ATP тенис - општа дискусија

Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
Ма и за УС.
Лани му го зема првиот и после на прсти броеше гемови до крај. Како што пишав погоре, еден од првите 3 сета му се доволни на Рафа и победува.
Замисли ниеден од првите 3 сета да не остаи, тогаш нема ич шанси :rolleyes:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.017
Поени од реакции
2.050
Како го рачунате Делпо бе луѓе? Абе да одмара 3 месеци и да му кажат дојди изиграј директно од полуфинале 3 сета на земја, било против Надал, било против Тим.
Пак ќе изгуби.
Еден од првите 3 сета доста е да му земат и го добиле мечот. Кај може да издржи на земја со овие.. Ќе го лупне срцето. Посебно у вакви околности (вчера 3 сета со Чилич) и денес пак меч.
Postot eden seriozen sto bese... :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.832
Нема Делпо физикалии за жал, освен на трева и можда на некој побрз хард, на други турнири на три добиени сета нема теорија да игра против Рафа. Едноставно за да се добие Рафа потребни се натчовечки напори, на земја па да не зборам, тоа е невозможна мисија.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Добро бе шо се фанавте толку за Делпо. После се што му се изнадеси со повредите стварно алал нека му е за ова што го прави. На крај краева против Рафа играше денес, се знаеше пред време епилогот. Не е он за оваа подлога , ја прескокна цела сезона на земја и на крај како од шала стасува 1/2 финале. Стварно е за респект Делпо, а останатиот шлајм од тенисери нека си ја чукнат малце тоа главата :D
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
819
Поени од реакции
822
Денеска мое мислење, Тим ке земе едно 9 гемови максимум, финален резултат : 6:4, 6:2, 6:3 така некако :D
 
L

Löwe

Гостин
Moже да земе и сет, ако Надал започне споро како последниве 3 меча. Ама за повеќе од тоа Позз
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Се напнав и почнав да бројам време меѓу сервиси на чешачот, никад не му е помалку од 25секунди, дури и после обичен сервис-винер. Јас да сум Тим, ќе го прашав судијата дали прати.
Иначе финалево е онака ОК има фини поени, ама нема некој интензитет.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Абе од кога почна вака глупаво да потскокнува Тием на бекенд? Или ја не сум го гледал ич
 

Kajgana Shop

На врв Bottom