ATP тенис - општа дискусија

Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.204
Убеден сум дека нема да освои Надалчо макар и на дроги и стероиди бил.. Му помина времето..
Toa da no ne mozes da nudis 10 koef...
4 koef e taman da mu ponudis na nekoj za kladba, a 5 e vekje epten premnogu kolku sto ke mu dadam na stavro...
Автоматски споено мислење:

Me interesira koja kladilnica go dava Nadal da ne osvoi i kolku e koef
Автоматски споено мислење:

Treba da e okolu 1.30.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Калин по скоро цел месец пауза по турнирите во Монастир, Тунис, на нов фјучрс, во Франција загуби во четвртфинале. Со новите 2 бода идниот понеделник ќе има нов career high - 474 место на ATP листата.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.212
Поени од реакции
49.995
У блам бие Сладоледот. Ќе спие позади контињер покриен со картон од 7 дејс кроасани и ќе плаче како мачка. Ни стан ни ман ќе ви препише.
Копа у бламот како рудар од Камчатка.
 
B

BigMac

Гостин
Секоја година кога губи на АО истото кај Рафа,директ иде на земја.Максимум еден турнир ќе земе може некој Мастерс и 500ка во Барселона ако ја игра.Роканд го зема Алкараз
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Калин се пласираше во четвртфинале на нов фјучрс во Франција, овојпат во Поатје, и интересно - во четвртфинале ќе игра против истиот тенисер од кој изгуби во четвртфинале минатата недела - Тристан Ламасин, 532 на ATP листата моментално.

Уште еден fun fact - дури и да изгубеше Ламасин во осминафиналето, Калин во четвртфинале ќе играше против тенисер со кој се имаше неодамна сретнато на турнитите во Монастир, Тунис - уште еден Французин, Никола Тепмак.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.809
Поени од реакции
30.893
Калин се пласираше во четвртфинале на нов фјучрс во Франција, овојпат во Поатје, и интересно - во четвртфинале ќе игра против истиот тенисер од кој изгуби во четвртфинале минатата недела - Тристан Ламасин, 532 на ATP листата моментално.

Уште еден fun fact - дури и да изгубеше Ламасин во осминафиналето, Калин во четвртфинале ќе играше против тенисер со кој се имаше неодамна сретнато на турнитите во Монастир, Тунис - уште еден Французин, Никола Тепмак.
Му се реваншираше на Ламасин, 2:0 во сетови. Во полуфинале пак со Французин, троа повисоко рангиран од него.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.554
Поени од реакции
2.412
АЛКАРАЗ. РГ и УС зима годинава, каков атомски тенис игра, од напад до одбрана, од форхенд до бехенд, од сервис до дроп шот, детево не може да згреши.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
201
Поени од реакции
295
Машинава зима минимум 1+ слем и 3+ мастерси до крај на сезона. Многу сакам на земја да се сретнат со Новак,да се разрешат некои работи,да видиме навистина до каде е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom