ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Ахам, значи и Новак лажеше сега во Австралија така? Пошо BBC објавија за него, нели они се еден од најјаките медиуми у свет. Идам со твојата логика пошо министерка некоја рекла дека Надал се допингува и ете тоа мора да е релевантно. Не глеаш бе дека ти се смее цел форум? И не, немаше Новак скинат стомачен мускул него НАПУКНАТ, а тоа што немате поима од спорт и повреди никој не ви е крив. Дури и самиот Новак на пресот после мечот со Фриц рече дека ваљда е скинат мускул, али ај него го разбирам исплашен бил после мечот и не знаеше дали ќе може да игра, плус не беше 100 посто познато што е повредата во тој момент.
prvo,kako izmeri oti mi se smee cel forum?? Ako ste cel forum ti i ushte dva trojca ok, togash i jas mozam da kazam deka ti se smeeshe cel forum koga napinjashe za Novak i slucajot AO. Bulshit,ama stvarno jak bulshit
Ok,Novak lazel za pozitiven covid test,nekoj mu dal lazen ama verodostoen test,i dokumentot e ok,oficijalen,drzava stoi pozadi nego.Ama javna tajna e oti ne bil pozitiven na covid,taka.
Epa isto i Rafa be po tvojata logika,dokumentite vikat deka ne e dopinguvan,oficijalen dokument e,institucija stoi pozadi toj dokument,ama znaeme deka e lazen, aj ,,mozebi,, e lazen .
 
B

BigMac

Гостин
Незнам дали гледавте ама Ник Киргиос го уништи Рублев во секој поглед.Мое мислење со ваква игра може до титула во Мајами имајќи во предвиддека Рафа и Новак не играат.И во дубал конкуренција ништо чудно да освои.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
prvo,kako izmeri oti mi se smee cel forum?? Ako ste cel forum ti i ushte dva trojca ok, togash i jas mozam da kazam deka ti se smeeshe cel forum koga napinjashe za Novak i slucajot AO. Bulshit,ama stvarno jak bulshit
Ok,Novak lazel za pozitiven covid test,nekoj mu dal lazen ama verodostoen test,i dokumentot e ok,oficijalen,drzava stoi pozadi nego.Ama javna tajna e oti ne bil pozitiven na covid,taka.
Epa isto i Rafa be po tvojata logika,dokumentite vikat deka ne e dopinguvan,oficijalen dokument e,institucija stoi pozadi toj dokument,ama znaeme deka e lazen, aj ,,mozebi,, e lazen .
Не бе мајсторе не е исто, за Рафа нема документ дека е допингуван него јадни тврдења на квази новинарчиња и некоја министерка без никаква поткрепа. За Новак има документ дека на 16ти декември е позитивен на ковид, на 17 и 18ти се шетал и сликал со дечиња и новинари, процени ти самиот дали интелигентен лик како Новак би се шетал свесно позитивен или можеби тестот му е фејк и мислел дека нема да се крене фама. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Не бе мајсторе не е исто, за Рафа нема документ дека е допингуван него јадни тврдења на квази новинарчиња и некоја министерка без никаква поткрепа. За Новак има документ дека на 16ти декември е позитивен на ковид, на 17 и 18ти се шетал и сликал со дечиња и новинари, процени ти самиот дали интелигентен лик како Новак би се шетал свесно позитивен или можеби тестот му е фејк и мислел дека нема да се крене фама. :)
definitivno intelektot ti e slaba strana.
Pa bilo koj drug na forumov ke mi ja razbereshe paralelata vo prethodniot post,samo ti totalno out of context.
Probaj citaj po dva pati,ako treba i na glas.
Aj zaebi,ok e, ubava vecer i vikend btw
 
Член од
17 март 2022
Мислења
10
Поени од реакции
60
Колку се палите.. страшно... зато сме до овој степен:(
Ајде стави едно сликиче Ива од тебе, да те видиме стварно дали си sweet. На тебе да се попалиме малце
 
Член од
18 септември 2017
Мислења
35
Поени од реакции
74
Ајде стави едно сликиче Ива од тебе, да те видиме стварно дали си sweet. На тебе да се попалиме малце
Не си достоен за да ти пратам
Автоматски споено мислење:

Не си достоен за да ти пратам манијаку
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
хахахахаахаххахахахахахаахахаха брат имаш Тиндер, Инстаграм, па и Фејзбук(иако е ирелевантно неколку години), за пуштање на женски и ти најде на кајгана форум на некоја си iva-sweet да и пишеш дали е убава.. можда е машко со женски ник од кај да знаеш?
Инаку @undercover она што сакав да го кажам за Монте Карло е имам гледано на меч уште многу порано кажувал коментаторот на Спорт Клуб дека пред Монте Карло ги тестираат за допинг за цела сезона, многу се замараш со непотребни факти, глеј си тенис и уживај. Ја истото можам да ти го кажам за Новак, врати хајлајтс Мареј - Новак Мелбурн 2012 SF, Новак губи 2-1, става пешкир и јаде нешто и го врти мечот потоа. Колку медицински тајм аути побарал кога губел? мене на прва ми текнуваат со Фриц 2020 Мелбурн, со Рафа УС Опен 2011(не губеше ама го изгуби најдобриот сет 7-6 третиот) и у четврт му дае 6-1, со Роџер на Wimbledon неколку пати, со Родик ко помлад ( башка е исмејуван поради тоа од цела публика и од многу тенисери), и гледаш можам до утре да набројувам вакви случаеви, затоа не се замарај за глупости и уживај во играта и на Рафа и на Новак.
 

Babushka Boi

trojku za pobedu pogаđam uz faul
Член од
28 март 2022
Мислења
17
Поени од реакции
24

многу допинг и вакцини не е на арно.

:tvg:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
хахахахаахаххахахахахахаахахаха брат имаш Тиндер, Инстаграм, па и Фејзбук(иако е ирелевантно неколку години), за пуштање на женски и ти најде на кајгана форум на некоја си iva-sweet да и пишеш дали е убава.. можда е машко со женски ник од кај да знаеш?
Инаку @undercover она што сакав да го кажам за Монте Карло е имам гледано на меч уште многу порано кажувал коментаторот на Спорт Клуб дека пред Монте Карло ги тестираат за допинг за цела сезона, многу се замараш со непотребни факти, глеј си тенис и уживај. Ја истото можам да ти го кажам за Новак, врати хајлајтс Мареј - Новак Мелбурн 2012 SF, Новак губи 2-1, става пешкир и јаде нешто и го врти мечот потоа. Колку медицински тајм аути побарал кога губел? мене на прва ми текнуваат со Фриц 2020 Мелбурн, со Рафа УС Опен 2011(не губеше ама го изгуби најдобриот сет 7-6 третиот) и у четврт му дае 6-1, со Роџер на Wimbledon неколку пати, со Родик ко помлад ( башка е исмејуван поради тоа од цела публика и од многу тенисери), и гледаш можам до утре да набројувам вакви случаеви, затоа не се замарај за глупости и уживај во играта и на Рафа и на Новак.
ne te razbrav bash sho sakash da kazesh deka se zamaram so ,,nepotrebni,, fakti.Ako e za tvojata izjava deka gi testurat pred Monte Karlo,prvo ne e fakt,naprotiv,tuku netochna izjava, i vtoro,shto e losho shto te koregirav i shto nema da dovedesh vo zabluda nekoi forumdjii.Spomnuvash mecevi kade protivnikot go vrti rezultatot.Takvi mecevi ima eden kup,ne se samo Djovak ili Fed ili ne znam koj.Rafa ima mnogu takvi mecevi,eve najtaze finaleto na AO.Kojznae shto piel vo soblekuvalnata megju setovite.Bashka mnogu miluva Rafa da se povlekuva vo soblekuvalnite,za razlika od Novak.E sega,WADA ima pravo da odma posle mecot go testira igracot ako smeta deka e somnitelen.Toa e toj del od tabelata ,,in tournament,,. Lesni se primetuva koj igrach e testiran najmalce ,i toa bash znacitelnonpomalku od drugite :).
Inaku,zoshto mislish deka ako komentiram na forumot,demek ne uzivam vo tenisot shto go igrat big 3 a i ostanatite.Uzivam be prijatel, i toa za site pari
Автоматски споено мислење:

Колку се палите.. страшно... зато сме до овој степен:(
cekaj malce,kakvo palenje...shto e strashno...i kako toa ,, palenje,, shto go nema vsushnost e pricina shto sme do ovoj stepen (kakov i da e,ne te razbiram na shto mislish).Ako e stepenot na raspad i bashibozuk shto go imame vo drzavata,baraj ja pricinata kaj politicarite.
Imash audio klip kade najdobriot sportist na svetot se raduva na uspehot na nashite fudbaleri,gi narekuva brakja,se raduva za nashiot uspeh,i ti vo toa gledash neshto strashno.Strashno e vsushnost tvojata osakatenost da ne ja vidish ubavinata i goleminata na toj poteg na Djovak.
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Хахахахахахаахах ај Рафа го сврте Медо со допинг ај ај ај, најдобриот камбек у историја го направи у тенисот ама очигледно прифаќаш се што е поврзано со Новак, ако уживаше стварно немаше да ја пишеш глупоста него спортски ќе честиташе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не знам како може некој толку да е глуп и да помисли дека професионален спортист ќе земе и ќе се допингува на сред меч. Како го замислувате тоа еве ај објаснете? Демек не му иде на икс играч па оди во соблекувална и се боцка/пие течност и магично почнува да игра добро? Па сериозни ли сте? :pos:

Ленс Армстронг ви е најубав пример за тоа како се допингува еден спортист и да не беше неговата наивна и глупава грешка никогаш немаше да го фатат. Тоа се разработени системи од врвни доктори и не се луѓето ретардирани да се изложат туку така на опасност кога знаат дека цело време ги тестираат.

Надал оди во ВЦ меѓу сетовите за да се пресоблече затоа што премногу се поти, мислам дека не треба да си ментален да го приметиш тоа. Забележете на турнирите во сала дека мнооогу ретко, речиси никогаш не оди во ВЦ меѓу сетови, затоа што таму не е директно изложен на сонце и не се поти толку многу. На АО беше толку жешко што после саат време изгледаше како од базен искочен, дури и не ставаше второ топче во џеб кога сервираше, нормално за да не се намокри.

Страшно е колку може да бидат глупи луѓето, дури непријатно е за читање од страна.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Хахахахахахаахах ај Рафа го сврте Медо со допинг ај ај ај, најдобриот камбек у историја го направи у тенисот ама очигледно прифаќаш се што е поврзано со Новак, ако уживаше стварно немаше да ја пишеш глупоста него спортски ќе честиташе.
prijatel,ironija beshe toa za finaleto AO godinava,vo kontekst na prethodniot tvoj post.Koj lud bi pomislil na sred mec da se dopinguva
Автоматски споено мислење:

Не знам како може некој толку да е глуп и да помисли дека професионален спортист ќе земе и ќе се допингува на сред меч. Како го замислувате тоа еве ај објаснете? Демек не му иде на икс играч па оди во соблекувална и се боцка/пие течност и магично почнува да игра добро? Па сериозни ли сте? :pos:

Ленс Армстронг ви е најубав пример за тоа како се допингува еден спортист и да не беше неговата наивна и глупава грешка никогаш немаше да го фатат. Тоа се разработени системи од врвни доктори и не се луѓето ретардирани да се изложат туку така на опасност кога знаат дека цело време ги тестираат.

Надал оди во ВЦ меѓу сетовите за да се пресоблече затоа што премногу се поти, мислам дека не треба да си ментален да го приметиш тоа. Забележете на турнирите во сала дека мнооогу ретко, речиси никогаш не оди во ВЦ меѓу сетови, затоа што таму не е директно изложен на сонце и не се поти толку многу. На АО беше толку жешко што после саат време изгледаше како од базен искочен, дури и не ставаше второ топче во џеб кога сервираше, нормално за да не се намокри.

Страшно е колку може да бидат глупи луѓето, дури непријатно е за читање од страна.
izgleda i ti ne ja prepozna ironijata ili na Jankof mu se obrakjash.
Za Lens dobro znaesh,upaten si,ama mnogu slichni se i obvinuvanjata kon Rafa,dodusha poodamna beshe,koga go fatija shpanskiot lekar,e istiot toj lekar prethodno sorabotuval so Rafa.
Inaku,ne komentirash nishto za cestitkite i podrshkata na Djovak za fudbalerite,se pravish naudren :)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Јас не реков дека Рафа се допингувал во финалето, ти спомна дека отишол во вц, а и пошто не го сакаш Рафа не ни приметив дека си ироничен, никогаш не ни мислев дека се допингувал некој тенисер, само пример ти дадов за Новак дека нешто изеде а покри пешкир и после го сврте Мареј, не мора да значи дека е допинг ама пак го има на камера не реков дека отишол у вц ко тебе, а и што да се коментира за Новак што кажал за мкд два збора, океј фино е тоа ама не е прв пат ете порано кажа и во Охрид дека ќе дошол па ете го демек дојде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom