ATP тенис - општа дискусија

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Anonymus1, 1 јуни 2005.

 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  https://www.mundodeportivo.com/teni...rafa-nadal-sale-con-muletas-del-hospital.html

  Не се осеќаш малце ретардирано?
   
  На Хефест му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.379
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  Ти пишува бе, Родионов. :D
   
 5. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.379
  Ou ne vidov haha, Kiki za siromashni :D
   
 6. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  2.794
  6 поени изгуби на свој сервис на завршен турнир. Окккк.
  Која разлика во класи ц ц ц.
   
 7. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.154
  Допаѓања:
  1.379
  Shto se sluchi so Nishikori? Do tolku losho izigral shto samo eden gem na kraj od mechot uspeal da zeme ?
   
 8. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  Може да се скокне до Софија следнава година. :)
   
  На The King of Clay и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 9. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.757
  Допаѓања:
  3.053
  Не може, туку мора. :)
   
 10. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  4.834
  Допаѓања:
  4.080
  Дали новата генерација доаѓа во израз полека, Ѓоковиќ губи две финалиња по ред од Качанов и Зверев.
   
 11. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.833
  Допаѓања:
  33.231
  Ноле второ финале по ред се распаѓа. А турниров на какво ниво го играше... Торлак.
   
 12. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.921
  Допаѓања:
  13.615
  Само Зверев ми дава каква таква надеж дека ќе биде нешто од него.
  Каков Качанов какви бакрачи.

  Четврти тенисер што на ист турнир ги добил Ѓоковиќ и Федерер.
   
 13. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.757
  Допаѓања:
  3.053
  Многу слична завршница на меч поенот во споредба со финалето во 2012 кога Новак го победи Федерер со пасинг шот паралела.

  Второ финале во кое Новак е премногу чуден, а останатиот дел од турнирот го игра перфектно.

  Останува да видиме што ќе се случи со Зверев, дали конечно ќе ја пробие бариерата на грен слем турнирите. Завршниот турнир изминативе 2-3 сезони не вроди со некој плод во следната сезона за шампионите, Мареј одигра прилично лошо во 2017, а и Димитров во 2018.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  2.794
  Технички совршен играч.
  Една маана нема во играта.
   
 15. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.830
  Допаѓања:
  59.329
  Секако дека нема. На форхендот мора многу да работи, сервисот исто во одредени моменти го лупа по 3 метри во аут, исто футворкот после длабок ритерн му е слаб, така да далеку од тоа дека нема маани во играта, али сепак на добар пат е да стане следниот доминатор во светскиот тенис.
   

Сподели преку: