ATP тенис - општа дискусија

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Nema da pocne mecot pred 22:30, zamaraat Marej i De Minaur ajde neka zavrsat sto pobrzo sakame da gledame tenis.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Асален стрим без 239292 реклами и добра резолуција?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Најсериозен. Може не е одличен тип како што кажав, ама во секој случај се фаворити Тиафо и Сок. Федерер не се знае во каква форма е, без разлика што не треба некоја кондиција за дубл, сепак ќе видиме како ќе му тргне. Особено бекенд. Надал три години нема дублови играно, искрено не гледам како би направиле брејк против такви сервери, секако очекувам подобри проценти на сервис кај Тиафо и Сок.
@Stefan-kobe @Lowe2 хе-хе
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
@undercover Сега ваљда јасни ти се работите. Воедно, виде ли како Федерер прв го гушна и повика Ноле, иако до него стоеа уште 7-8 други, пред да искочат на теренот (првиот пат) а после Ноле ги собра за да го носат на раце? најверојатно во подрум си бил, може да се мрзиш, да си ривал, ама ова е тотално друга ствар.








https://twitter.com/rogerfederer/status/1573788733303922692?s=20&t=m7xFP68WU9nwQ613i-yBsQ




Screenshot_15.jpg



 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
@undercover Сега ваљда јасни ти се работите. Воедно, виде ли како Федерер прв го гушна и повика Ноле, иако до него стоеа уште 7-8 други, пред да искочат на теренот (првиот пат) а после Ноле ги собра за да го носат на раце? најверојатно во подрум си бил, може да се мрзиш, да си ривал, ама ова е тотално друга ствар.








https://twitter.com/rogerfederer/status/1573788733303922692?s=20&t=m7xFP68WU9nwQ613i-yBsQ




Прегледај го приврзокот 346321



druze,dolgo vreme se ,,druzime,, na forumot, i iskreno,bar preku tastatura,imam formirano mislenje za tebe deka si so visok intelekt,pa duri kolku shto me drzi hard diskot i slichni vkusovi za muzika i film imame.I sega, iskreno,me chudi,kako toa mislish deka ,,vo podrum sum bil,, .Ili zoshto mislish deka ne go pochituvam i respektiram Fed kako igrach.Da e nekoj drug chlen vo prashanje,milenijalcite ili ponov,aj ke razberam,intelektot im e low budget, ama ti,me chudi ? Jas otsekogash sum go kritikuval Fed za gestovi koi impulsivno gi pravi i frlat druga slika za negoviot karakter koj shto e grizlivo formiran za javnosta niz godinite.Za tenuskoto znaenje,treba da si iskluchitelno glup pa da negirash neshto okolu toj negov segment.E sega,okolu deshavkite denovive na Laver cupot.Druze,skroz druga prikazna e koga se na teren i vodat vojna eden protiv drug,zavcera toa beshe druga dimenzija.Zavcera izleze na povrshina ustvari deka koga ne se ,,protivnici,, ,takvi velichini imat strashen respekt eden kon drug,i duri se gledashe deka rastereteni od toj rivalitet niz godinite,uzivaa vo druzbata,iskreniot odnos,rastereteni od tovarot deka se rivali.Fed so ,,novite,, oci posle penzioniranjeto tvrdam deka e voodusheven od Novak kako covek, a fala bogu i obratno.Ama,rekov,otkoga se penzionirashe.Tvrdam deka sega ke se druzat povekje,nasprema periodot dodeka bea sekojdnevno zaedno na ATP karavanot.BTW, jas zaplakav dodeka Fed go drzeshe proshtalniot govor.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Cudno otkazuvanje na Medvedev ne deluvase voopsto deka go machi neso.

Vo taj brejkot ko da se secna na moment ali do posleden poen trcase i stigase se zivo divo bez da pokaze znaci na povreda. Site se iznenadija koga go predade mecot. Valjda go zdobolelo muskul sho skoro mu bil povreden pa nejkel da rizikuva, koj ti go znae.

Inace Djokovic frli reket vo publika, dobi opomena, pa se karase so sudijata :pos: :pos:
Use ne mu ide pamet posle US Open 2020
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ете ги, чист доказ, првите двајца се ГОАТС. Види разлика дури у втора децимала, скоро неважно. А не оној четвртион... ич не е реален со тоа ГОАТ. Како можеше така да избегне и да кружи околу тоа кога го прашаа... едноставно требаше да си ја признае реалноста, дека не е ГОАТ, и дека овие двајца се ГОАТС.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Ете ги, чист доказ, првите двајца се ГОАТС. Види разлика дури у втора децимала, скоро неважно. А не оној четвртион... ич не е реален со тоа ГОАТ. Како можеше така да избегне и да кружи околу тоа кога го прашаа... едноставно требаше да си ја признае реалноста, дека не е ГОАТ, и дека овие двајца се ГОАТС.
koga kupuvash, primer,bela tehnika,i kupish frizider i shporet,prodavachot zadovolen,ti dava plus eden toster gratis.
Ne oti kojznae kolku pari e tosterot,ama samiot chin na kupuvachot mu pravi kejf.
Gornata tabela e tosterot vo prikaznata.Friziderot,shporetot,pa i mashinata za sadovi,more komplet cela tehnika za edna kujna,elaborirani se mnogu pati, prvite dvajca se iznakupile,posebno prviot,domakjin covek.Tosterot onaka, uspat mu go dale,gratis,nebiten e vo prikaznata.Go staviv cisto oti zamre temata,do mastersot vo Pariz.
 
B

BigMac

Гостин
На кој дроги игра Auger Aliasime ???Ќе има ли пораз до крај на сезона???Ме искина во кладилница го бркам да изгуби ама тешко,Tиафо денес кутриот брејк топка немаше. 314453888_10158978339942187_6972975219261627888_n.jpg
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
На кој дроги игра Auger Aliasime ???Ќе има ли пораз до крај на сезона???Ме искина во кладилница го бркам да изгуби ама тешко,Tиафо денес кутриот брејк топка немаше.Прегледај го приврзокот 350778
Ќе има, сеа ако го пројде Руне ќе игра финале со господинот Новак Џокович.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Каков турнир на Руне еј, ги нареди Вавринка, Хуркач, Рубљев, Феликс, Алкараз и Ноле на крај :cuc::cuc:

Ги гледав само последните 5 гема и би рекол дека Ноле чоукна пошто стварно некои глупи неизнудени грешки имаше кога требаше да брејкне или да не изгуби сервис али тоа би му ја омаловажила презаслужената победа на Холгер.
Така да честитки и нека му се множат (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom