ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Немам јас никаква потреба да се докажувам дали сум љубител или не, ако толку те интересира не ми е Надал ни во топ 5 омилени играчи, а тенис уназад со години ги пратам скоро сите турнири, од 250ки до слемови, некогаш и челинџери. Земјата како подлога отсекогаш ми била најинтересна заради дропшотови, иако ок ствар на вкус е.

Смешно е колку балканскиве народи го поддржуваат Новак и рускиве тенисери, демек уау топ 3 на АТП се православни, без да пробаат да ги рашират малце хоризонтите и да размислат колку уствари Новак, Медо и Саша не прикажуваат нас во најлошо можно светло. Што сме ние како Македонци криви што некое невоспитано српско копиле се нервира дека губи и ја пцуе публиката и гаѓа линиски судии со топчиња? Едноставно прави Балканот да изгледа како регион каде живеат неандерталци, како што тој самиот е.
auuu,sine,pa ti se bodesh
btw,chim tolku pratish tenis,znaesh li koj teniser ,bar od prvite 20,najmnogu go koristi tvojot omilen drop shot udar
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.669
seriozno ne znaesh ili ??
neli reche deka revnosno pratish tenis??
Најнајсериозно. Се заебавав дека пратам тенис иначе, се дешава да погледам ако фатам случајно некое финале на слем, мада и тогаш само сет-два глеам не поише
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Најнајсериозно. Се заебавав дека пратам тенис иначе, се дешава да погледам ако фатам случајно некое финале на слем, мада и тогаш само сет-два глеам не поише
sega,neka zeme nekoj da ti gi proanalizira poslednite pet shest posta,kraj ne moze da ti fati,ednash edno,posle drugo,sam se negirash,sam se lazesh,pishuvash bez vrska.Koja ti e poentata, koj ti e motivot?
Ok,ne e ni bitno
Djovak, prijatel,najcesto i najmeraklija e da go koristi drop shotot
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.669
sega,neka zeme nekoj da ti gi proanalizira poslednite pet shest posta,kraj ne moze da ti fati,ednash edno,posle drugo,sam se negirash,sam se lazesh,pishuvash bez vrska.Koja ti e poentata, koj ti e motivot?
Ok,ne e ni bitno
Djovak, prijatel,najcesto i najmeraklija e da go koristi drop shotot
Со брат ми по пола го делиме акаунтов, затоа може се измешани постовите. Џокович ми е омилен тенисер, иако до душа не гледам многу тенис, осфен финалињата, и тоа само ако игра он. Не се вознемирувај ако пишува глупости брат ми, има некоја жичка откачена.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Со брат ми по пола го делиме акаунтов, затоа може се измешани постовите. Џокович ми е омилен тенисер, иако до душа не гледам многу тенис, осфен финалињата, и тоа само ако игра он. Не се вознемирувај ако пишува глупости брат ми, има некоја жичка откачена.
da ste zdravi i zivi ti i ,,brat ti,, :) :)
uf, dolga verzija na scenarioto,,ne be,ne jadam gomna,se zaebavam,, :) :)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.669
Со брат ми по пола го делиме акаунтов, затоа може се измешани постовите. Џокович ми е омилен тенисер, иако до душа не гледам многу тенис, осфен финалињата, и тоа само ако игра он. Не се вознемирувај ако пишува глупости брат ми, има некоја жичка откачена.
Абе мајмун ни еден, не треси зелени тука ќе сменам пасворд ќе видиш и форум и џокович и све.
da ste zdravi i zivi ti i ,,brat ti,, :) :)
uf, dolga verzija na scenarioto,,ne be,ne jadam gomna,se zaebavam,, :) :)
Поздрав до тебе, до џокович и до брат ми со песната:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Абе мајмун ни еден, не треси зелени тука ќе сменам пасворд ќе видиш и форум и џокович и све.

Поздрав до тебе, до џокович и до брат ми со песната:
:) :) :) ajdeee,nov tastatur men
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Абе мајмун ни еден, не треси зелени тука ќе сменам пасворд ќе видиш и форум и џокович и све.

Поздрав до тебе, до џокович и до брат ми со песната:
Chita,ne te razbrav,shto ke napravish
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
34
Патот на Рафа до титулата:

R1 Cerundolo
R2 Querrey
R3 Van de Zandschulp
R4 Cilic
QF Auger-Aliassime
SF Tsitsipas/Berrettini
F Djokovic

Потежок пат од ова речиси и да нема.Во спротивно,жребот на Новак како да игра на АТП 250 турнир.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Патот на Рафа до титулата:

R1 Cerundolo
R2 Querrey
R3 Van de Zandschulp
R4 Cilic
QF Auger-Aliassime
SF Tsitsipas/Berrettini
F Djokovic

Потежок пат од ова речиси и да нема.Во спротивно,жребот на Новак како да игра на АТП 250 турнир.
kako sega toj zaklucok, Rafa so Aliasim,Djovak so Alcaraz,Rafa so Cicipas,Djovak so Hurkacz,koj pred nedela dena go smete terenot so Medo,vo top forma e,ponazad, Van den Zandsculp( kako li se pisuva) ili Kecmanovic.
Zdrebot im e od dvajca kelavi koj e pokelav.
Kaj go najde toj 250 level zdreb ,alal da ti e.Inaku,sho e pa vazen zdrebot,Rafa si ima super alibi,ako izgubi,povreden e , i ushte ke ispadne machenik :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
892
Ако мислиш дека Новак има ист ждреб како Рафа, по тежина секако, треба да посетиш доктор што е можно побрзо.
Stefane,starosedelec si ovde na forumot,sme imale kvalitetni, objektivni kavgi,sme se prepukuvale navivacki,ama sepak,i pokraj eden kup gluposti sho gi imash pishuvano voden od slep navivacki aspekt,sepak,ne mozam da te stavam vo ist kosh so Petreto i nekolku drugi likovi kako nego shto se dojde i tuka samo da se inaetat i prepukuvaat.Si imal i svetli,realni momenti.Nema potreba da se spushtash na niv i level,kade kade povekje go razbirash tenisot od niv.Ovoj predgovor go pishav ete za da pishuvash kako Stefan,a ne kako Petre,Lowe ,Iva sweet (od kaj se pojavi taa na ovoj forum ,svashta) itn.Se vrakjam na zdrebot....
da gi preskokneme prvite tri kola i aj da merime.Znachi,osven mozebi Cilic vs Opelka kaj shto moze da se kaze deka Cilic e vo podobra forma od Opelka (ama od druga strana pak Djovak sigurno bi bil posrekjen da igra so Cilic otkolku so bombarder server,vo negovata kariera standardno ima problem so takov tip igraci) kako sakash meri zdrebot na Djovak e potezok
Alcaraz vs Aliasim
Hurkacz vs Cicipas
naglasuvam,barem po toa shto go vidovme od turnirite na treva
sega,ne samo Djovak,tuku i Nadal imat sto pati kazano deka ne se zamarat so zdrebot,tuku ako sakat titula mora site da gi dobijat,nema tezok,lesen zdreb
ama da kazesh deka na Rafa zdrebot potezok ne mozel da bide,a na Djovak level 250 e neseriozno , a zgora pak ti se soglasuvash.Ne ti stavam tazen smajli,enjoy,od sega natamu bezrezervno ke dobivash clear lajkovi od mene po default.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom