ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Bravo!!! Btw na listive ima mnogu poznati iminja koi bea establirani na challengeri vo minatoto. Pa Londero padnal na 473 mesto... Tipot pred 3 4 godini igrashe 4R na Roland Garros.
Автоматски споено мислење:

Prashanje za fanovite na Novak. Sega mi izleze sluchajno na yt highligts od Ao 2017 Istomin-Novak. Bash se potsetiv strashen mech. I gledam Novak vodel vo toj mech 2-1 vo setovi. I se mislam i ich ne mi teknuva na drug vakov mech kaj shto vodel 2-1 a izgubil na kraj,a i na goolge barav ne mozhev da najdam. Pa dali nekoj znae kolku mecha ima izgubeno posle vodstvo od 2-1 ili ova e edinstven takov sluchaj? Toa so Melzer na go brojam zoshto tamu vodeshe 2-0.
ne sum sto posto siguren, mislam deka nema drug poraz na slem po vodstvo od 2:1 ili 2:0. Melzer i Istomin
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
221
Поени од реакции
333
Не си во право ,4 коло на Вимблдон, освени 3 титули на челинџер не е така како што збориш.
Ne mislev amater vo kontekst na rezultatite. Tipot prvo i prvo ne trenira voopshto,toa i go imashe kazhano. Nikakva fizichka sprema,ne se zalaga u mechevite mnogu osobeno ne na nekoi vakvi banana turniri. Igrata se sveduva na toa da ako ne e servis-winner posle toa ide klasichno shamaranje na topcheto i mechot go zavrshuva so 30+ neiznudeni. Pecotic poprofesionalno pristapuva vo mechevite nego Sock
 
B

BigMac

Гостин
Сок е еден од најдобрите дубал играч може да кажам и најдобар ама не се ориентира кон парови сеуште повеќе е фокусиран на сингал мечеви каде нема добри резултати,но на турнири каде настапува во парови гази.За 20 дена почнуваат мастерсите Индијан Велс и Мајами сигурно ќе игра во парови еден турнир ќе освои гарантирам,лани мислам со Иснер го земаа Индијан Велс лагано.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
221
Поени од реакции
333
Сок е еден од најдобрите дубал играч може да кажам и најдобар ама не се ориентира кон парови сеуште повеќе е фокусиран на сингал мечеви каде нема добри резултати,но на турнири каде настапува во парови гази.За 20 дена почнуваат мастерсите Индијан Велс и Мајами сигурно ќе игра во парови еден турнир ќе освои гарантирам,лани мислам со Иснер го земаа Индијан Велс лагано.
Jack Sock najdobar dubl igrach? Pak kje kazham,tipot mozhe da izigra 1-2 turniri vo godinata na dobro nivo i toa pod mnogu uslovi. Prvo da bide americhko tlo, vtoro za partner da ima isto nekoj cirkuzant ko nego ili amer kaj sho kje se pali na publika ko mlad majmun i treto podlogata da e ultra brza. Ako eden od ovie uslovi go nema,Sock kje go nema na mapa cela godina. ZAboravi go ona vreme koga igrashe SF na ATP Finals i koga osvoi masters. E togash beshe profesionalen igrach i se zalagashe za tenisot maksimalno. Patem pogledni ja slikata i kazhi mi kako e Sock ''najdobar dubl teniser''

 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Овој Алкараз има од тие одвратните фаци шо сакаш да ги шамараш без причина.

Му вриска суратот удри ме у тие коњските заби глупи.
врискал не врискал, фаци не фаци, само он има шанса до 10+ слема од новиве генерации, дечкото игра астрономски тенис.
 
B

BigMac

Гостин
Алкараз е човекот што ќе му застане на пат на Новак,друг тенисер во моментот нема.Штета што нема за типување за Роланд дека ќе земе моментално сигирно над 4 квота би било.Очекувам после сезоната мастерси на земја и освојување на повеќе титили коефициентот да се намали.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Алкараз е човекот што ќе му застане на пат на Новак,друг тенисер во моментот нема.Штета што нема за типување за Роланд дека ќе земе моментално сигирно над 4 квота би било.Очекувам после сезоната мастерси на земја и освојување на повеќе титили коефициентот да се намали.
Screenshot_20230226-125924.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom