
Мислења
258
Поени од реакции
615
Отидоа до степен Ерен и Армин да се степаат. Никад не очекував такво нешто да се деси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom