ATP тенис - општа дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Ми нема харизма новава генерација :D

Еве Цицпас/Аугер..ок, добро играат и све тоа...ама им фали тој фактор Х...
Ае, ваљда со тек на време ќе дојде тоа
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Он коментира на Sport klub кога игра Македонија Лига Нација
https://radar.mk/?p=21265

Во 1тв е Слаѓан Ивковиќ а други не знам кој се. Тој Слаѓан е почесто во студиото водител на спортска емисија.
Го заборавив и Дамјан Николовски.
Слаби сме со коментаторите можеби затоа што ретко имаме спортски преноси па повеќе се навикнати читање вести спорт.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Herbert имал 28 години :eek:
Најсериозно мислев 30ина има, ми изгледа ко долго време да е во тенисот пошто буквално има поминато од се:
Потенцијал
Имање на просек кариера
Паѓање со кариерата и фокусирање на дубл

А баш си викам годинава 'Еј види го, втора младост доживува', а тоа он у најбољи години да ти бил..
Браво за него..

A кога сме веќе кај втора младост...Маху (y) (y)
Дури и на РГ изигра солидно[DOUBLEPOST=1561159376][/DOUBLEPOST]https://www.instagram.com/tv/By-oeKnAkwy/?igshid=1k9s4cbqhfsbx

Ауу :( :(
Дел Потро вели дека не знае што ќе се случи, и можеби го одиграл и последниот меч.

Каква штета..една од најголемите 'what if' во историјата на тенисот..

Да беше здрав цела кариера сигурен сум дел од големава тројка ќе имаа по некој ГС помалку.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
As expected операцијата на ДелПо поминала без сериозни проблеми..
Сега ќекаме да видиме колку време ќе го снема...и дали(и кога) ќе се врати на терените :(
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Дабогда кариера завршил и тој и Мареј.
Дабогда да се изгубиш од форумов. Како уживаш волку негативна енергија да шириш на форумов свака ти част. :cuc::cuc:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Какво жалче ми е Делпо.. го гледав со Шаповалов, се лизна при искачање на мрежа само не изгледаше толку сериозно, доигра уште 2 гема. Наредниот ден гледам откажал со Лопез дека морал под нож да иде. Една асална сезона неможе да изигра без да се повреди кутриот..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Носителите за Вимблдон..... хммммм

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Носителите за Вимблдон..... хммммм

Што хмкаш? :D Чудно ти се распоредени? Тоа е поради мртвата формула која ја имаат Енглезите, не се зема предвид само ранкингот, него и резултатите на трева во последните година или две, така нешто беше. Новак или Роџер ќе имаат џекпот во полуфинале со Андерсон кој е криминален оваа година и чудно ќе биде ако дотера до полуфинале.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Што хмкаш? :D Чудно ти се распоредени? Тоа е поради мртвата формула која ја имаат Енглезите, не се зема предвид само ранкингот, него и резултатите на трева во последните година или две, така нешто беше. Новак или Роџер ќе имаат џекпот во полуфинале со Андерсон кој е криминален оваа година и чудно ќе биде ако дотера до полуфинале.
Знам дека имаат свој начин, ама не знам дали е 100% матемтички стигнато до ова или гледаат резултати и плус додаваат од око :D

Неколку ми се чудни и те како..

Ама ај, барем интеерсно ќе биде :D
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Од кај искочи Кореецов Квон Соон со 70 винери во 4 сета :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Proekcijata za Novak posle prvo kolo kade se znae sekako so kogo igra

1R Kohlschreiber
2R Jaziri
3R Lajovic
4R Monfils
QF Tsitsipas
SF Anderson/Zverev

Nadal od druga strana ...

Kyrgios in the second round, Shapovalov in the third, Cilic in the 4th, Thiem in the QF and Federer in the SF. That's a very tough draw for Nadal. But, he'll win his 3rd title.

ouch ...
ti ebam angliskata tradicija, go staile tret nositel radi nivniot nacin na boduvanje.

Bi rekol fenomenalen zdreb za novak, barem spored proekciive sto se napraveni, go izbegna i federer i nadal bar do moznoto finale, konecno mozno e da se glea duel na ovie dvajca na treva, ako doguraat do polufinale se razbira.
Federer ne znam tocno kakov zdreb ima, osven sto pred polufinale proekcijata mu go dava nisikori, taka da valjda ima lesen zdreb, u sekoj slucaj nesporedlivo e so ova sto rafa go ima do mozniot duel so nego.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom