ATP тенис - општа дискусија

Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Надал нема пола година играно они зборат огромна помош било шо не играл. Уште па споредби со тоа како на Надал лани му се помогнало со она што гнасиве у Мелбурн му го направија на Новак лани здрав прав у топ форма, со тоа шѕп годинава било олеснето за Новак(ако освои де) поради тоа шо Надал не бил тука, а он нема играно меч пола година.

Секој кога тогаш ќе дојде до крај, за Надал е завршена кариерата на слемови, Новак е друга класа барем уште година дена
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
2.586
Надал нема пола година играно они зборат огромна помош било шо не играл. Уште па споредби со тоа како на Надал лани му се помогнало со она што гнасиве у Мелбурн му го направија на Новак лани здрав прав у топ форма, со тоа шѕп годинава било олеснето за Новак(ако освои де) поради тоа шо Надал не бил тука, а он нема играно меч пола година.

Секој кога тогаш ќе дојде до крај, за Надал е завршена кариерата на слемови, Новак е друга класа барем уште година дена
У реду е , Новак да не игра од РГ или од утре ,па се до АО , нема да биде рачунат за закана за останатите на АО или топ 3 за да освои?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.373
Мала дигресија: Калинчо наш е во финале на фјучрсот во Скопје. М25 е, што значи убави поенчиња ќе легнат. :D Во понеделник ќе има new career high, на 412 место (претходниот највисок пласман му беше 415), а со новите поени од Скопје ќе влезе и во топ 400 наредната недела.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Па пошо ја нема Ига на форумов да мава со глава во ѕид, мислам дека сите останати фанови на Надал ја прифатија ситуацијата и кажаа дека Новак ќе има повеќе слемови со сигурност и дека освен на земја се е јасно ко бел ден и во останатите статистики. Дури ја го делам мислењето со тебе дека има огромни шанси за календарски слем и не се заебавав кога напишав дека може да иде до 30.
Работите се менуваат брзо , никој не очекуваше од Алкараз таков распад се до целата ситуација и неговата изјава вчера.
Добро и што се случи да се сретнат меѓусебно за да си знаеме како стојат работите. Огромна помош Новак да дојде до третиот РГ има и од самото отсуство и распадот на Надал сезонава.
Пак по стоти пат ќе пишам нема веќе Новак што да докажува на тема најдобар на сите времиња , единствено е жално што нема со кој да се испоти ко шо треба за достигнување на тие повисоки рекорди. Самиот си кажа дека дел од него е празен со неиграњето на Надал и како двајцата се надополнуваат. Сезонава со тоа на грендслемовите ќе биде еднонасочна улица... единствено русот на УС Опен ако го фатат будалите , тој нема да има паничен напад у многу битен натпревар, може само излив на мозок од неговите глупости. Ама Новак два пати да заебе на ист ГС против ист противник... чисто сумњам.
druze,poentata na prethodniot post mi beshe za da se prepoznaat odredeni likovi vo bullshit postiranjeto pred mechot.Sega,razbiram deka go nema Rafa,ama da digash hajp i da ocekuvash deka Alcaraz ke go zbrishe Djokovic na slem e maloumno vo najmala raka.Aj,otkoga im se raspadnaa vlaznite sonishta i nerealni zelbi,mesto da se zasramat od elementarnoto nepoznavanje na Djovak i voopshto tenisot,prodolzuvat so gomnojadenje, da im smeta kako se raduval i kolku pauziral.Iskreno,nastrana prepukuvanja i inaetenja na tema dueli megju Rafa i Novak,sme se glupirale,prvocirale,vregale, ama ova e vrv.Zamislete ovie rezultati da gi praveshe Fed na 36 god.,moze li da zamislete kakva euforija ke imashe niz ,,zapadnite,, mediumi, bashka plus da ne mu davat dve godini da igra vo Amerika,i vo Avstralija da ja imashe istata golgota.Strashno dirigirano nepochituvanje prema Djovak,cest na isklucoci na nekoi novinari i teniseri.Citaj pogore kakvi prashanja mu postavuva novinarot na Alcaraz.Ustvari,shto novinarot,eve,idiotot ovde na forumot,ke se prepoznae.Eve,pak ke ima bistar nekoj ovde da kaze ,,aj pak zagovorori protiv Novak,,,
ama eve,samo zamislete,Fed da beshe na mestoto na Djovak,koi spektakli ke bea po mediumite
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Alcaraz.Eden idiot tuka prognozirashe fabricki reseti,majchino mleko_Okej drugovi.
Би те навредил и јас искрено ама до толку си небитен што ќе ти одговорам нормално иако заслужуваш еден р'кавац директ у фаца и ништо повеќе. Друг пат бар тагирај без разлика дали вреѓаш или не, не биди путка. Ако не препозна закачање и цинизам во постот со мајчиното млеко тогаш побарај си помош од психијатар, не знам што да ти кажам.

Еве ако чисто ако те занима, пред мечот мислев дека ќе победи Алкараз затоа што беше во подобра форма и играше подобро на турнирот ама далеку од тоа дека очекував некакви метли и слично, на страна што се заебавам и намерно провоцирам и закачам Нолевци на темава. Му реков и на Урко дека ќе биде тесен меч али дека очекувам Алкараз да тепа, ни во лудило не помислив дека ќе му се деси физички и психички мелтдаун на Карлос што за мене ко фан на тенисот е онака поразително и тажно. Не може да ме убеди некој дека ликот не е физички спремен, лани на УСО 383838838383 саати пројде на терен и освои, исто во Барселона играше 2 маратони во ист ден и утредента у финале го акна од земја Буста, така да ова му е чист психофизички мелтдаун што е доста очајно и поразително за некој што го сметаат сите за next big thing.
Сеа факт е дека против Новак моментално е најтешко да играш ама дека после два сета ќе ти откаже и умот и телото малце е неочекувано. Иначе и Новак кажа дека на крајот на втор сет се осеќал многу уморно и бил на раб на силите.

Како и да е тактички многу добар меч од Новак, штета што не доиграа двајцата со ист однос на силите за да видевме кој ќе добиеше. Урко само те молам не збори за повреди и слично кај Новак зашо вчера сервираше како Иснер и 0 знаци на повреда на лактот се видоа во неговата игра.

Околу славењето против повреден противник, мислам дека малце дипломатска му е изјавата на Алкараз али ајде. Кој е бе тој играч што оправдува дерење у фаца од противникот додека е повреден? Најдете ми еден играч што стварно му е убаво ако му се дере противникот додека он статира на терен... Неспортски е од страна на Новак али не и недозволено, веројатно сакаше да запечати надмоќ и да испрати порака зашо јавноста и публиката повеќе навиваше за Алкараз. Во секој случај да беше обратна ситуација вие Новаковците ќе го бутневте интернетот дека Алкараз е циган и се сител на повреден противник, али ајде што е тука е.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.941
Поени од реакции
35.370
Се дереше на публиката. Имаше една ситуација во третиот сет кога топчето едвај ја допре линијата, и Ноле со рекетот покажуваше дека била надвор. Небитен поен беше имаше 2 брејка предност и сервираше и затоа публиката почна да го свири, па потоа на нив им се дереше и гестикулираше. Во првите 2 сета Џокович немаше арогантна прослава, камоли потоа. На еден поен дури и му аплаудираше кога Алкараз врати неверојатен ритерн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Не не остај ти таа работа, се издра едно 20 пати, не беше еднаш. Не зборам јас дека на Алкараз му се дерел директно во фаца, таман работа, него дека општо не е коректно да славиш поени како умоболен а противникот криви и не може да трча, небитно како реагирала публиката. Ете и да го изнервирале и да се издрал еднаш, ама он се издра многу пати и дури делуваше малце и психопатски тоа дерење.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
2.586
Цицидоса е главен тренд сега , ај ве молам доста со Новак trash talks.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.941
Поени од реакции
35.370
Не не остај ти таа работа, се издра едно 20 пати, не беше еднаш. Не зборам јас дека на Алкараз му се дерел директно во фаца, таман работа, него дека општо не е коректно да славиш поени како умоболен а противникот криви и не може да трча, небитно како реагирала публиката. Ете и да го изнервирале и да се издрал еднаш, ама он се издра многу пати и дури делуваше малце и психопатски тоа дерење.
Се дереше не викам не, ама во никој случај не беше ништо лично против Алкараз у стил да покажува надмоќ и да го понижува. Али да на моменти невкусно изгледаше особено кога знаеш дека веќе си го добил мечот. Џокович имал еден куп поагресивни утакмици од оваа, на Мареј до трето колено го пцуеше. Со Алкараз има предобар однос, дури малиот и ептен го респектираше во изјавите потоа шо многу ме изненади.

Нема потреба да стварат ривалство и "омраза" кога едниот е веќе при крај а другиот на сам почеток.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
2.586
FB_IMG_1686485951731.jpg

Овој па ебачов на Серена почна глупи споредби да прави. Следна очигледно Маргарет Корт , дур не напраи 25 Ноле па после некоја нова глупост да измислат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom