ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Леле што му напраи Ноле на Ѕверев :eek::eek::eek:[DOUBLEPOST=1539436190][/DOUBLEPOST]Овој пак бега од Ноле :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Добро стварно мисли дека ќе освои уште некој слем?
Абе иди у пензија ц ц ц.. Ова се почесто ќе стане од следнава сезона, толку е.
Бескрајно го поштувам, ама издиша. Пропо је ко жетон.
На мускули до полуфинале стигна, во сите мечеви егал беше. Денес Борна го исчисти од терен. Немаше брејк топка цел меч. 50% не вратени сервиси имаше Борна. Мислиш против Карлович играш па сервис не можеше да му врати, на солиден сервер (ништо посебно).
Со еден збор, пензија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.548
Uste edna kidavela.u niza cccc.
Mada posle ona so zverev mosg da se kaze i deka e razbirlivo. Vcera go gazi nishikori, denes amater, uste sabajlevo na stekot mu rekov posle novak deka sledi bezanija, steta dosta bese padnat koef na borna.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Од мечот со Чилиќ во Мелбурн се распаѓа Федерер и тера цело време на мускули. Касни за пола чекор, нема самодоверба, само едноставно е преквалитетен играч и моментално нема преголема конкуренција па доаѓа до завршниците на турнирите со побрза подлога.
Дефинитивно треба да размислува за пензија освен ако не планира да си ја оцрни статистиката на крајот од кариерата.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Uste edna kidavela.u niza cccc.
Mada posle ona so zverev mosg da se kaze i deka e razbirlivo. Vcera go gazi nishikori, denes amater, uste sabajlevo na stekot mu rekov posle novak deka sledi bezanija, steta dosta bese padnat koef na borna.
Само Нишикори можеше да изгуби од таков Федерер вчера. Какво црно газење? Па вториот сет сам не е свесен како го доби.
И Баутиста и Медведев ги газеше :icon_lol::icon_lol: Распаднат е стариов.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Не е распаднат туку нема никаква мотивација, пример Надал коските ќе си ги остаи на терен само за да го стигне по број на слмови, овој пред себе нема никој, после 20ката е друг Федерер, блиску е до пензија но мислам дека ќе се полакоми за уште некоја титула.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Што 1 квота?

upload_2018-10-16_15-28-55.png

Не дека се местени ами чисто од нервоза е тоа..демек не заслужено тепале и salty as fuck. Мада ме зачудува тоа од Истомин, не е имал некој испади и не е некој тежок карактер, за разлика од Менедез пред некој ден.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.548
Надал се повлече од Париз, искрено мене чудно ми беше и што избрза со камбекот со оглед на фактот што коленото го ебеше на јуес оупен така да од негова перспектива ова е паметна одлука, одлука која значи дека Новак повторно се враќа на чело на атп листата.

Е сеа од вие што имате твитер и пратите рекорди и слично, пред неколку недели кога новак го победи зверев, најдов податок кај него на фејсбук од некој енглез што му искоментирал и истиот пиша дека додека траел преносот, англиските коментатори рекле дека 40 години не се десило некој тенисер кој годината не ја започнал ко прв, а у меѓувреме излегол и од топ 20, на крај да биде прв на атп листата, и никогаш во open ерата ова не било случај.

Не знам ова сега колку е точно, али ако е, уште еден каков таков Milestone во кариерата на Новак кој го прави посебен.

Како и да е, каде бевме лани ова време, каде е сега. :cuc::cuc::cuc::cuc:

п.с. Не е во прашање повреда со коленото кај рафа, барем тоа е добра вест, проблеми со стомакот ако разбрав добро.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Проблеми со абдоменален мускул имал.
Инаку втор е Ноле во Опен ерата кој ја започнал сезоната надвор од топ 20 а на крајот завршил прв, нормално прв е Марат Сафин докторот, барем ако добро видов низ нетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom