ATP тенис - општа дискусија

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Anonymus1, 1 јуни 2005.

 1. NomoregameS

  NomoregameS

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  5.012
  Допаѓања:
  4.924
  Што да се збори,не знам што кур форсираше да игра на турниров,кога не е спремен.
   
 2. garthok

  garthok Гостин

  Многу боље стратег е федерер, си паузираше трпеливо ако изјави дека не било лесно да се седи дома и се врати на мали турнири, мислам првиот егзибиционен, ноле избрза, неколку недели по операција бам на индиан велс.
   
 3. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.777
  Допаѓања:
  13.413
  петре воскресе, вистина воскресе.
   
 4. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.980
  Допаѓања:
  53.866
  Не сфаќам зошто се враќаше Ноле волку рано, ова е доволно едвај за Челенџер ниво... Мака ми е да го гледам ваков, сепак имам респект према големи спортисти и жално е да се гледаат во вакви изданија. Ако проблемите со лактот се минато сигурен сум дека ќе се врати на врвот, можеби нема да има сезони ко 2011 и 2015 ама ќе биде топ.
   
  На MARCELLO и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.763
  Допаѓања:
  3.686
  Стварно ова на Ноле му беше избрзано. Мислам дека најдобро е да не избрзува туку нека оди на помали турнири за да може да си направи проверка дали воопшто е спремен за овие појакиве турнири или сеуште му треба пауза.

  Јас Новак сметам дека кога тогаш ќе се врати во добра форма.
   
 6. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.627
  Допаѓања:
  797
  Ima neshto shto se vika sponzor, sigurno imaat nekoi dogovori so koi se zashtituvaat kompaniite, zoshto da mu plakjaat pari na Novak ako voopshto ne igra 5-6 meseci ?!
  Vakov muabet nekoj imashe i so Krajinovich pred nekoja godina, povreda ova ona, site sponzori go otkachile, pa mislam deka bash Novak mu pomogna finansiski da zastane na noze..
   
 7. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.883
  Допаѓања:
  2.020
  Новак е толкав бренд што и во пензија коа ќе биде ќе се тепаат спонзори за него. Не праи вакви споредби.
   
 8. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.649
  Допаѓања:
  2.918
  Која мизерија од турнир, пред почеток на осминафиналето, значи шампионот треба да добие уште 4 меча, Федерер со квота 1.44 дека ќе го освои турнирот. Впрочем и висока е, бидејќи освен Дел Потро во евентуално финале, не може да го победи никој, а можно е и тој да се сопне на пат до финале, така да. :)

  upload_2018-3-14_15-49-50.png
   
 9. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.201
  Што убаво вака, ем среќа ем сите повредени, милина :cool:
   
 10. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.649
  Допаѓања:
  2.918
  Дојдоа неговите 5 минути, не викам не.
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.201
  Па нормално, да беше Надал фит, титула немаше да види, ама како викаат се поклопија коцките.....
   
 12. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.883
  Допаѓања:
  2.020
  Каков меч Чунг..
   
 13. Schürrle

  Schürrle can't be touched

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  2.753
  Допаѓања:
  1.584
  I Nadal da bese pak ke bese mizerija od turnir, isto ti se fakja.
   
 14. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.649
  Допаѓања:
  2.918
  Така е.
   
 15. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.649
  Допаѓања:
  2.918
  Заборавив на мечот, случајно отварам резултати и гледам Чорич води 3-4 во третиот сет со брејк и има гем топка за 3-5. Овде ќе биде интересно, отварам stream, лабаво ликот до крај не освои ниту еден поен, ги загуби сите 11. :pos::pos::pos:
  Ако некојпат се најде во тесно Федерер, нека ме бара ;)
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: