ATP тенис - општа дискусија

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Ајде, ајде, прво слаба ера сега мто кога земал. Снемувате изговори, кај да е ќе се поклоните. :sleep:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
97ката е на пат... Како и останатите титули и оваа најверојтано ќе падне на среќа :oleee:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Другиот наркоман никогаш немал мто во соблекувална во очи на 5ти сет во финале.
Дечко, Надал е најголемиот whiner, со најпедерски тактики, дај малце усул имај.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Нека го тепа на РГ и сместа ќе се поклонам.
Апсолутно нема потреба од таква работа и што побрзо прифатиш дека Роџер е најдобриот на сите времиња толку ќе ти биде полесно шетањево низ темиве а богами и општо гледањето тенис.

Мислам сериозно нема повеќе потреба од било што да се докажува, да се дискутира или пак да се става под некаков знак прашалник таа титула.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Многу многу високо ниво на тенис. Летаа по терен :love:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Пак на среќа ќе освои...
Ова тенисериве кога играат со Федерер се ко Калимеро :(((
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Не сум пишал којзнае од кога овде, не беше битно дали ќе земе или не, целта е постигната. Лове, дај не биди пер очаен хејтер, тежок Рафа фан сум и јас, али Роџер прави нешто што во нашиот век вајда нема да го видиме од друг тенисер, мене ми е чак и полесно со овие ствари, зашто ако Рафа имаше пример слем или два помалку ќе ми беше многу повеќе криво зашто не е број 1 во историјата, ама тоа нема да биде така. Роџер заслужува да е број 1 моментално. Очекувам Роџер да го земе и Вимблдон, Рафа на 36 нема да направи ништо слично, Рафа во наредниве година-две ако направи уште нешто и тоа е тоа. Секогаш сум имал макс респекат кон Роџер, ако се најголемите ривали евер, се поклопуваат коцки у животот некад ама тоа е тоа и за Надал се поклопиле и за Роџер, па и за Новак... У главно Псај у право е дека Надал требаше да го запре Роџер да дојде до ваму каде што е прошлава година, во помлади години тоа и го правеше, сега копилево е појако и тоа е тоа.
Од друга страна, не бидете вајнери за успесите на Рафа, он беше underdog кога Роџер веќе беше сметан за гоат, он го порази најголемиот кога најголемиот беше најјак, го доби речиси секаде и на сите негови подлоги, и глупо е да бараме игла у сено, т.е. може и од Роџер и од било кој жив тенисер да се прави компилација од нефер неџнтлемнтски потези и слично, премногу мечеви изиграле во кариерата за се' да е перфектно. Имаше па и морони на кур што се качуваа дека Рафа го предал мечот со Марин и дека тоа било педерски, втор јебени меч у слем што го предал (уопште) у години кога е глупо да ризикува повреди на изгубен меч, а кога не предаде со Стен истите јадеа гомна зошто уште игра и комплицира, па демек и психолoшки игри му се тоа, и уствари глуми :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ќути спаси глава....
Ма не, секако ќе изгубеше Димитров, зар би дозволил својот идол да не отиде чекор понапред во својата кариера? :D Не ја гледав церемонијата, ама претпоставувам дека бил посреќен од Роџер. :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ма не, секако ќе изгубеше Димитров, зар би дозволил својот идол да не отиде чекор понапред во својата кариера? :D Не ја гледав церемонијата, ама претпоставувам дека бил посреќен од Роџер. :D
За разлика од земјашите вс Надал, топ е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom