ATP тенис - општа дискусија

Член од
1 декември 2014
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.845
Не го отпишувај одма Нори, брани титула од лани и поискусен е.. мада Алкараз како игра фаворит е и тоа голем. Му гледав хајлајтс у предходното коло пред Монфис, не знам со кој беше ама каков кик сервис мавна у публика отиде топчето.. прв ќе е овој за 2 год максимум, а годинава топ 10 сиг ќе фати.
Топ 10 ќе биде за еден месец максимум. Не знам каков е на земја, глеам лани изгубил од Рафа 6-2/6-1 на земја.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.388
@Feisty тогаш 18ти род му беше и поклон играш со Рафа на земја.. ете го Рио на земја го освои.
@Vatren прејак меч ејј штета само за ветроту втор и пола прв.. ама какви поени у трет и каква игра на мрежа од Рафа. 20та по ред !!
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.815
Поени од реакции
5.706
@Feisty тогаш 18ти род му беше и поклон играш со Рафа на земја.. ете го Рио на земја го освои.
@Vatren прејак меч ејј штета само за ветроту втор и пола прв.. ама какви поени у трет и каква игра на мрежа од Рафа. 20та по ред !!
Штета за ветрот стварно, ќе имаше многу подобри поени. Одличен малиот, ама и Рафа страшен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.090
Поени од реакции
94.072
Заслужена титула за Фриц, одлично игра цела сезона. Штета за Рафа ради тоа што ја прекина серијата али добро е што и на 35 години се бори како лав и е меѓу најдобрите играчи во свет. Сеа малце пауза па следи сезоната на земја каде Рафа најави дека ќе си игра по стандарден распоред односно МК, Барса, Мадрид и Рим па секако РГ. Ноле знам дека смее у МК и Рим да игра и сигурно ќе ги игра, исто и на РГ. А да, и у Белград го потврди учеството така да горе доле одлична припрема ќе има и он за РГ пошо стварно нема мечеви ради вакцината и никој не може да претпостави у каква форма е или у каква ќе биде.

И Тием се враќа на земја така да би требало да има интересна пролет.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.388
многу ми е криво, да беше на 70-80% бар ќе го тепаше.. ах бе драјв волејот, ама ОСТАВИ ГО ДА ТАПНЕ значи најтежок удар е у тенисот ( секако со бехенд смеч, кој играл и пробал знае). мислам дека ако беше 6-4 у тај брејк го имаше мечот и у трет психички и на искуство ќе го изедеше .. добро тенисерче е Фриц, заслужено победи, си искористи и погодни услови.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.388
еден ми коментираше на фан клубот на Рафа на фб дека се заебал Акапулко што го играл и се мислам дека во право е типот со коментарот, ти ебам посраниот турнир за атп 500, комнотно ќе си го освоеше Индиан Велс а и Мајами можда ќе се пробаше..
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.540
Поени од реакции
10.027
Мене ми е чудно зошто воопшто овој турнир се реши да го игра, пологично ми беше Мајами да го игра зашто никогаш не го има освоено. Исто, зошто да ги игра сите земјени турнири, ипак е во години кога треба повеќе да бира што ќе игра, еве само се појавуваат некои нови повреди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.090
Поени од реакции
94.072
Мене ми е чудно зошто воопшто овој турнир се реши да го игра, пологично ми беше Мајами да го игра зашто никогаш не го има освоено. Исто, зошто да ги игра сите земјени турнири, ипак е во години кога треба повеќе да бира што ќе игра, еве само се појавуваат некои нови повреди.
Затоа што ако го игра Мајами ќе има помалце време за одмор и припрема за земја, умре времето кога играше фул распоред, сега внимателно ги бира турнирите. Нема врска добар му е распоредот, во три месеци имаше 250ка, Слем, 500ка и Мастерс, таман си е. Не му е ова повреда ради префорсираност де, нешто од предната страна под рамото го зезаше, затоа и млитав беше у размени.

Башка првично му е потврден распоредот али не значи дека сите турнири 100 посто ќе ги игра, ако му треба одмор ќе откаже негде и тоа е тоа.
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
272
Поени од реакции
609
Alkaraz zema nekoj masters na zemja sigurno.Ili atp500 vo Barselona.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.090
Поени од реакции
94.072
Nadal: "Thanks to my team. I think we did a great job, we can be happy about the way things went in the last months. We will keep working, we'll practice even more to live other days like today."

"It's not the day to talk about my injury. It's Taylor's day."

Господин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom