ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не ти ја сфаќам поентата али ок. Зборувам стрикно за Димитров, затоа што не постои тенисер на турот на кого подраго му е да изгуби од Федерер отколку да го победи. :D Се заебавам иначе, олабави се. :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема зошто да се олабавам, пошто не сум напнат. Јасно ми е дека Димитров го има Федерер за идол, ама не мислам дека му е ќеиф да изгуби - тоа им е метод да се справат полесно со поразот, се тешат у стилу "губам од најдобрите" иначе баш против најсилните би требало да играат најдобро и да имаат голем мотив.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ама признај дека Димитров е баш добар пример дека се сере највеќе против Федерер. Пример против Надал секогаш игра како да нема утре, да му ебам фамилијата бугарска ја негова. Вчера 5 гемови пројдоа, Димитров 7 винери, Федерер 0 и нормално уметникот јаде брејк. :D
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
go gledav roterdam i federer bese masina kako da e podobar od 2005.. trca po sekoja topka reternira vo trcanje so dlabok retrn, ne promasuva skoro ic...nz kako e mozno ...mislam nikoj ne moze da gopobedi sega.. ama cudno e seto ova na 36 sto mislite?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
go gledav roterdam i federer bese masina kako da e podobar od 2005.. trca po sekoja topka reternira vo trcanje so dlabok retrn, ne promasuva skoro ic...nz kako e mozno ...mislam nikoj ne moze da gopobedi sega.. ama cudno e seto ova na 36 sto mislite?
Федерер е осетно пофит од претходните години, стомакот го нема нигде, кондиционите тренинзи засилени, новиот рекет му дава многу повеќе шанса за да ги крати поените, практично негови 2-3 натпревари се еднакви на еден меч на еден просечен тенисер, неретко и од место враќа, он е тој што ги вози противниците не обратно.

Иначе од сите тенсиери што постојат, Федерер има најголеми дропови во крајните периоди на слемовите од аспект на кондиција, неретко се распаѓа во 5-ти сет, сега балансира со тоа што добар дел од сезоната не го игра, и прескока многу турнири, во тоа е фората, нема никаква завера.

За подобар од 2005, не ме смеј, немојте со такви изјави, Федерер во тие години беше неверојатно брз, сега е дедо у споредба со тие времиња.
 
L

Löwe

Гостин
Не само поенов, катаљарда вакви имаше го школуваше шљакерски тенис ова ушлево скапано. Сува класа е човеков, штета што ваков талент има ментални проблеми и не успеа да го искористи целиот потенцијал кој гп има.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Peak формата на Вердаско е страшна, форхендот уште пострашен - штета што карактерот му е говно.

Weak era? :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Вавринка успеа, баш ми е жал што Нандо не успеа да го стори истото, односно да освои бар еден Слем. Предобар и преталентиран играч, кога е во зона е буквално анплејабл, а искрено нема ниту една маана во играта, секој можен удар го поседува, од сервис преку форхенд па се до слајс и волеи.

Кога е во фазон како денес против Тием е уживање за гледање, мајстор Нандара. :cool:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
https://www.youtube.com/watch?v=64XFbWYpN7Q
Коментарот на 9:25 :pos::pos::pos: Прв пат го гледам моментов.[DOUBLEPOST=1519627174][/DOUBLEPOST]Тиафо на 20 години титула :) Можно е да излезе некој играч од овој, иако црнец и тенис не идат никако заедно. Се надевам нема менталитет ко Гаел :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom