ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Ова е веројатно твојот најтажен пост деновиве.
zoshto tazen,naprotiv,so ogromna radost go pishuvav :).
Jas toj stav,deka Nadal e priglup,nizok IQ , so znaci na blag autizam go imam pishano ovde ushte pred desetina godini :). Toa si nema vrska so tenisot btw
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Го отековте курот со Надал, ко он да е крив што Новак не е во Австралија. Досадни сте и истурате нервоза на погрешно место. Пролив.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
А што му фали на паралелата? Надал е пример, 20 години на турот не научи англиски, и се радува дека на главниот конкурент не му даваат да игра на АО?

Тој е пример?
1. Лага. Можда збори со јужњачки акцент, ама дека не знае англиски... Се надевам не си сериозен.
2. Повторно лага. Се радувал? Можеш да ми најдеш една изјава кај што вика дека е среќен што не игра Новак?
3. Без разлика што сум за Надал, стварно не ми е јасно што лошо има направено човекот према било кого на турот, еден од најмирните и најкоректните играчи. Да можете од инает за ситуацијава со Новак и сопствените корења би си ги поништиле, патетика.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Го отековте курот со Надал, ко он да е крив што Новак не е во Австралија. Досадни сте и истурате нервоза на погрешно место. Пролив.
ne si mi jasen,dvaese strani unazad site mozni analizi gi napravivme za Djovak i negova najbliska familija vo paket so advokatskiot tim, taman dva posta za Nadalcho , go otekovme.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Могли не го дирајте. Него ни за допинг не смееја да го вознемируваат.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
ne si mi jasen,dvaese strani unazad site mozni analizi gi napravivme za Djovak i negova najbliska familija vo paket so advokatskiot tim, taman dva posta za Nadalcho , go otekovme.
Автоматски споено мислење:

Паралелно со другана тема е исти случај, отекување.
Нормално дека ќе се збори за Новак, неговите адвокати и целава ситуација, светска тема е месец дена ова.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Сам Рафа изјави дека повеќе би сакал Новак да игра, лично ако него го прашаат. Вие што читате сајтови македонски и српски што ги вртат изјавите за да им кликнеш за 0.00000001 долар тоа е ваш проблем. Отворете фино јутуб и слушнете ја изјавата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Вчера Хуби, денес Диего, а кај жените Мугу, доста фаворити испаднаа и тоа без сет освоен.

Него Алкараз е огин, не знам дали Беретини ќе може да се справи со него.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Вчера Хуби, денес Диего, а кај жените Мугу, доста фаворити испаднаа и тоа без сет освоен.

Него Алкараз е огин, не знам дали Беретини ќе може да се справи со него.
Не може јас мислам, на бекенд е голема разликата, едино некое лудо серверско издание на Матео.

Види ја Радучану, повредена игра и води у 2 сет, форхенд слајс игра цело време. :D
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Киргијос да го имаше менталитетот и работните навики на Медведев, сигурно ќе имаше барем еден слем освоено, или барем некој мастерс. Вака засекогаш ќе остане кловн.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Не може јас мислам, на бекенд е голема разликата, едино некое лудо серверско издание на Матео.

Види ја Радучану, повредена игра и води у 2 сет, форхенд слајс игра цело време. :D
И ја мислам дека Алкараз ќе го попари Матео, посебно ради бекендот али ќе видиме.

Не можам да го гледам мечот сега ама браво за Ема ако игра повредена и се држи вака. На резултати ги пратам неа и Мед/Ник и првиот сет водеше 0-3 па го изгуби Ема...мислев дека чоукнала јако, не знаев за повредата.
А дур пишувам еве го и Ник братот со брејк :ROFLMAO:

Иначе да не ти реплицирам во другана тема, гледам да го одбегнувам подфорумот политика, ѕирни го текстов кога ќе можеш https://sportklub.rs/tenis/atp/sk-intervju-s-trenerom-koji-je-dobio-isto-izuzece-kao-novak/

9 души невакцинирани влегле во Австралија за АО, хрватов дури и го прашале дали е вакциниран, кажал не и пак го пуштиле. Влегол со ист medical exemption како Џокович
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Киргијос да го имаше менталитетот и работните навики на Медведев, сигурно ќе имаше барем еден слем освоено, или барем некој мастерс. Вака засекогаш ќе остане кловн.
Да, и нови нозе ако му пресадеа може ќе освоеше слем, вака ќе си остане кловн. Ликот има ужасна градба, грбав, нееластичен, а таков не може да направи ништо посериозно. Талент има, разбира тенис али јебига градбата на телото и фалинките у мозокот му пречат.

Мареј летна од АО, изгуби од.... Таро Даниел. Мислам дека џабе се мачи Енди и треба да се пензионира, очигледно е дека не може на топ левел да игра повторно.

Утре има пар јаки мечеви, Рафа вс Качанов треба да е неизвесно со доста борба, Азаренка-Свитолина исто добар меч, Осака со Анисимова е потенцијално интересен мечап и секако Беретини со Алкараз. Добар турнир за сега, има еден куп добри мечеви.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
421
Поени од реакции
980
Да, и нови нозе ако му пресадеа може ќе освоеше слем, вака ќе си остане кловн. Ликот има ужасна градба, грбав, нееластичен, а таков не може да направи ништо посериозно. Талент има, разбира тенис али јебига градбата на телото и фалинките у мозокот му пречат.

Мареј летна од АО, изгуби од.... Таро Даниел. Мислам дека џабе се мачи Енди и треба да се пензионира, очигледно е дека не може на топ левел да игра повторно.

Утре има пар јаки мечеви, Рафа вс Качанов треба да е неизвесно со доста борба, Азаренка-Свитолина исто добар меч, Осака со Анисимова е потенцијално интересен мечап и секако Беретини со Алкараз. Добар турнир за сега, има еден куп добри мечеви.
Не разбирам што е тоа што го прави да има ужасна градба? Треба плочки да има или нешто? Врвен спортист во тој кондиција.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не разбирам што е тоа што го прави да има ужасна градба? Треба плочки да има или нешто? Врвен спортист во тој кондиција.
Па објаснив под него, крут, нееластичен, грбав. Сеа пази не зборам дека е инвалид он него од аспект на тоа да освојува Слемови. Погледни ги Ноле, Рафа, Роџер и Енди, погледни го него и се ќе ти стане јасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom