ATP тенис - општа дискусија

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.327
Поени од реакции
1.902
следниот АО можеби ќе биде еден од најинтересните гренд слемови во последни неколку години, секако ако играат сите (Алкараз, Џокович, Надал, Ѕверев, Медведев, Руд, Беретини итн итн).
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
378
Поени од реакции
698
Ako ne se lazam Novak nema nikogas osvoeno slem bez da izgubi set, tesko deka sega na 35g ke go postigne toa.
Toa e taka bidejki mnogu mestese, gubese po eden set od random tipci kolku samo za da ne zavrsi 3:0... Sega e naku*čen, gneven i naoštren radi desavkite so koronata i ima so site da izbrise pod ..
 
Член од
27 ноември 2022
Мислења
12
Поени од реакции
24
Australian Open za zaveruvanje na 10ka I posle da mu se napravi eden meltdown na Rafa na Roland garos. Uf ama interesna godina sledi. 2023 kje bide legendarna.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.500
Поени од реакции
55.569
А Ѓоковиќ прв му понуди било каква помош кога почна војната во Украина. Добро и го одјебале Троицки и Типсаревиќ.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.407
Поени од реакции
13.304
Рафа во ужасна форма е али ништо страшно, ќе шприцне една инјекција пред АО и ќе ора без проблем

Среќна нова :icon_mrgr:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.327
Поени од реакции
1.902
Рафа во ужасна форма е али ништо страшно, ќе шприцне една инјекција пред АО и ќе ора без проблем

Среќна нова :icon_mrgr:
ти го гледаше мечот или така колку да си пишеш? ај со Нори не го гледав па нема да зборам, ама вчера играше сосема солидно освен што се губеше на моменти некогаш(особено на 5-5 во трети сет и 4 поклон грешки), вториот сет апсолутно заслужено го изгуби бидејќи демонот го одигра најдобриот тенис некогаш што го одиграл у живот. На АО ќе биде многу подобар и со оваа игра(ако не се изгуби и не греши толку ко у некој дел у втор и на крај на трет) ќе стаса до полу финале ако не и финале.
Среќна нова и на тебе ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom