ATP тенис - општа дискусија

Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Сепак е донесена одлука да се замрзнат поените кои се сега на АТП листата, и ќе остане ваква состојбата додека не се почне да се одржуваат тениските турнири.
Никој повеќе нема да губи поени на листата, се ќе биде замрзнато, пример Федерер ќе остане 4 место со 15 помалку од Доминик Тим.

И нема да се бројат овие недели во вкупниот број недели поминати на 1 место на АТП листата за Џокович во вкупниот број на негови недели во кариера поминати на позиција број на АТП листата, така да за Џокович повеќе време ќе му треба да го достигне рекордот на Пит Сампрас и на Федерер во поминати недели на првото место на АТП листата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Oд вечерашниот Инстаграм live Мареј со Ѓоковиќ



 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
На Спорт Клуб го даваат со Џокович па ми текна на него, каде е и што се случува со Алекс Долгополов ?!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
На Спорт Клуб го даваат со Џокович па ми текна на него, каде е и што се случува со Алекс Долгополов ?!
Проблеми со здравјето имаше мислам па поради тоа прекина ако не се лажам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
На Спорт Клуб го даваат со Џокович па ми текна на него, каде е и што се случува со Алекс Долгополов ?!
Имаше проблеми со здравјето, а и ликот општо има некоја болест/синдром, не сум сигурен што е точно, од летање. Најавуваше враќање сезонава, сеа со коронава искрено не знам што ќе биде. У секој случај интересен играч, тотално чуден стил на тенис фура али доста е незгоден кога е во форма.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
Sho zabeguva Djole so bezveze muabeti. Sho i da sakas da kazes treba da si svesen deka mediumite ke isprevrtat se sho si kazal. Aj da bese blizu restartot pa da go sfatev deka vakvi izjavi dava za publikata uste tolku da e protiv nego, a toa da go motivira do tituli.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Од сите спортски прекини најмногу ми е криво за тенисов, една од најлегендарните битки за титули од историски аспект ги сјеба :(

Ама ајде, ќе се тешам дека можеби ќе одморат ГОАТовиве па ќе им има позитивен ефект некако
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
Сега ќе бевме во време на најдобрата конкуренција, Ролан Гарос и шансата на Рафа да го изедначи Роџер во гренд слемови.. Секако не смее да се отпишат и Тим и Новак во муабетов за Ролан Гарос, ама и самата бројка од 12 титули го прави Рафа апсолутен доминатор. Ми фали тенисот воопшто, немам некое инфо кога би се вратиле првите турнири а и претпоставувам дека можат да играат, бидејќи е ИНДИВИДУАЛЕН СПОРТ и се на растојание од 10 метри.. Ама мораат и организаторите да земат пари од публика, а публика нема..
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
проблемот се летовите (моментално ги нема)секоја недела си во различна земја, а не тоа дека ќе земаат пари од публиката, ако гледаме така фудбалот далеку поголема заработувачка има од публиката отколку тенисот, па еве почнаа да играат без.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Од сите спортски прекини најмногу ми е криво за тенисов, една од најлегендарните битки за титули од историски аспект ги сјеба :(

Ама ајде, ќе се тешам дека можеби ќе одморат ГОАТовиве па ќе им има позитивен ефект некако


Оваа пауза е шанса за помладите генерации тенисери како Тим, Медведев, Циципас и Зверев, на нив 1 изгубена година поради неиграње тенис нема да им влијае бидејќи се млади, а големата тројка им е ова голема загуба поради нивната возраст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom