ATP тенис - општа дискусија

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Оди на УС Опен All In, каква олимпијада, какви глупости. Ќе одмара ... Ќе се спрема сега 1 ипол месец, психички и физички. Да одмори од све, па после со сите сили на ЈуЕсОупен. Ако сака некој да се кладиме.
 
Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
Хмм не знам колку е паметно ова, баш ќе го гледам ме интересира колку ќе се троши или иде онака да не го нагрдат србите како Јокиќ и да се свртат против него пошто цело време викаше дека ќе иде:cool:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Сакав и претходно да пишам, Ѓоковиќ не е било кој тенисер, тој е Балканец и за секој од ова подрачје ОИ се многу битни. На крајот, како ќе биде GOAT без злато од ОИ?
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Odi, odi ALL IN carot....
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Ма ни ова не го погодив арно вика другар ми што ќе кажеш обратно испаѓа.. игра ли некој друг на олимпијадава? Ѕверев, Медведев некој ?
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
267
Поени од реакции
424
Ма ни ова не го погодив арно вика другар ми што ќе кажеш обратно испаѓа.. игра ли некој друг на олимпијадава? Ѕверев, Медведев некој ?
Па ако им играат земјите кои ги претставуваат на олимписки игри, најверојатно би требало да играат. И ако сакаат самите тенисери... (да играат на Олимпски Игри)
 
Член од
13 декември 2020
Мислења
85
Поени од реакции
139
Новак е се само не глуп и мн добро знае што прави, да има олимписко злато како спортист е нешто посебно и различно од се останато а ако се земе у предвид конкуренцијата која ја има за на ус опен ова му е добра одлука сепак за четири години он не би имал ни приближно ваква форма и мислам дека ова е последна реална шанса за олимписко злато.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Ова му е добра одлука сепак за четири години он не би имал ни приближно ваква форма и мислам дека ова е последна реална шанса за олимписко злато.
И јас исто мислев пред 5 години, ама... изгледа Новак не мислел така :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Гледав пред малку, 10 најдобри поени на Вимблдон, и се потсетив на цела клапа на тенисери што ги снема у последните две три години, почни од Вавринка, Цонга, Дел Потро, Димитров, Чилиќ, Нишикори, Бердих. Што им се случи на луѓево, ги нема ни до четвртфинале некаде да стигнат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom