ATP тенис - општа дискусија

Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Ајде Медо освајај пак да си го вратам стариот аватар :oleee:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Човекот е веќе во Австралија, влезен, а овие му укинуваат виза :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Мислам дека Џокович ќе го добие и овој случај пред суд. Австралија практично прифаќа дека Џокович има валидно изземање за влез во државата (прележана корона во последните шест месеца), но му ја одзема визата бидејќи со неговото присуството се ризикуваат немири во заедницата поради неговите анти-ваксерски ставови .

Не знам зошто како причина за одзамење не се одеше со тоа дека лажел при апликацијата за виза. Веројатно или намерно сакаат да го пуштат да игра (а да не изгледа така) или ќе има трето откажување на визата ако судијата пак ја поништи одлуката на министеров.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.571
Охооо ќе има нови ора пред хотелот. Уште да му лупнат некоја затворска казна за тоа што се сликал позитивен со деца топ ќе биде.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Охооо ќе има нови ора пред хотелот. Уште да му лупнат некоја затворска казна за тоа што се сликал позитивен со деца топ ќе биде.
Подфорумов е за тенис и би те замолил да не не труеш со глупи коментари што припаѓаат за во Ѓоковиќ темата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
"Today I exercised my power... to cancel the visa held by Mr Novak Djokovic on health and good order grounds, on the basis that it was in the public interest to do so," Immigration Minister Alex Hawke said in a statement.

:pov:
"In particular, his behaviour may encourage or influence others to emulate his prior conduct and fail to comply with appropriate health measures following a positive COVID-19 test, which itself could lead to the transmission of the disease and serious risk to their health and others.

Друг пат немој така да спинуваш, постирај све што кажал, да се знае. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.310
Поени од реакции
57.752
"In particular, his behaviour may encourage or influence others to emulate his prior conduct and fail to comply with appropriate health measures following a positive COVID-19 test, which itself could lead to the transmission of the disease and serious risk to their health and others.

Друг пат немој така да спинуваш, постирај све што кажал, да се знае. :)


Ништо не ти е спинувано, како што го постираа на ББС во моментот кога го копирав, така го ставив. Тоа што дообјаснил министерот уште повеќе го става во гомна, затоа што очекувањето беше дека ќе докажат дека лажирал нешто. Ова е класично политичко мрсомудење, нема никаква законска основа.

Не ти е малку срам што се палиш на изјави на политичари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom