ATP тенис - општа дискусија

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од Anonymus1, 1 јуни 2005.

 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.698
  Допаѓања:
  53.261
  Другар, не ми пречи што си фан на Марин, ама за болдираново те молам не се бламирај.
   
  На Mikja и Löwe им се допаѓа ова.
 2. closertb

  closertb Пластичен

  Член од:
  23 октомври 2011
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  1.028
  Добар аргумент, што да ти кажам... :)

  Sent from my SM-T550 using Tapatalk
   
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.698
  Допаѓања:
  53.261
  Добро еве ајде објасни ни на сите како тоа Марин во својот прајм може да се носи со прајмовите на Ноле, Федерер и Рафа. Мислам излишно е да се дискутира на темава, многу глупа споредба е некако. Чилиќ можеме да го мериме со Делпо, Цонга, Стен, со овие тројца не.
   
  Roy Fokker, Mikja, Psyside и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. closertb

  closertb Пластичен

  Член од:
  23 октомври 2011
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  1.028
  Па во кој момент пишав некаде дека го споредувам?

  Севкупно во кариерата Чилиќ дали има изиграно 5 турнири на ниво на кое може да се носи со нив. Тоа воопшто не е спорно, и автоматски го ставам во кош подоле, како шо веќе и кажав.

  А сите знаеме прајмот на играчите што ти сам ги наведе ги има шамарано на слемови сите од четворката... Така да ирелевантно ти е тврденењето дека прајмот на Фед, Новак и Надал е далеку подобар само поради континуитетот...

  Sent from my SM-T550 using Tapatalk
   
 5. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.698
  Допаѓања:
  53.261
  Каде го има Ѓоковиќ шамарано и каде го има Надал шамарано на Слем? Немој само да ми го рачунаш ова последново кога се повреди Надал. Се читаш што пишуваш? Толку е бе брат, Марин изигра еден асален турнир во неговата кариера, поточно два, ама на вториот не играа тројцата најдобри, односно Надал беше повреден а Федерер и Ноле не играа воопшто. (за Синсинати зборам) И сега ради тој УСО да зборувам дека прајмот на Чилиќ е исто со прајмот на другиве тројца или слично? Нека дојде Марин на Надал од 2013 или 2010 па ако сака и на мраз нека играат, ќе биде разнесен.
   
 6. Charlie_1

  Charlie_1

  Член од:
  2 јануари 2011
  Мислења:
  1.360
  Допаѓања:
  748
  Федерер ќе игра во Ротердам, и со евентуално полуфинале изгледа ќе ја превземе првата позиција од Надал
   
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.198
  Федерер после промена на рекетот.....

  H2H vs. Murray
  Before racquet change: 11-9, Murray
  After racquet change: 5-0, Federer

  H2H vs. Nadal
  Before racquet change: 22-10, Nadal
  After racquet change: 5-1, Federer

  H2H vs. Djokovic
  Before racquet change: 17-15, Federer
  After racquet change: 8-6, Djokovic
   
 8. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.897
  Допаѓања:
  7.853
  Before drugs and after*
   
 9. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  Се мислев да одам утре Софија да го гледам финалето, ама кого ќе гледам. Нека победи Башич па подобар тенис здравје јули месец во Скопје на фјуерсите. :)
   
 10. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.897
  Допаѓања:
  7.853
  Мизеријата има ново име - Давид Гофан. Уметникот успеа 2 гема во сала да ги изгуби од 40 0 а со тоа и 2 сета.
  А во меѓувреме успеа сет со 6 0 да добие. УМЕТНИК.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.698
  Допаѓања:
  53.261
  хахахахха Баена и Мирза Башиќ АТП шампиони, позз.
   
  Scirea, Ailurophile, MacedoniaTimeless и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  2.913
  Рутински одрадио брат Мирза. :sneaky:
   
 13. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.279
  Допаѓања:
  1.666
 14. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.698
  Допаѓања:
  53.261
 15. 007 BOND

  007 BOND

  Член од:
  4 октомври 2014
  Мислења:
  260
  Допаѓања:
  145
  Од понеделни маестро федерер рекет број 1 ја почнува рекордната 303 недела
  :oleee: :uzi::pijanco::anco::brlav::cuc:
   
  Zarniwoop, Casandra, MacedoniaTimeless и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: